Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2014, 17:34   #1
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Choroby wieku dziecięcego czy usterki

Witam,

postanowiłem założyć dość obszerny temat (być może wymagający przeniesienia do innego działu). Otóż od kilku dni jeżdżę zastępczą fiestą (2014 rok, 2000km przebiegu, silnik 1,25 82 KM), moja (2009 rok, 82000km przebiegu, silnik 1,4 96 KM) trafiła do naprawy z powodu drobnej stłuczki.

Bardzo byłem ciekaw jak się sprawuje nowa fiesta po faceliftingu. Moje auto jest bardzo zadbane więc myślałem, że nie odczuję większej różnicy, tym bardziej, że auta są podobne nawet pakietem wyposażenia. Myliłem się i to bardzo.

W moim aucie bardzo denerwowały mnie od początku dwie rzeczy, o których już nie raz dyskutowałem na forum.
1. Głośna sprężarka klimy, przy włączeniu i podczas jazdy co jakiś czas głośno cyka i syczy, choć klima działa w sumie w porządku. W nowej działania klimy nie słychać, jedynie czuć w postaci chłodnego powietrza.
2. Brzęczenie linki otwierania klapy silnika podczas przyspieszania. Jest to wywołane drganiami silnika przy przyspieszaniu. Dodatkowo silnik wyraźnie szarpie przy uruchomieniu. W zastępczej silnik pracuje niemal bezwibracyjnie, pomimo, że konstrukcyjnie jest podobny do tego w moim aucie. Wibracji nie czuć szczególnie podczas uruchamiania.

I tu pojawiają się moje pytania, czym różni się układ klimatyzacji w fiestach po fl, że nie słychać jego pracy. No i jak wyeliminować drgania silnika (przy okazji irytujące brzęczenie linki)? Czy to już zużycie np. poduszek pod silnikiem?

Do tego dochodzi jeszcze prowadzenie. Jest to nowe auto więc w porównaniu z moją wydaje się zwinniejsze, cichsze i "gładsze" w prowadzeniu, mimo że w moim aucie wszystko w zawieszeniu jest sztywne, nie ma luzów. Auta jeżdżą na tym samym rozmiarze kół. Różnice wynikają zapewne ze zużycia (mimo wszystko) mojego zawieszenia i innych opon, bo mam założone dość "miękkie" dunlopy.

Poniżej, dla ciekawych, wypiszę jeszcze różnice głównie we wnętrzu, które zauważyłem w wersji po fl.
1. Nieco lepsze materiały, szczególnie na drzwiach, gałce zmiany biegów. Inaczej wyprofilowane kieszenie w drzwiach.
2. Dwustopniowe przyciski automatyki szyb przednich (u mnie tylko przy szybie kierowcy)
3. Dwie lampki oświetlenia wnętrza (przód/tył), u mnie tylko przód.
4. Dioda informująca o włączonej bądź wyłączonej poduszce powietrznej pasażera.
5. Welurowe wykończenie oparć tylnej kanapy od strony bagażnika. To się pojawiło juch chyba w późniejszych egzemplarzach sprzed fl. U mnie goły metal.
6. Sznurki podtrzymujące półkę bagażnika przy otwieraniu zawieszone są na plastikowych zaczepach, a nie na zwykłych "pętelkach" jak u mnie.
7. Inne szczegóły to np. niebieskie podświetlenie wnętrza, esp z funkcją ruszania pod górę (auto się nie stacza), wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej.

To ciekawostki. Dajcie znać proszę czy macie takie same "problemy" z klimą i silnikiem.

Pozdrawiam!


Ostatnio edytowane przez mancat ; 22-08-2014 o 17:36
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2014, 19:33   #2
morus
Zablokowany
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Puszczykowo
Model: Fiesta
Silnik: 1300i
Rocznik: 1995
Postów: 254
Domyślnie Odp: Choroby wieku dziecięcego czy usterki

mancat:czy podobnie analitycznie podchodzisz do zachowań rodzaju żeńskiego?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
morus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2014, 19:38   #3
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Choroby wieku dziecięcego czy usterki

z trudem się powstrzymuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2014, 13:48   #4
Mr_K
ford::beginner
 
Avatar Mr_K
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 08-12-2013
Skąd: KRK
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Choroby wieku dziecięcego czy usterki

Cytat:
Napisał morus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mancat:czy podobnie analitycznie podchodzisz do zachowań rodzaju żeńskiego?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W kwestii tematu głównego:

1)Moja Fiesta (2010r; benzyna 1.4l 97KM) cierpi (najwyraźniej) na tą samą przypadłość w kwestii klimatyzacji. Po włączeniu klimatyzacji wentylator startuje jak mała rakieta i wyje. Tak - WYJE. Napisane dużymi literami,żeby oddać krzyk jaki to wywołuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprężarkę też czasem słyszę - stuka, syczy... serwis sprawdził i mówią,że tak ma być. Wszystko działa jak powinno. Wydajność chłodzenia jest naprawdę dobra jak na taki mały układ.

2)Co do silnika i linki klapy nie zauważyłem nic takiego.

3)Tylna półka - podwieszona na zapętlonych sznureczkach. Ja pierd... co za patent :|

4) Podnoszenie szyb z przodu - tak samo jak u Ciebie. ****iany pomysł z tym dwustopniowym przyciskiem TYLKO dla szyby od strony kierowcy. Niestety, w budach sprzed FL, nawet wersje sport miały to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód, którego cena zaczyna się w granicach 60 tysięcy sztuk złota i takie babole w wyposażeniu.

Zrobisz pan coś ? No nic pan nie zrobisz. No bo co pan zrobisz, jak pan nic nie zrobisz ?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
That awkward moment when someone asks you to tell more about yourself, and you're like :

OH GOD, WHO AM I ?
Mr_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2014, 15:30   #5
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Choroby wieku dziecięcego czy usterki

co do spreżarki penie jest za duża odległość sprzegła stad tak głośne załączenie
co do syczenia może za mało czynnika
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2014, 21:17   #6
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Choroby wieku dziecięcego czy usterki

Mr_K - no nic nie zrobisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

motorek - jeśli tak to jak stwierdzić czy ta odległość jest za duża? Ewentualnie mozna to poprawić?
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2014, 23:21   #7
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Choroby wieku dziecięcego czy usterki

Cytat:
Napisał mancat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak stwierdzić czy ta odległość jest za duża?
trzeba zmierzyć
Cytat:
Napisał mancat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ewentualnie mozna to poprawić?
można
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.