Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|zachodniopomorska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2013, 07:59   #1
hantys
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-02-2011
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Rdza na kilku elementach - robić czy wymienić

Cześć,

Od jakiegoś czasu w kilku miejscach powychodziło mi ruda i powoli zaczyna już mi to bardzo przeszkadzać. Chciałem tego nie ruszać ale nie mogę już na to patrzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W niektórych miejscach jest jej już dość sporo ( Maska w kilku miejscach ( 4 ), drzwi lewe przód i tył ranty, koło znaczka na tylnej klapie i na rancie tylnej klapy).
Czy mógłby ktoś polecić dobre warsztaty blacharsko lakiernicze ( prócz auto efekt - bo ten znam i byłem się pytać , z tym że jakieś półtora roku temu ) , które mogłyby ogarnąć problem. Chciałbym uzyskać opinię z kilku miejsc najlepiej i żeby ktoś mi uświadomił czy jest sens to robić czy tylko wymieniać na używki i np. pomalować na odpowiedni kolor.

Może też ktoś się orientuje ile kosztują nowe elementy ( drzwi , maska ) bo nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji.

A może ktoś z Was już coś podobnego robił i mógłby się wypowiedzieć albo polecić dobrego sprzedającego używane części blacharskie do forda.
Patrzyłem również na stronę szrotu na Mierzynie i była np. maska. Co sądzicie o tym szrocie ?

Pozdro

hantys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2013, 19:06   #2
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Rdza na kilku elementach - robić czy wymienić

Cytat:
Napisał hantys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Patrzyłem również na stronę szrotu na Mierzynie
Zobacz sobie jeszcze w Stobnie, szrot Xedos.....
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2013, 20:32   #3
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Rdza na kilku elementach - robić czy wymienić

jeśli masz czas poszukać i nie masz jakiegoś nietypowego koloru, to szukaj elementów w lepszym stanie w kolorze.
w oplu po małej przygodzie parkingowej, zamiast prostować i lakierować elementy po 400-500zł/sztuke, kupowałem całe blachy w kolorze po 200-250zł po mierzynach i okolicach.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2013, 21:00   #4
hantys
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-02-2011
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Rdza na kilku elementach - robić czy wymienić

Kolor auta po Vinie mam Panther black methal. Czy to jest typowy czy nietypowy kolor to nie wiem.
A orientuje się ktoś jaki koszt byłby przełożenia i spasowania tych wszystkich elementów które wymieniłem ( maska, drzwi ) ? Bo sam to tak średnio to ogarniam.
hantys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 15:08   #5
hantys
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-02-2011
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Rdza na kilku elementach - robić czy wymienić

Aż tak "dużo" opinii i rad z Waszej strony ?
Naprawdę nikt więcej nie może się wypowiedzieć ?
hantys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 21:14   #6
mad
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2007
Model: Passat
Silnik: Delta Machine
Rocznik: 25.07.2013.
Postów: 184
Domyślnie Odp: Rdza na kilku elementach - robić czy wymienić

A co chcesz usłyszeć? Jak dostaniesz drzwi w kolorze to je przełożysz pod blokiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli chodzi o blacharza polecany jest na forum Auto Efekt- facet jest konkretny i kilka osób coś tam robiło. Co chcesz więcej usłyszeć?
__________________


"Starość zaczyna się wtedy kiedy wartość świeczek przewyższa wartość tortu"
mad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 00:11   #7
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Rdza na kilku elementach - robić czy wymienić

Cytat:
A co chcesz usłyszeć? Jak dostaniesz drzwi w kolorze to je przełożysz pod blokiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli chodzi o blacharza polecany jest na forum Auto Efekt- facet jest konkretny i kilka osób coś tam robiło. Co chcesz więcej usłyszeć?
Ja na przykład chętnie bym usłyszał jakie padną numery w Totka w sobotęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak na poważnie...kolega MAD napisał wszytskoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 23:09   #8
bambelo
ford::advanced
 
Avatar bambelo
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2008
Skąd: SZCZECIN
Model: HONDA ACCORD + Mondeo mk3
Silnik: i-VTEC
Rocznik: 2005
Postów: 354
Domyślnie Odp: Rdza na kilku elementach - robić czy wymienić

Cytat:
Napisał hantys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
( prócz auto efekt - bo ten znam i byłem się pytać , z tym że jakieś półtora roku temu )
Odwiedz polecany warsztat jeszcze raz i spytaj ponownie - lub pojedz po bandzie i wstaw auto do ASO i zadzwoń do pani provident...a co! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bambelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.