Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2010, 21:22   #571
buro
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: olsztyn
Model: EDGE SEL
Silnik: 2,0 ecobust
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam, jak znajdzie ktoś chwilę aby spojrzeć na moje logi to bedę bardzo wdzięczny, dopiero się uczę obsługi vaga. Wydaje misię,że dużo pali a szczególnie przy większych prędkościach lub z przyczepą (ok 300 kg,mc) wychodzi ok 11-12 l/100km przy bardzo oszczędnej jeździe.Proszę jakiekolwiek uwagi,jaki kąt wtrysku powinien być itp. dużo jezdże właśnie z przyczepą i zawodnikami,jest to dla nas duży koszt dodatkowy a może uda się to trochę zmniejszyć. Z góry dziękuję.
A tutaj logi:
Grupy: 001 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Grupy: 003 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Grupy: 004 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Grupy: 013 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Grupy: 023 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

buro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2010, 22:12   #572
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Jak rozumie masz komplet i ciągniesz lawetę i oczekujesz spalania na poziomie jakim? I jeszcze jedno z tego co ja się orientuję to logi powinieneś robić w ruchu pod obciążeniem, a nie na postoju niech powiedzą więcej specjaliści. Ale myśle ze to jest przyczyna spalania. Dodaj jeszcze jaki masz przebieg przemyśl czy paliwo lane jest z pewnego źródła inne czynniki zależne tylko od auta.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2010, 14:29   #573
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Potrzebuję pomocy przy analizie logów - dzisiaj trochę pologowałem, na tyle na ile pozwoliły warunki drogowe. A chcę to zanalizować z uwagi na to że auto po przekroczeniu 3000 obrotów jedzie tak jakby mu się już nie chciało. Do 3 biegu jako tako a 4,5,6 to taka lipa. Do 3000 obrotów idzie dobrze, no jedynie przy ruszaniu troszkę zmuli (w sumie mam to auto od jakichś 2 tygodni - to może słabo mi idzie ruszanie). No chyba że te silniki tak mają i pracują dobrze do 3000 obr. Do rzeczy oto co zlogowałem:
grupa 03: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
grupa 07: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
grupa 08: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
grupa 09: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
grupa 10: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
grupa 11: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Będę wdzięczny za wszelaką pomoc. Acha a powiedzcie mi jaka powinna być prawidłowa temperatura pracy silnika? VAG pokazuje max 81~83 *C, a na liczniku stoi na 90*C i dogrzewacz co chwilę mi się załącza.
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2010, 16:33   #574
buro
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: olsztyn
Model: EDGE SEL
Silnik: 2,0 ecobust
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak rozumie masz komplet i ciągniesz lawetę i oczekujesz spalania na poziomie jakim? I jeszcze jedno z tego co ja się orientuję to logi powinieneś robić w ruchu pod obciążeniem, a nie na postoju niech powiedzą więcej specjaliści. Ale myśle ze to jest przyczyna spalania. Dodaj jeszcze jaki masz przebieg przemyśl czy paliwo lane jest z pewnego źródła inne czynniki zależne tylko od auta.
Nie ciągam lawety,jestem trenerem i instruktorem żeglarstwa i bojerów, tak dla ciekawych to wygląda to tak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Po prostu nie jest to piłka nożna,ja oraz moi podopieczni jeździmy za własne pieniądze i każda oszczędność jest na wagę złota. W zeszłym roku kupiłem Galaxa1,9 tdi,bo taki mam silnik w octavi i jestem zadowolony z osiągów jej,nie spodziewam się spalania na poziomie skody ale 11-12 litrów z 4-ką dzieciaków plus bagaże (na 2 dni regat-tylko ciuchy) plus przyczepka ważąca po zapakowaniu ok 300 kg:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] do tego zamontowany stojak jak na kajaki-bojer waży 30 kg.wozimy 4-5sztuk. Jak szukałem auta to w instrukcjach były mniejsze spalania podawane, niż moje. z tąd moje wejście w temat.
Po za tym po mieście przy bardzo oszczędnej jeździe na pusto, wychodzi to samo czyli- dane z dzisiaj-10,6 l/100km. odcinki ok 8-10 km,start od zimnego.Ruch znaczny.Dogrzewacz działa ale to chyba wiesz. Spalanie na biegu jałowym 0,6-0,7 , chwilowe spalanie przy ruszaniu do 45l, podczas przyspieszania chwilowe ok 35l. jest bardzo czuły na pedał gazu-lekkie dotknięcie a chwilowe spalanie bardzo skacze. Odpala na dotyk.Praca równa.nie dymi,oleju nie pali, 6 biegów do przodu.jeden w tył.
Tak więc reasumując-może tak ma być z tym spalaniem?, a może ktoś mi podpowie jakie logi zrobić aby się przekonać czy coś jest nie tak. Przebieg 220 000, na bank autentyczny,kumple trenerzy francuscy znaleźli mi go we Francji,paliwo tylko bp,shell,orlen lub lotos.(z shella śmierdziało frytkami-już nie leję).filtry itd na czas wymieniane.
Dzięki za odpowiedź i czekam na kolejne.(chyba będzie ciężko)
ps jak bym był laweciarzem to by mnie było stać na lepsze auto do tych celów.trochę poczułem się dotknięty, ale może i nie potrzebnie. tak czy siak dzięki.

Oczywiście zrobię logi dynamiczne-podpowie ktoś które i może jak?

Ostatnio edytowane przez buro ; 22-11-2010 o 20:39 Powód: ?
buro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2010, 21:55   #575
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Nie obrażaj się źle napisałem nie laweta a przyczepa zrozumiałem, niestety takie to to ma spalanie fakt ciężkie to nie powinno być ale za to duży opór powietrza. Powiedz jak ci wychodzi na dłuższych odcinkach tak po ok 100-200 km bez przyczepki. Jeśli chodzi o logi to z tego co pamiętam 3 bieg i ok 3 tyś obrotów bez przyśpieszania na prostym odcinku, jest gdzieś na początku tego tematu opisywał chyba stefano.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2010, 22:52   #576
buro
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: olsztyn
Model: EDGE SEL
Silnik: 2,0 ecobust
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Do taxidriver:
już mi przeszłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.no i doczytałem o logach dynamicznych oraz to, że silnik AUY niestety pali tyle ile mój bo taki właśnie mam.
Trasy na rodzinne,na pusto i "prawie" zgodnie z przepisami-coś koło 5,6-6,5, przy ostrzejszej jeździe podobnie,problem zaczyna się jak podepnę przyczepę a może i tak ma być. Za wygodną jazdę-warto.
Logi dynamiczne i tak zrobię-zobaczymy co pokażą, pozdr i dzięki ,no ij eszcze jedno-czy idzie gdzieś znaleźć bloki pom.dla AUY 115koników? a może jest jakiś odpowiednik?
buro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2010, 07:09   #577
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

To ja ci napisze bo czasami jeżdżę z lawetą - waga ok. 600 kg i nieraz jest 7 osób + bagaże i po trasie więcej jak 8 nie weźmie, na powrocie z samochodem waga lawety ok. 2000 kg nie przekracza 11 litrów tak więc cos jest nie tak. Może masz za ciężką nogę?
Niestety pojazd z przyczepa to inny styl jazdy
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 20:56   #578
buro
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: olsztyn
Model: EDGE SEL
Silnik: 2,0 ecobust
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam ponownie. Już mam logi dynamiczne,trochę dziwnie wyszły, tzn. dla mnie wygladają dziwnie jakoś, nie wiem ale....
Bardzo proszę, jak ktoś znajdzie chwilę o luknięcie na moje lożki. Mi wychodzi, że mam coś z egr-em a reszta ok. ale czekam na opinie fachowców. Z góry dzieki.
Oto one:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mam nadzieję obejrzeć Wasze zdanie może w sobotę jak wrócę z wyjazdu.
buro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 21:08   #579
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał marwyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ja ci napisze bo czasami jeżdżę z lawetą - waga ok. 600 kg i nieraz jest 7 osób + bagaże i po trasie więcej jak 8 nie weźmie, na powrocie z samochodem waga lawety ok. 2000 kg nie przekracza 11 litrów tak więc cos jest nie tak. Może masz za ciężką nogę?
Niestety pojazd z przyczepa to inny styl jazdy
Porównując wasze spalania to nie będzie właśnie różnica w mocy silników? Auto ma jednak swoją wagę i tu każdy kucyk może być na "wagę złota".
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2010, 21:19   #580
olek20
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-03-2010
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam,
chciałbym kupić sobie interfejs na USB.
Czy ten interfejs [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] będzie się nadawał do mojego auta (Galaxy 2005).
Pozdrawiam
olek20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elektryka , interfejs diagnostyczny , kod



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.