Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2008, 11:23   #1
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie sposób na zablokowanie, aby lampy się same włączały, a wycieraczki pracowały w aut.

jesli macie automat do swiatel i chcecie go zablokowac domowym sposobem, aby lampy sie same wlaczaly , a wycieraczki chodzilyw automacie nadal, to:
1 sciagnac plastiki te przy lusterku, oczom naszym ukaze sie puszeczka
2 odciagnac blaszane zaczepy.zaczynamy blizej okna po bokach , a nie po srodku.
3 sciagnac puszeczke. ukaze sie nam plytka.
4 delikatnie odciagamy ja od szyby i odwracamy.
5 widzimy dwie czarne fotodiody, ktore zaklejamy. najlepiej papierek pod tasme , aby ich nie ubrudzic. tak przyszlosciowo. moze rzad sie zmieni i przepisy. uwaga na biale elementy z dziurka po srodku, aby ich nie zakleic . one odpowiadaja za wycieraczki.
6 skladamy w odwrotnej kolejnosci i cieszymy sie ,ze auto jest madrzejsze i takze uczy sie przepisow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
7 pozdro

__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2008, 20:37   #2
wojpek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Re: automatyczne swiatla sposob

Dla mnie suoer paent. Sam już od dawna się nad tym zastanawiałem jak to obejść. Skorzystam z twojego pomysłu.
Pozdro
wojpek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2008, 21:16   #3
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Re: automatyczne swiatla sposob

dziekuje za slowa uznania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najgorzej jest sciagnac plastiki.
robie to tak:
sciskam mniejsza czesc i odciagam.
jak juz wypadnie z rekiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to rozciagam na boki druga czesc,aby wyskoczyly zaczepy.
cala operacja zajmuje 5 minut.
mi zajela z 10 , bo sprawdzalem ktora dioda odpowiada za swiatla i okazalo sie ,ze obydwie . po calej operacji na szybko sprawdzalem wycieraczki przeciagajac reka w poblizu czujnikow za szyba .
ps. trudno tu cos spindolic, wiec bez obawy. lepsze to niz przecinanie kabli.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2008, 15:07   #4
Nexus06
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Postów: 42
Domyślnie Re: automatyczne swiatla sposob

A jak z kwestią pozostawiania na stałe świateł na auto? Czy po wyciągnięciu kluczyka nie pozostaje zapalony silnik?
Bo jeśli nie da się wyłączyć silnik bez wyłączenia świateł, to nie miałoby to sensu. Wtedy i tak wystarczy jeździć na mijania i trzeba ręcznie je wyłączać. Jak to jest?
Nexus06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2008, 15:55   #5
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Re: automatyczne swiatla sposob

to jakis kosmos, to o czym ty mowisz!!! a jak zostawisz wycieraczki w auto , to nie mozesz zaciagnac recznego???czy moze tylna klapa sie automatycznie otwiera ??? rozbawiles mnie chlopie....
a na powaznie.
czy w nocy jak masz na auto , to nie mozesz zgasic silnika ????
to co opisalem wyzej polega na tym ,ze dla czujnikow swiatla jest ciagle noc. prosciej juz chyba sie nie da napisacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2008, 06:59   #6
lech mikulski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: Ford Focus C Max
Silnik: Diesel 2000cm3
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Re: automatyczne swiatla sposob

Kosmos to za mało powiedziane. Ale wracając do tematu -rozebrałem wczoraj te osłonki :fcp9 wyjąłem czujniki i jestem w kropce bo nie wiem które to fotodiody odpowiadają ze światła bo poza tymi białymi w środku jest 8szt dookoła czarnych :fcp9
lech mikulski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2008, 09:38   #7
Nexus06
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Postów: 42
Domyślnie Re: automatyczne swiatla sposob

Cała ta zabawa jest w takim razie bez sensu. Co daje ci kombinowanie przy automatycznych swiatłach, skoro i tak musisz je zawsze ręcznie właczać i wyłączać, gdy zapalasz lub gasisz silniksilnik. Taka przeróbka miałaby jedynie sens gdyby udało się zrobić tak, że włączanie i wyłaczanie silnika jest powiązane ze światłami mijania. Ingerencja w sensory mija się z celem w opisywanym przez ciebie przypadku. Ona nic ci nie daje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Lepiej pogrzeb sobie gdzie indziej :fcp2 .
Nexus06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2008, 10:50   #8
lech mikulski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: Ford Focus C Max
Silnik: Diesel 2000cm3
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Re: automatyczne swiatla sposob

kolopeter, Włączył się ktoś nie znający tematu u mnie są w środku białe diody a dookoła 8 czarnych kółek ,myślę że to fotodiody i nie wiem które przysłonic
lech mikulski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2008, 20:20   #9
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Re: automatyczne swiatla sposob

jeszcze raz i powoliGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fotodioda , to taki czarny kawalek szkielka mniej wiecej po srodku o powierzchni 3x3 mm. te fotodiody znajduja sie na plytce drukowanej tej z kablamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na tej plytce znajduje sie takze 2x czujnik od wycieraczek. to co jest na szybie, te osiem kolek to sa zwykle lusterka. nas interesuje plytka elektroniczna!!!!!
druga sprawa:
automat to takie cos , co wlacza swiatla jak jest ciemno i auto ma wlozony kluczyk do stacyjki. jak jest jasno, to automatycznie wylacza. jak wyciagniemy kluczyk, to ten automat WYLACZA SWIATLA!!!! nawet w dzienGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)))))
naszym planem jest oszukac czujniki , aby myslaly,ze caly czas jest ciemno: czyli
PRZEKRECAMY KLUCZYK W DZIEN I AUTOMAT ZALACZA NAM SWIATLA BO MYSLI ,ZE JEST KUR....SKO CIEMNO.
KPW. dzieki za uwage Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a dla ciebie nexus to -06 za ograniczenie umyslowe... jasnosc umyslu przeszla na wlosy ?????
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2008, 22:42   #10
łysyCmax
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2006
Skąd: Racibórz
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 68
Domyślnie Re: automatyczne swiatla sposob

Rewela! Muszę spróbowac bo akcja z przekaznikami mi nie poszła. Nie taka wiazka jak trzeba. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Grzegorz - łysyCmax

"Zdolny tworzy,niezdolny poucza" G.B.Shaw
łysyCmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.