Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-05-2013, 17:01   #11
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: czujnik zapięcia pasów - pasażer

mayakowi pewnie chodzi o sytuacje gdzie samochód "wie" że brak pasazera na fotelu i podczas aktywowania poduszek (przez czujniki zderzeniowe) wystrzeli tylko poducha kierowcy.

Aha, moje poprzednie autko (c-max 2008 ) i obecny 2009 nie ma sygnalizacji. Nie o FL tu chodzi.

kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 17:26   #12
michu21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Wieluń
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 199
Domyślnie Odp: czujnik zapięcia pasów - pasażer

Cytat:
Napisał kenji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mayakowi pewnie chodzi o sytuacje gdzie samochód "wie" że brak pasazera na fotelu i podczas aktywowania poduszek (przez czujniki zderzeniowe) wystrzeli tylko poducha kierowcy.
Hmmm.... wątpię, żeby ford w coś takiego wyposażał swoje auta. Jak z czujnikami zapięcia pasów widać bywa różnie.
__________________
Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001 KOMBI
Focus C-Max Sport MK1 2.0 TDCI GHIA

Ostatnio edytowane przez michu21 ; 16-05-2013 o 19:11
michu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 19:02   #13
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: czujnik zapięcia pasów - pasażer

Z tego co mi się po głowie kołacze, to zdaje się Unia Europejska zabroniła selektywnego odpalania poduszek. Tylko i wyłącznie poduszka odłączona wyłącznikiem (ze świecącą kontrolką wyłączenia) nie odpala.
Było to argumentowane zdaje się tym, że przepisy o wożeniu dzieci z tyłu przepisami, ale jakby dziecko siedziało jednak z przodu a czujnik go nie wyczuł i by zginęło, to Unia Europejska by nie mogła sobie tego darować! I poduszki odpalają czy ma to sens czy nie...
W USA takie selektywne odpalanie zdaje się jest standardem, ale tam konstruktorzy mają zdecydowanie mniejszy problem - bo jak Amerykanin siedzi na fotelu, to aż fotel przysiada... I wiadomo konkretnie, że jest pasażer albo go brak...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 22:35   #14
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: czujnik zapięcia pasów - pasażer

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Było to argumentowane zdaje się tym, że przepisy o wożeniu dzieci z tyłu przepisami, ale jakby dziecko siedziało jednak z przodu a czujnik go nie wyczuł i by zginęło, to Unia Europejska by nie mogła sobie tego darować! I poduszki odpalają czy ma to sens czy nie...
Bardziej posranej logiki niż unijna to nigdzie na świecie nie ma. Nie wspominając nawet marchewek uznawanych za owoce, bo wcześniej ktoś wymyślił, że konfitury tylko z owoców się robi, a potem się Portugalce obudziły, że oni mają z marchewki konfitury i winniczków czyli ryb, aby Francuzom się lepiej żyło.

Przypominajka niezapiętych pasów nie jest potrzebna aby decydować o tym czy poduszkę odpalać czy nie. Jak ktoś słusznie zauważył wcześniej odpalanie poduchy ma tylko sens w przypadku kiedy jest zapięty pas (o ile nie wieziemy dziecka zapiętego tyłem i właśnie po to zdarza się opcja wyłączania poduszki). Odpalenie poduszki dla niezapiętego pasażera oznacza kilkukrotnie większe ryzyko śmierci w przypadku wypadku.

Jedynym czujnikiem, który jest potrzebny jest ten w klamrze pasa bezpieczeństwa, a nie ten, który wykrywa cztery litery posadzone na fotelu.

Nawet gdyby dziecko było na tyle małe i lekkie, że dupowykrywacz by go nie wyczuł, to czujnik zapięcia pasa w zamku wykryje je zawsze, nawet jak pas będzie zapięty, a na siedzeniu nikogo nie będzie.

A w kwestii pytania z tematu u mnie w Ghia 2004 też jest tylko kierowcy. Za to nawet w Kiankach nowych wszystkie 5 siedzeń ma kontrolki niezapiętych pasów (każde oddzielnie, przynajmniej w tych wersjach, z którymi się spotkałem).
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2013, 23:19   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: czujnik zapięcia pasów - pasażer

W żonki Hondzie Jazz z 2009 także wszystkie 5 miejsc ma kontrolki niezapiętych pasów (oczywiście, że każde oddzielnie - jest na to grafika na wyświetlaczu licznika).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.