Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2014, 08:29   #171
krzysio1985
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Włoszczowa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi 115
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: 2.0 TDDi Padającą pompa wtryskowa ?

czy po wymianie tłoczka przestawiacza kąta wtrysku znika problem cięzkiego odpalania na ciepło ?

krzysio1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2014, 18:58   #172
proxy77
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: Brodnica
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: 2.0 TDDi Padającą pompa wtryskowa ?

Witam, może zacznę moją sprawę od końca. Z wolna zacząłem poszukiwania pompy wtryskowej bosch vp30 do mojego mondeo 2.0TDDI 90PS, 2001r. Pompa ta występuje z różnymi numerami katalogowymi np. 0470004013 czy 0470004009, 0470004021 czym takie pompy się różnią i jaka będzie pasować do mojego auta. Póki co nie wiem z jakim numerem jest stara pompa- jeszcze jej nie zdemontowano. W jakimś katalogu natrafiłem, że auto pracowało z pompą 013 ale na aukcjach można spotkać pompy do mondeo tddi z różnymi numerami.

Auto podczas jazdy w trasie bez żadnych wcześniejszych objawów szarpneło dwa razy i zdechło. U mechanika :
-pompa nie podaje paliwa
-przkazniki i zabezpieczenia są sprawne.
-w komputerze brak błędów
-w sterowniku pompy brak błędów.
-podejrzenie mechanicznego uszkodzenia pompy, ale to nic pewnego

Jak pompa będzie zdemontowana raczej zawiozę ją do specjalisty od pomp na sprawdzenie. Koszty regeneracji są duże, więc zwracam się raczej w kierunku kupna używki. Może ktoś ma pomysł co z tym fantem zrobić?
proxy77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2014, 11:10   #173
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 2.0 TDDi Padającą pompa wtryskowa ?

upewnic sie ze napewno niema bledow u kogos innego kto napewno ma komputer ktory laczy sie z twoim autem-a jesli nie to wywolac bledy recznie w twoim silniku i sprawdzic czy faktycznie wyswietla bledy.

Pozatym jak silnik zgasl to jak niema bledow...? to dosc podejrzane...migala ci kontrolka od swiec po zgasnieciu?

w VP30 zawyczaj tylko sterowniki-tranzystorek padał
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2014, 11:57   #174
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: 2.0 TDDi Padającą pompa wtryskowa ?

Gdzieś sprawdzałem na podstawie numeru mojej pompy jakie inne nr pasują do mojego auta ale teraz nie pamiętam gdzie musiałbym poszukać ale to dopiero jutro. A co do pompy to chyba VP44 z tego co wiem a nie VP30 no chyba że się mylę. O mam np dla pompy o nr.0470004013 zamiennik ma nr. 0986444520. nie wiem czy dobrze podałem ale szukałem tu :[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Sory jednak VP29/30

Ostatnio edytowane przez Dombek ; 10-09-2014 o 12:12
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 22:07   #175
Nix2
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-02-2014
Skąd: Lubuskie
Model: Mustang S550
Silnik: 3,7L /305KM
Rocznik: 2016
Postów: 92
Domyślnie Odp: 2.0 TDDi Padającą pompa wtryskowa ?

To odświeżę trochę temacik...

Pytanie do Kolegi Dombek... czy Twoje Mondeo dalej śmiga, tj. ta opisano operacja wymiany tłoczka w pompie vp44 definitywnie rozwiązała sprawę i od tego czasu wszystko z Mondkiem jest dobrze ?

pzdr Nix
Nix2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 22:11   #176
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Smile Odp: 2.0 TDDi Padającą pompa wtryskowa ?

Cytat:
Napisał Nix2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To odświeżę trochę temacik...

Pytanie do Kolegi Dombek... czy Twoje Mondeo dalej śmiga, tj. ta opisano operacja wymiany tłoczka w pompie vp44 definitywnie rozwiązała sprawę i od tego czasu wszystko z Mondkiem jest dobrze ?

pzdr Nix
Tak śmiga jak na razie jest ok już (a może dopiero) 8tyś km i spokój.
__________________
Im wolniej jedziesz tym dłużej na Ciebie patrzą
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 22:31   #177
Nix2
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-02-2014
Skąd: Lubuskie
Model: Mustang S550
Silnik: 3,7L /305KM
Rocznik: 2016
Postów: 92
Domyślnie Odp: 2.0 TDDi Padającą pompa wtryskowa ?

To fajnie że się udałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Doradź proszę w mojej sprawie- być może pokrewnej:
Objawy są takie że auto (to auto jest świeżo kupione, w sumie niby tanio, ale wiedziałem że silnik nie chodzi tak jak trzeba) ma zdecydowanie za małą moc- ciągnie bardzo słabo, ma co kilka chwil "czkawkę", co także słuchać np. podczas przyspiesznia.
Zapala niby w miarę szybko, ale zwykle zaraz gaśnie, za drugim lub trzecim razem odpala " na dobre" ale z chmurą białego dymu ( tak z 2-3 minuty dymi mocno) i bardzo nierówno przez dłuższą chwilę chodzi( obroty od 500 do 1100, chodzi jakby na trzech a miejscami na dwóch garach i tak w kółko), kręci się tylko do ok 2700 obr/min. Czy to ciepły czy zimny cały czas jeździ tak, jakby miał z 30 KM a nie 115, a pali dość dużo - > 9l/100 średnio.

Silnik to konkretnie typ D6BA/115KM, czyli ten sam co u Ciebie?? świece żarowe sprawne, sprężanie sprawdzone, wszystkie gary po 25,5 bara, turbina sprawna, nowe filtry powietrza i paliwa.

Diagnoza na KTS-ie to błędy
P0149 Elektryczna pompa paliwa --- czas kontroli
PO 1564 Pompa wtryskowa --- błąd.

No i co robić w tym przypadku ? Przypadek wygląda podobnie, to może być ten tłoczek ? Pompę elektryczną przy baku sprawdziłem o tyle że chodzi tłoczy paliwo, nie wiem jednak na temat działania pompy nic więcej.

pzdr Nix
Nix2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 22:48   #178
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: 2.0 TDDi Padającą pompa wtryskowa ?

Moim zdaniem tłoczek ale fachowcem od pomp nie jestem objawy bardzo podobne do moich i błędy takie same, więc według mnie to tłoczek zatarty. Możesz jeszcze sprawdzić w momencie gdy czujesz że nie ma mocy to czy da się go na luzie (postoju) wkręcić np pow. 4000 obr/min, przynajmniej u mnie tak było ale to zależy w jakim jest stanie Twój tłoczek czyli u Ciebie ta granica obr może być inna. Z resztą prościej... Jak już będzie silnik nagrzany a będziesz czuł że nie ma mocy to weź mu depnij i popatrz czy zamkniesz obrotomierz. Tylko go nie piłuj za długo jedno depnięcie wystarczy jeśli nie zamkniesz obrotomierza do max obr tylko zatrzyma się gdzieś poniżej to znaczy że tłoczek zatarty.
__________________
Im wolniej jedziesz tym dłużej na Ciebie patrzą

Ostatnio edytowane przez Dombek ; 04-02-2015 o 03:01
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2016, 17:48   #179
patrick0811
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 13-05-2016
Skąd: Kłodzko
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140 km
Rocznik: 2006
Postów: 1
Unhappy Odp: 2.0 TDDi Padającą pompa wtryskowa ?

Witam Was.

Mi niestety pompa wtryskowa padła. Od jakiegoś czasu miałem problemy z odpalaniem. Raz palił za drugim raz za piątym razem nie było za bardzo normy za którym. Dzień przed awarią odpaliłem go dopiero za 7 razem, ale odpalił, silnik pracował nierówno.Zrobiłem zakupy wróciłem do domu a na następny dzień niestety już koniec, nie odpala. Po kilku próbach rozruchu dałem spokój. hmm co to może być... zacząłem od strony paliwa. i co się okazało pompa dosyłająca działa, pompa wtryskowa wyje. hmm i co teraz. Z racji tego że na co dzień jestem w Niemczech (oczywiście szczęśliwy posiadacz karty klubu ADAC) telefon do ww firmy z prośbą o pomoc. przyjechali pooglądali posprawdzali i autko hyc na lawetę i do warsztatu. na następny dzień info (Einspritzpumpe ist kaput). Koszt wymiany na nową oraz robocizny w Niemczech bynajmniej w tym warsztacie 1285 euro. czas naprawy dwa dni
patrick0811 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2016, 18:04   #180
Adept
Junior Moderator
 
Avatar Adept
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-03-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 2,0 TDDI 115 Kucy
Rocznik: 2001
Postów: 719
Domyślnie Odp: 2.0 TDDi Padającą pompa wtryskowa ?

Da się ją zregenerować za 2500 zł w renomowanym serwisie...a w domu za 500-700 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nowa jak dla mnie mija się z celem....za niedługo to będzie wartość auta o ile już nie jest.
Pozostaje zagadać do kogoś z PL żeby Ci załatwił używkę...a wtedy CI ją w DE założą.
Adept jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.