Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2014, 07:21   #11
sagittarius82
ford::average
 
Avatar sagittarius82
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: okolice Katowic
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 125
Domyślnie Odp: Jaki akumulator wybrać

Cytat:
Napisał galo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czemu tylko dwa lata a na trzeci rok pewnie padł.
No i tu się kolego pomyliłeś. Akumulator kupiłem jakoś na początku 2012, a auto sprzedałem w kwietniu 2014, dlatego napisałem tylko o czasie mi wiadomym. Do ostatniego dnia aku nie okazywał żadnych oznak zużycia.

__________________
Kiedyś to było: Czarna VB 2.0 PB+LPG, później Mondeo MKIV 2.0+LPG...
sagittarius82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 07:35   #12
piti000
ford::advanced
 
Avatar piti000
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-05-2007
Model: Mondeo IV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 12
Postów: 216
Domyślnie Odp: Jaki akumulator wybrać

Moim zdaniem jest jedna ważna zasada akumulatora nie należy kupować w markecie.
Ja zawsze kupuję w firmie profesjonalnie zajmującą się ich sprzedażą, gdzie są odpowiednio transportowane, przechowywane i nie leżą rok lub dłużej czekając na klienta. Kupując taki akumulator przy okazji mam montaż za free, sprawdzenie ładowania itp.
__________________
Ekologia zabija Motoryzację
piti000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 11:13   #13
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 490
Domyślnie Odp: Jaki akumulator wybrać

Cytat:
Napisał sagittarius82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał galo
Czemu tylko dwa lata a na trzeci rok pewnie padł.
No i tu się kolego pomyliłeś. Akumulator kupiłem jakoś na początku 2012, a auto sprzedałem w kwietniu 2014, dlatego napisałem tylko o czasie mi wiadomym. Do ostatniego dnia aku nie okazywał żadnych oznak zużycia.
__________________
No to faktycznie pomyliłem się skoro aku rzeczywiście niema jeszcze trzech lat.

Wobec tego trudno powiedzieć na chwile obecną czy zakup drogiego akumulatora był trafioną inwestycją............bo przez dwa lata to w zasadzie raczej każdy kręci jak szalony.




Kiedyś kupiłem aku. i oddałem auto na warsztat przy odbiorze okazało się że mechanik zostawił auto na światłach aku. padł i w ten sposób stracił jakies 20% swojej pojemności czyli ze 100Ah miał już 80AH.................parę takich rozładowań i aku jest szmelc.

Ja akurat trafiłem tak że nie zdążyli go naładować bo nie wiedzieli że padł a zazwyczaj jest tak ze klient odbiera i nawet nie wie że do takiej sytuacji doszło a potem mówi że z tej firmy aku już nie kupi.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 07:57   #14
sagittarius82
ford::average
 
Avatar sagittarius82
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: okolice Katowic
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 125
Domyślnie Odp: Jaki akumulator wybrać

Cytat:
Napisał galo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy zakup drogiego akumulatora
Futura kosztowała mnie ok. 230zł, a najniższy aku do VB od Centry ok. 190zł - różnica 40 zł to raczej nie wiele.
W przypadku akumulatora do Galaxy czy Mondeo różnice cenowe są mniej więcej na tym samym poziomie.
__________________
Kiedyś to było: Czarna VB 2.0 PB+LPG, później Mondeo MKIV 2.0+LPG...
sagittarius82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 18:15   #15
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 490
Domyślnie Odp: Jaki akumulator wybrać

To zobacz ile kosztuje aku innej marki..................jeśli chodzi o Future to jest to aku. o mocno podwyższonych parametrach rozruchowych więc jego żywotność jest mniejsza od zwykłej centry.

Im mniejszy prąd rozruchowy w stosunku do pojemności akumulatora tym jego żywotność jest dłuższa i właśnie takie akumulatory staram się zawsze kupować i nie przepłacam za markę.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2014, 22:39   #16
alison
ford::beginner
 
Imię: Alison
Zarejestrowany: 15-07-2013
Skąd: Wieluń
Model: Galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jaki akumulator wybrać

Cytat:
Napisał piti000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem jest jedna ważna zasada akumulatora nie należy kupować w markecie.
No cóż, może i racja... Ale.. Kupiłem w jednym z marketów aku, dostałem 3 (trzy ) lata gwarancji... Po 2,5 ( dwa i pół ) roku odczułem - subiektywnie- , że aku nie domaga, słabo kręci, a podczas niskich temperatur się rozładowuje. Oddałem do marketu ( w ramach gwarancji ) i z miejsca zwrot kasy - bez zbędnych ceregieli ( panienka nie wiedziała kompletnie o czym do niej rozmawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) . No, ale wtedy znów byłem bez aku, więc... Koszyk i w regały po kolejny aku z 3 letnią gwarancją. I po co komu te wszystkie silvery, blacki i inne cuda ? Warto zapoznać się z regulaminem marketu, by życie stało się prostsze i przede wszystkim tańsze. Denerwujecie się stojąc długo w kolejce do kasy ?? W niektórych marketach zgłaszając taką sytuację dostaje się talon na 5 złotych. Przy odrobinie sprytu, bez naruszania prawa, market zafunduje Wam zakupy. Markety zarabiają na naszym lenistwie], warto o tym pamiętać. Pozdro 4 all.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 29-11-2014 o 11:33
alison jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2016, 18:47   #17
dario3103
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-03-2013
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 127
Domyślnie Jaki akumulator?

Witam!
Mam od jakiegos czasu obawy o akumulator. Jak autoo dluze postoi jak 2 dni to juz slabiutko kreci. Jak mu zrobie przejazdzke albo jezdzi systematycznie dziennie to tez jest ok. Ale do rzeczy. Wyjalem stary akku do podladowania. To orginal Ford 12v 80ah 700a. Myślę ze jest juz na wykonczeniu. To jeszcze pierwszy montaz.
W garazu mam leżeć Bannera 12v 95ah 760a jezdzil u mnie w sharanie. Czy moge wlozyc go do galaxy? Albo to jednak zbyt duza roznica i moga sie szopki robic. Wiem ze alternator napewno ma wiecej ladowania no i co na to komputer glowny w aucie? Nie porypie mu sie w glacy? Albo trzeba zaprogramowac nowy akumulator jesli wklada sie wiekszy? Gabarytowo wielkich roznic nie ma. Banner jest centymetr wyzszy i 2cm dluuszy. Nie wiem czy na 100% pasuje bo na przymiarke nie bylo dzis czasu.
Prosze o jakies informacje w tym temacie iz góry dziękuję.
Pozdrawiam
dario3103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2016, 19:30   #18
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Jaki akumulator?

mozesz wlozyc i 95 i 100 i 110.
jak krotkie odcinki robisz codziennie to co tydzien go doladuj z prostownika i tyle.
na poczatek sprawdz czy bieguny maja po tej samej stronie.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2016, 19:57   #19
dario3103
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-03-2013
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Jaki akumulator?

Bieguny beda pasowac. Jestes pewny ze nie zeobi mu to wielkiej roznicy jak wloze 95A. Mam na mysli alternator oraz komputer. Nie trzeba nic programowac? Nie chce nic spieprniczyc w aucie poprostu.
dario3103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2016, 21:17   #20
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Jaki akumulator?

pewny, dyplom inzyniera elektroenergetyki chcesz zobaczyc?
Nie trzeba. bez roznicy.
akumulator samochodowy nie ma chipu itp.
jesli do aparatu fotograficznego wlozysz "paluszki" nie 2000mAh lecz 2500mAh czy gorzej dziala albo sie zepsuje?

Ostatnio edytowane przez bartixr ; 24-01-2016 o 09:48
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.