Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|pomorska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2024, 15:21   #1
Ascaro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-07-2023
Model: Ford Focus MKIII
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 0
Smile Wymiana napędu rozrządu 1.6 Ecoboost (ASO/warsztat)

Cześć,

przymierzam się do wymiany napędu rozrządu w Focusie MK3 1.6 EB 182 KM 2011. Aktualny przebieg to 95 tys. km.

Wymianę chciałbym wykonać zwłaszcza ze względu na wiek. Przy okazji podejrzewam, że pompa cieczy może być przyczyną szmeru wydobywającego się z komory silnika przy ok. 2 tyś obr/min (jednocześnie odczuwalne jest chwilowe niewielkie zdławienie samochodu).

W związku z tym chciałbym zadać 2 pytania:

1) Czy znacie godny zaufania warsztat zewnętrzny na terenie woj. pomorskiego (najlepiej Trójmiasto), który posiada odpowiednią blokadę do tego silnika i bez obaw można powierzyć im taką wymianę? Mile widziane polecenia na bazie własnych doświadczeń.

2) Jakiej firmy rozrząd rekomendujecie? Rozważam Continental, HEPU lub oryginalny Motorcraft.

Pozdrawiam.

Ascaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2024, 16:05   #2
papkin44
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2013
Model: Ford Focus Mk2 Ti-VCT, 115 KM, LPG STAG
Silnik: 1.6 2005r.
Rocznik: 2006
Postów: 185
Domyślnie Odp: Wymiana napędu rozrządu 1.6 Ecoboost (ASO/warsztat)

Cytat:
Napisał Ascaro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakiej firmy rozrząd rekomendujecie? Rozważam Continental, HEPU lub oryginalny Motorcraft.
Ja bym nie kupował w komplecie, bo zawsze trafi się jedno słabsze ogniwo w zestawie. Polecam pasek Dayco lub Continental, napinacz Gates, pompa Hepu z metalowymi łopatkami. Ewentualnie zestaw pasek+napinacz marki Gates.
Unikać napinaczy INA "made in Romania", krążą legendy że z tych fabryk trafiają się trefne sztuki tej firmy.
Zwróć uwagę na pompę wody, tutaj nie sensu oszczędzać. Zestaw w sklepie Forda też wygląda imponująco, co by nie było FoMoCo wymieniasz na FoMoCo.

Ps. 4 m-ce temu wymieniałem rozrząd i kupiłem pasek i napinacz w zestawie od Bosch. Po fakcie dowiedziałem się, że Bosch jest pakowaczem "no-name", ale jak na razie rozrząd pracuje cicho. Pompa Hepu też cichoszaaa.
__________________
Nie jeżdżę na LPG.
papkin44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2024, 17:50   #3
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,777
Domyślnie Odp: Wymiana napędu rozrządu 1.6 Ecoboost (ASO/warsztat)

Nie wiem, czy da się kupić wszystkie części pojedynczo. Właśnie zmieniałem oryginalny rozrząd PSA/FoMoCo, gdzie był napinacz INA Germany, rolka prowadząca SKF France.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pomorskie , pompa wody , rozrząd , wymiana rozrządu



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.