Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2014, 19:54   #1
szmekot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008'
Postów: 32
Domyślnie Faluja obroty po odpaleniu rano i gaśnie - jakie przyczyny?

Witam otóż mam problem z s max 2.0 benzyna 145 km. Rano po odpaleniu auta faluja obroty telepie silnikiem i nie raz silnik gaśnie. Jak juz zgaśnie to po ponownym odpaleniu odpala od strzała i juz jest ok. Wariuje tylko po dłuższym postoju np. Noc nie zależnie od temperatury powietrza. Bylem na kompie brak błędów silnika, czyscilem przepustnice i nadal to samo,myślałem ze pomoże ale nic to nie dało.. Może trzeba ja ustawić komputerem po czyszczeniu lub się dzieje coś innego. Proszę o pomoc

szmekot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2014, 12:11   #2
luckyluke30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2014
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: Faluja obroty po odpaleniu rano i gaśnie - jakie przyczyny?

Cześć, ja mam/miałem to samo.. od kwietnia tego roku, miesiąc spokoju po zakupie z komisuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wszystko ok a tu nagle faluje gaśnie i to wlasnie najczęściej po nocy ale nie codziennie tylko tak raz na 2-3 tygodnie wkoncu pojechałem do serwisu w Katowicach. wyczyścili przepustnice swiece bo powiedzieli ze dojechane i wgrali nowy soft pare dni spokoju teraz jest tak ze rano jak zapalam to albo pali od razu albo pali po ciut dluzszym kręceniu rozrusznikiem albo 3 wariant trzeba zakrecic rozrusznikiem chociaż na 2 sekundy wylaczyc i właczyc ponownie i od razu pali.. na kompie bledow brak nie wiem jak już to sprawdzić zastanawiałem się jeszcze nad czujnikami masz może "kabel" i FORSCAN-a ? to byśmy porównali poszczególne zapisy z pracy silnika może jakiś czujnik świruje.. ogolnie jak cos będziesz wiedział to pisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT: przepustnica wyczyszczona napewno dobrze do tego wyczyszczona pamięć KAM.. a jeszcze odnośnie np FORSCAN-a taki parametr jak MFF_IAT jakie ma u was wartości bo u mnie raz pokazuje na zimnym -17C a raz _18C czy to jest normalne?

Ostatnio edytowane przez luckyluke30 ; 12-09-2014 o 20:10
luckyluke30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2014, 19:20   #3
rba555
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-07-2012
Skąd: Warmia
Model: C-Max
Silnik: 1.8 Duratec
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie

U mnie (co prawda w c-maksie i 1.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pomogło dokładne czyszczenie przepustnicy i jej adaptacja po zabiegu. Jak ręką odjął. A objawy podobne jak u was: po nocy na dojezdzie do skrzyżowania obroty falowały od 300 do 1500 prowadząc do zgaszenia silnika. Po ponownym uruchomieniu wszystko ustępowało
rba555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 07:20   #4
szmekot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008'
Postów: 32
Domyślnie Odp: Faluja obroty po odpaleniu rano i gaśnie - jakie przyczyny?

U mnie jest tak ze jak odpali to już wszystko gra. Problem jest tylko rano z tymi obrotami. Jak silnik zgaśnie lub dodam gazu żeby nie zgasł i wyłączenie silnik, odpalam ponownie po sekundzie i jest ok silnik wchodzi na obroty i pracuje równo.
Jak robiłeś adaptacje przepustnicy, komputerem czy samoadaptacja.
Zauważyłem tez ze właśnie po uruchomieniu silnika rano musze dodać więcej gazu żeby ruszyć samochodem, normalnie da się ruszyć bez gazu a rano nie.
Nie mam możliwości FORSCAN to niestety nie będziemy mogli porównać.
Mam kontakt do gościa który ma jakiś program serwisowy id forda tylko musze się umówić, jak będę coś wiedział to dam znać.
A czy w silniku benzynowym jest zawor egr jeśli rąk to gdzie go szukać i może jego wyczyścić, coś tam też o nim słyszałem, zastanawiałem się jeszcze nad podmiana przepustnicy ale trzeba by znaleźć gościa z s matematyka i który jest gotowy pożyczyć przepustnice.
Dajcie znać jak coś się ruszy w tym temacie.
szmekot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 11:46   #5
luckyluke30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2014
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: Faluja obroty po odpaleniu rano i gaśnie - jakie przyczyny?

szmekot no u mnie napoczątku było dokładnie tak samo najpierw rano przy zapalaniu świrował. czyli ciezko odpalił a jak zapalił to tak jakby na 3 gary próba dodania gazu "za mocno" konczyla się zduszeniem silnika a jak dodałem tak delikatnie to pracował nierówno ale po około 30sekundach było już wszystko ok. jesli go zdusiłem to czasem miał problem z normalnym odpalniem i łapał dopiero za 2-3 razem. pozniej w czasie jazdy wszystko ok zero problemow nawet odpalenie po 4-8 godzinach juz bez problemów.. tylko rano miałem problem. z tym pierwszym ruszeniem tez to zauwazylem ze musze dodać więcej gazu bo tak jakby się "przydusza" . Jesli o adaptacje przepustnicy chodzi to przez samoadaptacje. Kiedys cos czytałem że to może być wina przepustnicy ale dlaczego np tak jak u mnie taka sytuacja nie miala/ma miejsca caly czas tzn po tej kalibarcji i nowym sofcie do komputera sie to troche zmieniło na tak jak pisałem wyżej.. mechanik powiedzial tak ze jest to bardziej usterka "wkurzająca" niz uniemozliwiajaca jazdę i żeby pojezdzic az się coś zacznie pojawiać w błędach sterownika bo tak to jest to bardzo ciezko zdiagnozować.. ja myślałem jeszcze o wtryskiwaczach albo poprostu cewki zapłonowe może po nocy są zawilgocone i gdzieś się traci iskra na swiecach.? no i EGR tez występuje w tych silnikach mi wg. forscana pracuje prawidłowo i obstawiam ze jakby coś z nim było nie tak to miałbym cały czas problem z zapłonem. Najgorsze w tym wszystkim jest to ze widać ze problem pojawia się dość często a nikt jeszcze nie znalazl na to sposobu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez luckyluke30 ; 13-09-2014 o 11:51
luckyluke30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 20:04   #6
szmekot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008'
Postów: 32
Domyślnie Odp: Faluja obroty po odpaleniu rano i gaśnie - jakie przyczyny?

W To No właśnie problem jest a rozwiązania brak. Faktycznie to wkurzające. Po zakupie mam go pół roku i było tylko delikatne falowanie a teraz już coraz bardziej i czasem gaśnie także usterka się pogłębia ze tak powiem. Tak jakby właśnie chodził nie na wszystkie gary albo dostawał za mało lub za dużo powietrza. Chyba spróbuję wyczyścić jeszcze raz przepustnice choć pewnie nie pomoże ale pewnie nie zaszkodzi. Gdzieś czytałem ze jak szwankuje przepustnica to się czyści ale tylko raz bo jak zacznie szwankowac po raz drugi to czyszczenie nic nie daje tylko wymiana a nie mam pewności ze juz przede mną ktoś jej nie czyscił. A pewnie tanie to to nie jest.
Możesz opisać jak robiłeś samoadaptacje bo wersji jest kilka
Czysciłeś może ten zawor egr jak wiesz to podpowiedz gdzie go szukać tez bym go wyczyścił razem z przepustnica i dam znać czy pomogło

Ostatnio edytowane przez szmekot ; 13-09-2014 o 20:10
szmekot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 22:19   #7
luckyluke30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2014
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: Faluja obroty po odpaleniu rano i gaśnie - jakie przyczyny?

EGR wygląda tak [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest po prawej bloku silnika na pewno zauważysz.. a swiece zapłonowe sprawdzales ?tzn. wymieniałeś? i i czy robiłeś tą adaptacje przepustnicy bo po takim czyszczeniu to tą pamięć KAM musisz wykasować..tak samo jak po czyszczeniu EGR trzeba czyscic pamięć żeby się na nowo skalibrował. ja już zacząłem się zastanawiać nad układem paliwowym bo mam wrażenie że na rezerwie mam częściej te problemy z odpalaniem niż np. na pełnym zbiorniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale może mi się już wydaje..
luckyluke30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 07:29   #8
szmekot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008'
Postów: 32
Domyślnie Odp: Faluja obroty po odpaleniu rano i gaśnie - jakie przyczyny?

Świec nie wymieniałem. Po ostatnim czyszczeniu robiłem adaptacje. Odłączyłem akumulator na godzinę, po podłączeniu rozgrzałem go do temperatury pracy i i później z trzy minuty pracował na zmiennych obrotach. Pewnie jakby egr był zabrudzony to wywaliło by błąd po podłączeniu do komputera i sprawa byłaby jasna a tak szukanie dziury w całym.
Teraz mi się przypominało podczas przyspieszania czuje delikatne jakby zadławienie się coś w rodzaju nie wielkiego szarpnięcia, ale to tez zależy na którym biegu i nie zawsze, a może mi już sie wydaje.

Ostatnio edytowane przez szmekot ; 14-09-2014 o 07:32
szmekot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 12:18   #9
luckyluke30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2014
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: Faluja obroty po odpaleniu rano i gaśnie - jakie przyczyny?

Jeśli chodzi o błędy to w zasadzie bez kabla też je możesz podejrzeć. wystarczy przed włączeniem zapłonu przytrzymać przycisk OK i przekrecic kluczyk i jak się pojawi napis TEST to później strzałkami w gora/dół wybierasz testy i jest tam takie coś jak DTC ja mam tam czysto ale jak u ciebie coś tam jest to spisujesz błędy po kolei i wklepujesz w google Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Co do tego szarpania to mi się też tak wydawało że ja mu gaz a on czasem coś jakby lekko się przydusił ..zalałem mu 3 butelki STP do czyszczenia wtrysków w sumie ciekawe było to że jak miałem zalany ten preparat to tak jakby lepiej zapalał ale już cholera wie może mi się wydawało...a tak teraz jeszcze szukam po forum to chyba wszystkie 2.0 maja podobne problemy np. tutaj o tym tez pisza[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , wiec wychodzi że problem jest gdzieś w przepustnicy lub komputerze-sofcie albo teraz to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]znalazłem ale jest to z TDCI ale może problem jest w tym samym czyli w przepustnicy przeczytaj i napisz co o tym sądzisz bo mi to wygląda właśnie na coś takiego bo jak było zimniej poniżej 0 to problemów też nie miałem hmm. a jeszcze ktoś na forum pisał że jak ponaciskał pedał gazu to później odpalał bez problemu to może w tym momencie naciskanai gazu ta klapka się jakoś ruszyła i problem się rozwiązywał.. jak możesz to sprawdź u siebie dokładnie tą przepustnice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez luckyluke30 ; 14-09-2014 o 12:59
luckyluke30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 15:52   #10
szmekot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008'
Postów: 32
Domyślnie Odp: Faluja obroty po odpaleniu rano i gaśnie - jakie przyczyny?

Mnie się wydaje ze to raczej usterka mechaniczna niż jakieś błędy w komputerze ale może się mylę. Temat z przepustnica ogarnę może w weekend dam znać jak mi poszło.
Ku mojemu zdziwieniu dziś rano odpalił ładnie bez falowania wyjechałem z garażu właściwie bez gazu, ale to pewnie jednostkowy przypadek, choć wolałbym żeby tak zostało.
szmekot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.