Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2014, 14:50   #11
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: trudny dylemat z zakupem auta

lpg ma duże zalety ale i jedną poważną wadę, butla zajmuje dużo miejsca, przy dzisiejszych cenach gazu jest to najbardziej ekonomiczne, w tej chwili trochę żałuję, że kupiłem diesla ;( pije jak smok

__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 20:56   #12
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: trudny dylemat z zakupem auta

LPG ma też wadę dla tych co pokonują krótkie lub bardzo krótkie odcinki, zapalanie i początek jazdy odbywa się na benzynie
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 21:18   #13
Zdzich K.
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Merc 211 'Avantgarde'
Silnik: 2,6 Pb/LPG
Rocznik: 2003
Postów: 186
Domyślnie Odp: trudny dylemat z zakupem auta

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LPG ma też wadę dla tych co pokonują krótkie lub bardzo krótkie odcinki, zapalanie i początek jazdy odbywa się na benzynie
No tak, ale tylko raz dziennie, bo drugi odpał, to już nie jeździsz nazbyt długo na benzynie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I drugie: dla krótkich i bardzo krótkich odcinków nie kupuje się diesla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdzich K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 22:00   #14
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: trudny dylemat z zakupem auta

S-Max'a do się kupić za ok. 30 tys PLN, z tym że jeśli chcemy samochód względnie bezwypadkowy i bez dokładania do niego więcej niż 2000 PLN na start będzie to:
-wersja Ambiente (ew. Trend, jak ktoś ma sporo szczęścia)
- silnik 1,8 TDCI (przebieg 160-220 tys km) lub 2,0 TDCI (przebieg 210 tys km+)
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 22:42   #15
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: trudny dylemat z zakupem auta

sekwencyjny gaz faktycznie ma tak, że przełączy się dopiero po osiągnięciu właściwej temperatury przez silnik i faktycznie wtedy jak się używa auta na krótkie dystanse to nie ma sensu, problem jest w tym, że to już nowsze silniki i chyba nie ma szans na zamontowanie zwykłej instalacji gazowej, której koszt jest niewielki i nie ma problemów z przełączaniem bo praktycznie można wtedy cały czas jeździć na gazie, sytuacja zmienia się gdy jeździmy na dłuższych trasach no to tu już nie ma o czym pisać, lpg szybko się zwróci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2014, 20:45   #16
Bux
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Model: Focus mkI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 151
Domyślnie Odp: trudny dylemat z zakupem auta

Z ciekawością czytam ten wątek bo sam ominąłem s-maxa po lekkiej stłuczce z 2008 titanium w 2.0 td za 27 tys. tylko dlatego, że mam dość diesla i nie z powodu ewentualnych kosztów napraw ale powalają mnie rachunki za zapęd. Jeździłem R19 1.8 w gazie do czasu wypadku i skasowania przypadek sprawił, że mam foczke w 1.8 TDDI. Zaczynałem jazdy płacąc ok 2 zł/l przy 3,5 płakałem a teraz rycze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mam tez primere P11 1.8 zagazowałem 2 lata temu w BRC za ok 3 tys i juz po 10 tys zwrócił mi się koszt instalacji (rocznie śmigam ok 40-50 tys). I ta radość - do pełna poproszę i przy kasie 120 zł płacisz a nie 300. Co do kosztów 1km. Foczką staram się max 130 i spalanie trzymam w granicach 7l/100km. Nissana nie oszczędzam na szybkiego ruchu bez problemu 160 - 180 i spalanie wychodzi 10l/100km LPG (bez problemu zejdzie do 8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), ale ta radość z jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Zakup kolejnego ropnopijcy ewentualnie powiążę z działalnością gospodarcza w innym wypadku tylko LPG.

Co do meritum sprawy S-max czy C-max, jak dla mnie ciężko je porównywać nawet ze względu na wielkość. Oba są świetne w trasie ESEM ciężej jest jeździć po mieście (sprawdzone w Wawie). Ja bym szukał C-maxa w 2.0 TD a zamiast S-maxa wybrałbym Mondeo z 2.0 Td. W brew pozorom niewielka różnica w wysokości kabiny a możliwości przewozowe i uciąg identyczny( 2T) i co ważne 1l/100 mniej spali.
I przestańmy wierzyć w te przebiegi. Wystarczy zajrzeć na podobny wątek gdzie podany jest adres do holandii i zobaczyć jakie tam są fordy. Ja sam śmigam j.w. i po to kupiłem diesla. Takich mało oblatanych można szukać wśród znajomych lub przy salonach a nie na aledrogo. (Ciekawostka: oglądając komisowe autka zauważyłem że wszystkie mają 180 - 210 tys przebiegu bez wzgledu na wiek i zasilanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Bux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2014, 21:34   #17
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: trudny dylemat z zakupem auta

Trzeba też dobrze trafić, bo mój Mondeo 2,0 TDDI pije 10/100 ;( i wcale z pskiem nie ruszam no może troszkę na autobanie szybciej ale i ak pije jak smok ;(
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.