Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2014, 18:28   #101
fpp
ford::beginner
 
Avatar fpp
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-01-2014
Skąd: Żyrardów
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?

Przeczytałem z ciekawością temat, a ponieważ zajmuje się akumulatorami zawodowo to wtrące swoje '3 grosze' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do wspomnianej przez Was wysokości to rzeczywiście akumulator jest dość specyficzny o czym nie wiedzą niektórzy sprzedawcy i wciskają za wysoki (bo taki mają zapewne od ręki na półce). Bateria w 90% Fordów musi mieć 175mm wysokości, trzeba o tym pamiętać, bo w niektórych przypadkach, tam gdzie akumulator jest na skraju maski przy reflektorze, może dojść do zwarcia z maską a wtedy jedyne co pozostanie to dzwonić po straż pożarną. Jeśli chodzi o datę produkcji to oczywiście można ją, szczególnie w przypadku uznanych producentów, rozkodować. Oczywiście szukać dzisiaj akumulatora ze stycznia 2014 nie ma sensu, ale rzeczywiście fajnie gdyby akumulator nie był starszy niż 6ms. Jeśli miesiącem produkcji będzie lipiec 2013 to śmiało można taką baterię kupić - istotniejsze w tym wypadku w jakim stopniu akumulator jest naładowany (granica między rozładowanym akumulatorem a naładowanym wynosi 12,50V). Jeśli będziemy mieli wątpliwości co do naładowania baterii (poniżej 12,50V) można przypuszczać, że taka bateria długo stała w sklepie i została zaniedbana przez sprzedawcę (powinien taki akumulator podładować przed sprzedażą i dopiero oferować). Co do wyboru marki to już wszystko zależy od kupującego (na czym w przeszłości się 'przejechał') i sprzedającego (tutaj największe znaczenie ma jego dar przekonywania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Do aut z silnikami benzynowymi i standardowym wyposażeniem zalecałbym zamiennik wyprodukowany przez znanego producenta - cena będzie dobra a i żywotność zadowalająca. Benzyniaki z lepszym wyposażeniem można potraktować Vartą Blue Dynamic - akumulator z trochę wyższej półki. Dieselek w związku z tym, że potrzebuje kopa to można zamontować mu Vartę Silver Dynamic, akumulator technologicznie najbardziej zaawansowany, z najlepszymi parametrami rozruchowymi.

Oczywiście są to tylko moje skromne wypociny. Co do firm to uważam, że w tym momencie Varta i Bosch to najlepsze rozwiązania dostępne na naszym rynku. Trzeba pamiętać jednak, żeby nie przepłacać za Boscha, bo jest to nic innego jak Varta. Bosch to tylko nazwa a produkcja tego akumulatora odbywa się i tak w fabrykach Varty, także nie dajcie się naciągać sprzedawcom! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Jeśli będę mógł pomóc w sprawie części zamiennych i eksploatacyjnych to służę radą i pomocą. Jako że lubię grzebać w mojej Foce MK2 to będę oczekiwał rewanżu z Waszej strony
fpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 20:53   #102
saintos
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie

Dzięki fpp za te 3 grosze, zawsze lepiej je przeczytać od kogoś z branży. Ja miałbym mimo wszytko prośbę o rozwinięcie tematu dlaczego właśnie varta/bosh a nie np centra/exide (która daje rok dłużej gwarancji i assistance), BPower, Europower, Fiamm, Hammer, Loxa, Lucas, Nordicca, Oximo, Yuasa, 4max, Jenox, itd...
Niektóre z nich cenowo nie ustępują varcie silver. Idąc w druga stronę może nie warto przeplacac i kupić cos za 60% ceny varty?
Co do samej varty, która notabene ostatnio kupiłem, to czy wiesz jak sprawdzić miejsce produkcji i czy ma to znaczenie? Sprzedawca zapewniał mnie, ze on ma te produkowane w niemczech a nie na wschodzie.

Dzięki i pozdrawiam.

Ps. Ostatnio sprzedałem samochód z 2005r z akumulatorem kraft, który był od nowości (niemiecki salon), czyli minimum 8 letni i spokojnie kręcił w zimie diesla.
saintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 22:05   #103
fpp
ford::beginner
 
Avatar fpp
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-01-2014
Skąd: Żyrardów
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?

Cytat:
Napisał saintos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki fpp za te 3 grosze, zawsze lepiej je przeczytać od kogoś z branży. Ja miałbym mimo wszytko prośbę o rozwinięcie tematu dlaczego właśnie varta/bosh a nie np centra/exide (która daje rok dłużej gwarancji i assistance), BPower, Europower, Fiamm, Hammer, Loxa, Lucas, Nordicca, Oximo, Yuasa, 4max, Jenox, itd...
Niektóre z nich cenowo nie ustępują varcie silver. Idąc w druga stronę może nie warto przeplacac i kupić cos za 60% ceny varty?
Co do samej varty, która notabene ostatnio kupiłem, to czy wiesz jak sprawdzić miejsce produkcji i czy ma to znaczenie? Sprzedawca zapewniał mnie, ze on ma te produkowane w niemczech a nie na wschodzie.

Dzięki i pozdrawiam.

Ps. Ostatnio sprzedałem samochód z 2005r z akumulatorem kraft, który był od nowości (niemiecki salon), czyli minimum 8 letni i spokojnie kręcił w zimie diesla.
To moje skromne zdanie na podstawie obserwacji serwisu gwarancyjnego i reklamacji akumulatorów które tam trafiają. Parametry nowego akumulatora też są tutaj istotne, nie spotkałem się jeszcze z sytuacją żeby Varta/Bosch nie oddawały parametrów które są na etykiecie, co w przypadku innych producentów jest nagminne. Co z tego, że kupuje się akumulator o mocy rozruchowej 740A skoro oddaje 650A?! Robienie ludzi w balona, nic innego. Dlatego też gdy mam załatwić komuś znajomemu akumulator to wybieram coś z grupy akumulator wyprodukowanych przez Vartę - jeszcze nigdy się nie przejechałem. Co do Centry Futury z 3-letnią gwarancją i 2-letnim pakietem Assistance to uważam, że świetny produkt marketingowy - długa gwarancja, pakiet bezpieczeństwa i wzmocnione parametry - niestety uważam, że nic poza tym, zresztą o tych bateriach w sieci jest tyle, że każdy może poczytać i wyrobić sobie zdanie. O Assistansie nie będę się rozwijał, bo działa to delikatnie mówiąc średnio. W każdym razie jest ktoś chce koniecznie Centrę to polecam Standard lub Plus. Jeśli chodzi o innych producentów to nie uważam za dobrą inwestycje zakupu Lucasa, Fiamma czy np. Loxy, ale oczywiście to jest tak jak napisałeś są ludzie którzy jeżdżą 5 lat na takich akumulatorach. Ja np. mam całkiem niezłe zdanie o polskim Jenoxie, który daje radę i nie sprawia większych problemów, oczywiście w autach o standardowym wyposażeniu.

Co do kraju wykonania to raczej sprzedawca w Twoim wypadku jest mitomanem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Spotkałem się na rynku z Vartami, które są produkowane na tzw. pierwszy montaż (szaro-czarna skrzynka), ale cena takiego akumulatora w pojemnościach 60-75Ah to koszt na pewno rzędu ok. 500zł. Zapewne zakupiłeś akumulator z serii Dynamic Trio (Varta Black, Blue i Silver). Tutaj mamy opcję raczej tylko dwóch fabryk Czechy i Hiszpania. Nie słyszałem aby była różnica jakościowa i uważam, że nie ma to znaczenia. O niemieckiej fabryce nie słyszałem, z tego co mi wiadomo jest tam tylko siedziba całego koncernu na Europę.

Myślę, że dokonałeś dobrego wyboru i sam się przekonasz, że warto było kupić Vartę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jeśli będę mógł pomóc w sprawie części zamiennych i eksploatacyjnych to służę radą i pomocą. Jako że lubię grzebać w mojej Foce MK2 to będę oczekiwał rewanżu z Waszej strony
fpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 11:57   #104
saintos
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie

Dokładnie tak, tzn kupiłem silver, jedynie mam wyrzuty sumienia ze dałem namówić się mitomanowi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wziąłem 61Ah czyli zbliżony do tego fordowskiego co wyjąłem z auta (60Ah) zamiast wziasc większy taki chociażby jaki rekonenduja na stronie varty czyli 74Ah 750A (mam 2.0ecoboosta i dużo elektryki). Mówił mi, ze alternator nie będzie dawał rady ładować a te varty silver są i tak bardziej wydajne niż "zwykle" akumulatory. Niestety aku musiałem wymienic w sobote popołudniu i nie miałem jak tego zweryfikować z innym sprzedajacym. A mitoman opowiadał mi jakieś niestworzone historie o "ruskich" fabrykach z których rzekomo zaopatruja się internetowi sprzedawcy jak targowalem z nim cenę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jakie masz zdanie nt aku zelowych?
saintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 13:07   #105
fpp
ford::beginner
 
Avatar fpp
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-01-2014
Skąd: Żyrardów
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?

Cytat:
Napisał saintos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie tak, tzn kupiłem silver, jedynie mam wyrzuty sumienia ze dałem namówić się mitomanowi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wziąłem 61Ah czyli zbliżony do tego fordowskiego co wyjąłem z auta (60Ah) zamiast wziasc większy taki chociażby jaki rekonenduja na stronie varty czyli 74Ah 750A (mam 2.0ecoboosta i dużo elektryki). Mówił mi, ze alternator nie będzie dawał rady ładować a te varty silver są i tak bardziej wydajne niż "zwykle" akumulatory. Niestety aku musiałem wymienic w sobote popołudniu i nie miałem jak tego zweryfikować z innym sprzedajacym. A mitoman opowiadał mi jakieś niestworzone historie o "ruskich" fabrykach z których rzekomo zaopatruja się internetowi sprzedawcy jak targowalem z nim cenę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jakie masz zdanie nt aku zelowych?
No wiesz chłopina musiał użyć jakiegoś argumentu, żebyś kupił u niego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ruskich fabryk nie ma, ale tak jest np. w przypadku opon Nokiana - są dwie fabryki Finlandia i Rosja i pomimo, że ta u Ruskich jest nawet bardziej zaawansowana technologicznie to wszyscy chcą opony made in finland Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do Twojej Varty Silver to myślę, że będzie ok, mogłeś rzeczywiście kupić 74Ah/750A, ale jestem zdania że lepiej trochę mniejszy, niż za duży. Na przyszłość będziesz wiedział - raczej nie ma się co sugerować fabrycznym akumulatorem, bo to zupełnie inna para kaloszy.

Akumulatory żelowe lub w technologii AGM to niedaleka przyszłość przy tych poziomach zaawansowania technicznego i wyposażenia w samochodach. Odzyskiwanie energii, nowoczesny układ hamulcowy, system start-stop to wszystko spowoduje wyparcie tradycyjnych akumulatorów na rzecz tych AGM. Jeśli natomiast chciałbyś montować w swoim autku żelowy akumulator to szkoda kasy, najwyżej za 3-4 latka znowu zainwestujesz 300zł w tradycyjny i nie będziesz na tym wcale stratny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jeśli będę mógł pomóc w sprawie części zamiennych i eksploatacyjnych to służę radą i pomocą. Jako że lubię grzebać w mojej Foce MK2 to będę oczekiwał rewanżu z Waszej strony
fpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 13:29   #106
saintos
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie

Cytat:
...żelowy akumulator to szkoda kasy, najwyżej za 3-4 latka znowu zainwestujesz 300zł w tradycyjny i nie będziesz na tym wcale stratny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z prostych obliczeń mi tez tak wyszło zwłaszcza, ze (odpukać) jakoś te baterie przeze mnie uzytkwane trzymają się dłużej niż gwarancja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do wielkości to w sumie do dzisiaj nie znam parametrów alternatora i nie wiem czy by pociągnął ten większy wiec wziąłem asekuracyjnie.
saintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2014, 18:11   #107
fpp
ford::beginner
 
Avatar fpp
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-01-2014
Skąd: Żyrardów
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?

Dają rade na pewno, po pierwsze producent nie zalecałby zbyt dużego, a po drugie już testowałem w takich autkach i wszystko gra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uważam, że w tym wypadku najlepsza opcja to Varta Blue 72Ah/680A. Niezbyt drogi, a naprawdę w benzynkach z bogatym wyposażeniem sprawdza się świetnie.

Z drugiej strony niedawno znajomy do Passata z 2008 roku 2.0 TDI koniecznie chciał taki jak oryginał, czyli Silver 61Ah, także różnie to bywa jak widać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jeśli będę mógł pomóc w sprawie części zamiennych i eksploatacyjnych to służę radą i pomocą. Jako że lubię grzebać w mojej Foce MK2 to będę oczekiwał rewanżu z Waszej strony
fpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2014, 13:45   #108
saintos
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie Re: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?

Taka ciekawostka odnośnie akumulatorów Varta:

Dzisiaj dzwoniłem do Varty czyli Johnson Controls Akumulatory Sp. z o.o w katowicach w celu uzyskania informacji jak rozszyfrować datę produkcji akumulatora. Uprzejma pani zaskoczyła mnie swoim stwierdzeniem "nie udzielamy takich informacji" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na moje stwierdzenie, że to trochę nie fair wobec klienta, który chce dowiedzieć się co zakupił lub zakupi dowiedziałem się że taka jest polityka firmy i jedyne co może mi powiedzieć to to, iż akumulatory Varta wyprodukowane od 2013r nie mają już tych oznaczeń z kropkami, które można wyczytać w pdfach Varty.
Poniżej link gdzie znalazłem najświeższe oznaczenia.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Update:
A ta sama firma tylko ze z UK odpisala mi na maila z potwierdzeniem miesiaca i roku (podalem im nr seryjny akumulatora). Ciekawe. Ta sama firma a dwie rozne polityki. W sumie to nie zdzwilo mnie stanowisko polskiego oddzialu. Na pewno maja motto "frontem do klienta".

Ostatnio edytowane przez saintos ; 14-01-2014 o 10:05 Powód: update
saintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 19:20   #109
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: jaki wybrać akumulator ? Jaki polecacie ?

Cytat:
Napisał saintos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,
a do 2.0 ecoboost (203KM) to chyba nie ma sensu iść w inny jak w ten najwyższy napisany na osłonie akumulatora czyli 80Ah 700A? Mam dużą navi i fotele elektryczne wiec słabszy chyba nie ma sensu?
Fordowski kosztuje około 550, a to juz niedaleko cenowo od Optimy a wolałbym cos w rozsadniejszej cenie. Jaki polecicie aby się zmieścił? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki
Witam.Podpinam sie pod pytanie o aku do benzynki 203KM.Chce zakupić Varte 85ah 800A jednak obecny rozladowany fabryczny aku ma 60ah 590A.Po rozmowie z ASO wiem ze jest jeszcze drugi dedykowany Aku 80ah 700A ale cena jest kosmiczna.I teraz pytanie czy iść w Varte o wiekszych parametrach czy szukać mniejszej 60ah...Mechanik mowił zeby darowac sobie 85ah i brac 60ah , bo przy wiekszej pojemnosci alternator moze nie doladowac aku wiec szkoda kasy.Troche elektroniki jest w samochodzie i chce uniknac szybkiego rozladowania baterii.pzdr!
Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 21:04   #110
saintos
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie

Kolego mi też tak mówił sprzedający i w końcu kupiłem varte silver 61Ah 600A bo ten który miałem to był fordowski 590A a sprzedający argumentował,że te silver są pomimo podobnych wartości wydajniejsze o te 20% tak jak reklamuje varta. Wprawdzie akumulator sprawuje się dobrze i wartości jakie pokazują mi woltomierz i test na zegarach są wzorcowe to mimo wszystko mam niedosyt, że mogłem kupić większy. Zwłaszcza że na osłonie akumylatora są podane 3 wielkości i ta największa ma 720A.
saintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator , ecoboost



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.