Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2023, 09:58   #1
jacek0074
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 18-12-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie Wymiana radia na EU

Witam,
Chciałem zasięgnąć porady od szanownego grona na temat wymiany jednostki ACM w Espace na EU. Czy wystarczy kupić jednostkę EU i będzie wszystko działało poprawnie, czy nie jest to takie proste i oczywiste?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

jacek0074 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2023, 10:15   #2
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,773
Domyślnie Odp: Wymiana radia

Chyba instalacja antenowa jest inna, jakieś kodowanie też trzeba zmienić z USA na EU.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2023, 19:49   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Wymiana radia na EU

Cytat:
Napisał jacek0074 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy nie jest to takie proste i oczywiste?
...
Zupełnie "nieproste" i całkiem "nieoczywiste". "Zamieszany w to" jest także Sync3 - bo w USA antena GPS jest wspólna z anteną radia satelitarnego Sirius i zasilana właśnie z amerykańskiego ACM a nie zSync3...
Tak więc CAŁA instalacja antenowa do przebudowania, do tego jeśli amerykański ACM jest z obsługą A2B ("niebieski USB...) - to w zasadzie "totalna klapa", bo praktycznie nie da się dobrać żadnego ACM EU w to miejsce...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2023, 09:16   #4
Stan10
ford::beginner
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 04-02-2023
Skąd: Tarnów
Model: fordescape
Silnik: 1499
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wymiana radia na EU

Cytat:
Napisał jacek0074 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Chciałem zasięgnąć porady od szanownego grona na temat wymiany jednostki ACM w Espace na EU. Czy wystarczy kupić jednostkę EU i będzie wszystko działało poprawnie, czy nie jest to takie proste i oczywiste?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2019 Ford Escape ,zmieniłem meni z USA na Polski i radio działa nie ma jak na razie problemu ,jedynie GPS nie da się wpisać na EU gość twierdzi ze jest ,mała pojemność ,coś tam takiego ,potrzeba by robić jakie dodatkowe w granie ,w elektronice jestem tępy,s twierdził ,teraz mamy GPS w komórkach ,jest to najkorzystniejsze .
Stan10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2023, 11:40   #5
mkrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2008
Skąd: Podkarpacie
Model: Escape
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: Wymiana radia na EU

Cytat:
Napisał Stan10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jedynie GPS nie da się wpisać na EU gość twierdzi ze jest ,mała pojemność.
Jeśli wersja auta USA ma GPS i mapy USA, to mała pamięć nie jest problemem. Najpierw trzeba usunąć zawartość map i głosów USA, a potem w to miejsce wgrać odpowiednio obciętą wersję map EU. Wiem, bo sam tak robiłem. Najpierw mody Fmods do wycięcia starego, potem Cyanlabs do wgrania obciętego EU.
mkrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2023, 13:20   #6
Gregs Wawa
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-02-2023
Skąd: Warszawa
Model: Escape-Kuga PHEV
Silnik: 2.5
Rocznik: 2021
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana radia na EU

Cytat:
Napisał mkrek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najpierw mody Fmods do wycięcia starego, potem Cyanlabs do wgrania obciętego EU.
Pod warunkiem, że APIM jest starszy jak 2020r.

Ostatnio edytowane przez Gregs Wawa ; 08-04-2023 o 13:24
Gregs Wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2023, 13:45   #7
mkrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2008
Skąd: Podkarpacie
Model: Escape
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: Wymiana radia na EU

Cytat:
Napisał Gregs Wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pod warunkiem, że APIM jest starszy jak 2020r.
Nie pamiętam jak APIM, ale auto mam z 2020 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2023, 16:38   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Wymiana radia na EU

Cytat:
Napisał Gregs Wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pod warunkiem, że APIM jest starszy jak 2020r.
Dla metody "pracowitej" (usuwanie pakietów mapy i voice mapy) nie ma znaczenia czy APIM jest "z nowym flash".
To jest metoda wymagająca jedynie jailbreaka, nie ma tutaj użycia reformatera. A tylko to ostatnie jest "śmiertelnie niebezpieczne" dla APIM "z nowym flash" (nowych albo "po MY20")...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2023, 16:21   #9
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Wymiana radia na EU

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tylko to ostatnie jest "śmiertelnie niebezpieczne" dla APIM "z nowym flash" (nowych albo "po MY20")...
jedni uśmiercają drudzy naprawiają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ci pierwsi w "majty" robią jak zepsują , drugim naprawianie przynosi satysfakcję .
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2023, 14:07   #10
loozik
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 21-03-2021
Skąd: Katowice
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio

Hej, odświeżam temat. Jakiś czas temu mi też padło radio w Escape z 2014 roku. Niestety reset nic nie pomógł, radio jest zimne. Sprawdziłem, jaka jest wersja i mam następujący model: CJ5T-19C107-CJ. Niestety nigdzie nie jestem w stanie znaleźć takiego radia i pytanie, czy mogę w to miejsce włożyć np. DS7T-19C107-GN, których na allegro jest zatrzęsienie. Ewentualnie, czy możecie polecić kogoś, kto jest w stanie naprawić to pudełko? Będę wdzięczny za pomoc w temacie, bo jazda w ciszy jest dobijająca :/
loozik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.