Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2009, 18:19   #21
mihnik
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2008
Skąd: zabrze
Model: tranzit
Silnik: 2.5 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

polecam diesela moim zdaniem ford to diesel to ale to tylko moje zdanoe sorki benzyniaki

mihnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2009, 18:24   #22
zydu
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 57
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

diesel to moze byc w kamazie i ciagniku.... no chyba ze ma conajmniej 4,0 i dwie turbiny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to i w samochodzie ujdzie ...
zydu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2009, 18:49   #23
Cien77
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Model: Focus I i II; Fiesta; Mazda Tribute aka Ford Escape, Maveric
Silnik: 2,0 ZETEC; 1,6 ZETEC i 1,6 Ti-VCT; ecoboost 1.0 100KM
Rocznik: 2003, 2004, 2008 i 2014
Postów: 189
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Cytat:
Napisał mihnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
polecam diesela moim zdaniem ford to diesel to ale to tylko moje zdanoe sorki benzyniaki
Kwestia gustu, ale nie tylko...
Kiedy na początku roku kupowałem nowy samochód byłem w wielu salonach. Pozostając przy autach na F Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla mnie to Fiat tylko diesel, a Ford ze wskazaniem na benzynę.
Jedynie co mnie trochę rozczarowuje w Focusie to dosyć duża głośność Ti-VCT. To chyba raczej wina słabego wyciszenia pomiędzy komorą silnika i kabiną. Wystarczy uchylić okno i wrażenie głośności znika.
I jeszcze jedno, nie biorę pod uwagę kwestii ekonomicznych. Przy moich przebiegach 20-25 tys km, różnica w kosztach paliwa jest dla mnie nieistotna.
Cien77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2009, 20:11   #24
Pietro71
ford::average
 
Avatar Pietro71
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Szczecin
Model: Ford mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 km
Rocznik: 2008
Postów: 196
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Miałem kiedys Focusa 1.6 benzynke 100 konny silnik99 rok musze przyznac ze spalanie powalało mnie na kolana 12 l/100 po szczecinie .Teraz pomykam sobie dieslem i pali mi po miescie 7/100 jest róznica co nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A wiec polecam dieselkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pietro71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2009, 20:29   #25
damianelo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Skąd: Warszawa
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCi 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Tylko, ze jak sie cos zepsuje to przestaniesz go juz tak polecacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sama wymiana oleju (do diesla jest drozszy) to roznica ok 50-100zl (zaleca sie wymiane srednio po 10tys ze wzgledu na turbo). W dieslu pada czesto turbina (regenerowana to koszt ok 1,5-2tys zl, nowa ok 5tys zl), a i wtryski jak poleca to jest kolejny koszt kilku tysiecy... Zawsze trzeba pamietac o laniu dobrej jakosci - w przeciwnym wypadku mozna wtryski sobie zamawiac:/
Jak sie robi 20-30tys w roku i powyzej to moze i warto, bo sie na ON zwroci, ale jezeli nie to stanowczo twierdze, ze nie.
Poza tym, silnik musi sie rozgrzac zanim zacznie palic te srednie 7l po miescie (ok 7-10km) - jezeli nie, to pali jak benzyniak; male dystanse dla tego samochodu to samobojstwo. Przy okazji trzeba pamietac o studzeniu turbiny i deliaktnym ruszaniu na zimnym, bo turbo jest wyjatkowo deliakatne.

Jedynym plusem sa osiagi i spalanie (pod warunkiem odpowiednio dlugich dystansow oczywiscie). Moj 109KM smiga az milo, wyprzedzanie przy 100km/h to pikus-chwila i juz jestem z przoduGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Srednio pali 5,5-6l ON przy 100-120km/h w trasie i ok 7l w miescie (a lubie na swiatlach). Aaaaa....no i jak juz jedziesz to wlasciwie......plynieszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy warto??? Trzeba juz sobie zadac pytanie pamietajac o wlasnych potrzebach...
damianelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 05:27   #26
bargus
ford::advanced
 
Avatar bargus
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: małopolska
Model: Focus [Mk2] FL
Silnik: 1.8 TDCI 138KM & 360Nm V-Tech
Rocznik: 2008
Postów: 308
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Moj 109KM smiga az milo, wyprzedzanie przy 100km/h to pikus-chwila i juz jestem z przoduGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Srednio pali 5,5-6l ON przy 100-120km/h w trasie i ok 7l w miescie (a lubie na swiatlach). Aaaaa....no i jak juz jedziesz to wlasciwie......plynieszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



A benzyniakiem nie wyprzedzisz tak jak dieslem?? Nawet może lepiej tylko bieg niżej (obroty 2 razy wyższe niż w dieslu) no i oczywiście spalanie dużo wyższe- ale benzyniak ma lepszego kopa (przy podobnej mocy oczywiście)- tylko trzeba go odpowiednio kręcićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bargus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 08:39   #27
b005t3r
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 54
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Do miasta to raczej benzyna, bo w dieselu o dynaczmicznej jeździe na niskich biegach można zapomnieć - żeby nie piłować silnika i jechać 70 muszę wrzucić 3 bieg, gdzie przyzwoita benzyna jeszcze spokojnie jedzie na 2. Oczywiście i tak jest nieźle, ale nie tak samo jak w benzyniaku. Za to w trasie diesel to zupełnie inna bajka - zero redukcji, delikatnie dociskasz pedał i ze 120 robi się nagle 150 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja zdecydowanie wolę to bezpieczne wyprzedzanie w trasie niż pisk kół na światłach w mieście, więc wolę diesela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
b005t3r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 09:46   #28
przemal00
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Model: Focus
Silnik: 2,0 B+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 243
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Cytat:
Napisał b005t3r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zdecydowanie wolę to bezpieczne wyprzedzanie w trasie niż pisk kół na światłach w mieście, więc wolę diesela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też lubię bezpieczne wyprzedzanie w trasie dlatego 2,0 a żeby było taniej niż w dieslu to + LPG no i przy okazji zero stresu o jakieś turbo, wtryski, dwumasy itd.
przemal00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 10:15   #29
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Cytat:
Napisał b005t3r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żeby nie piłować silnika i jechać 70 muszę wrzucić 3 bieg,
Piłować to twoim zdaniem duże obr. czy małe,bo 70km\godz to jedzie się na 4 biegu.To jak jechać po terenie zabudowanym 50 na 3 biegu.Ja jeżdzę na 1750-2250obr i pali 6l.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 12:23   #30
damianelo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Skąd: Warszawa
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCi 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: chce kupic focusa jaki silnik polecacie??

Cytat:
Napisał przemal00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy okazji zero stresu o jakieś turbo, wtryski, dwumasy itd.
I o to mi chodzilo. Jak jest dobry silnik, mozna sobie na LPG pozwolic i cieszyc z jazdy i grubszego portfela. Moze osiagi spadaja, ale ciagle frajda z jazdy jest spora. Przeciez nikt normalny sie nie sciga po miescie. Po to sa tory wyscigowe.
damianelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.