Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2009, 07:56   #31
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

Cytat:
Napisał corneliusab Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na 100% silnik Fiata, w Saabach sa te same motory, opel chyba nigdy nie mial swojego wlasnego diesla.

Pozdrawiam
O ile wiem w temacie opla,to wyprodukowali własny silnik 2.0DTi -ponoć też dość awaryjny.

sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2009, 21:48   #32
Gregor90
ford::average
 
Avatar Gregor90
 
Zarejestrowany: 19-01-2009
Skąd: Katowice/Orzesze
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDCI 130
Rocznik: 10.2003
Postów: 119
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

Cytat:
Napisał Blackwhite Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz na to jakies przyklady, czy jakis jeden przypadek, ktory sie zdazyl?
Jakos nei slyszalem o wybuchach Turbin, no ale moze slabo szukalem - nie pisze tego zlosliwie, ale na prawde nic mi o jakiejs "epidemii" nie wiadomo.
Tak, siedziałem na forum octavii(bo miałem słynnego AGR 90KM) i nie raz nie dwa czytalem o padającej turbinie. Zdarzały się przypadki wielkiego piepr****cia pod maską i czarnego dymu za autem. Właśnie rozsypała sie turbina. Ja nie mówie, że to jakaś epidemia, ale nie odosobniony przypadek. Powiedzmy sobie prawde - w każdym aucie coś sie psuje. W jednym zawieszenie jest do d**y, w 2 padaja przepływki, w 3 pompy w 4 jeszcze coś innego, a CR jest wrażliwy na beznadziejne polskie paliwo. Narzekacie na TDCI, a ilu z was wie, że te silniki robią w niemczech po 300kkm na oryginalnych wtryskach? Jeżeli mielibyśmy takie paliwo to kult starożytnego TDI odszedłby do lamusa. Nie twierdze, że TDI to zło, a TDCI to bezawaryjne bóstwo, ale nie dajmy się zatrzymać w miejscu...
Gregor90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2009, 17:06   #33
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

Blackwhite - z tego co mi wiadomo, to nowe silniki TDCI robione były wspólnie przez Forda i Citroena, z czego to Ford maczał więcej w tym palców. Silniki są te sam, ale różnią się dalszym wykończeniem i efekt jest taki, że w Fordzie mają one lepsze osiągi. Więc to nie Citroen je robił dla Forda.
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2009, 04:02   #34
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiele razy słyszałem że jako pierwszy wtrysk bezpośredni wprowadziło AUDI...radze zapoznać się trochę z historią marki FIAT.
A potem się mówi...FORD GÓWNO WORT A FIAT JEGO BRAT...ta...
A np Fiat dopracowal Common Rail i sprzedal dla Boscha bo nie mieli pieniedzy na konercjalizacje. Poza tym np Tipo od 93 roku bylo lepiej zabezpieczone antykorozyjnie niz niejedno Audi.

Ford szybko wszedl w CR i stad problemy wieku dzieciecego. No a VAG to od dawien dawna wychwalany pod niebiosy, bo przeplacony i w Polsce to nadal symbol statutu spolecznego a nie dobrego auta.
Opel ma chyba tylko 2.0 i 2.2 i to bardzo awaryjne, glownie podcisnienia i pompa (no ale pompa to Vp44 i pada glownie jak sie nie oczyszcza filtra z wody). Opel ma swoje wady ale ma tez zalety.
Panowie wszystko rozbija sie o jedno - KOSZTY. No bo np Ford moze wstawic wszystko do swojego auta a i tak malo kto zaplaci tyle co za Audi. To sie wlasnie stalo ze Scorpio czy Omega.
Tak wiec nie ma co narzekac, albo najlepiej narzekajmy obiektywnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2009, 07:19   #35
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

Słuszna uwaga!
Niestety za markę trzeba płacić - jak kto głupi, to niech płaci.
Ja wolę nie markowe ale za to kilka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2009, 21:05   #36
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

Ktos pisal ze Opel ma diesle w CR... 1.3 od fiata 1.7 od isuzu i 1.9 od fiata... Fakt 2.0 i 2.2 są ich ale i te i te sa awaryjne...
Ford CR zrobil we wspolpracy z PSA ale i tak zrobil to jakies 6 lat wczesniej niz VW :O I mowi sie ze wtryski w TDCI forda padaja szczegolnie te z poczatku produkcji... Za to VW sa swietne. W pierwszych Passatach 2.0 tdi na CR wtryski trzeba bylo wymieniac co 2 dni...

No i warto tez wspomniec o wspanialej konstrukcji 2.5 tdi... Nie mowmy juz nawet o ukladach paliwowych ale o wycierajacych sie walkach rozrzadu...

Jak tak to wszystko przejrzec to kazdy nowoczesny Diesiel jest awaryjny i nie ma tu wyjatkow.

Lejmy dobre paliwo i cieszmy sie przyjemnością z jazdy naszymi Fordami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2009, 18:12   #37
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktos pisal ze Opel ma diesle w CR... 1.3 od fiata 1.7 od isuzu i 1.9 od fiata
potwierdze fakt, że 1.9 w wersji 120 i 150KM pochodzą od Fiata. Przed zakupem Mondzi rozważałem nabycie Vectry C lub Signum wiec czytałem to i owo a nawet sporo na temat tych silniczków.
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2009, 10:55   #38
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

Mnie tez moje mondeo nie zawiodlo jezdzilem z 2-3 miechy ze swiadomoscia ze przy kazdym bucie zapali sie sprezynka, jak juz sie zajarala i po zgaszeniu nie chciala zgasnac to i tak zrobilem z 100km po miescie. Fakt jak juz wystygl to nie chcial gadac odrazu 20 sec kreceniia kupa dymu, spalanie pewnie okolo 40l/100, a i tak dojechal do serwisu diesla.
2 masa tez poszla ale bylo to slychac dlugo wczesniej, prawie rok z rozwalonym po calosci wszystkim co kreci sie na pasku osprzetu i nic. Rura od turbo tez poszla w trasie 700km zadymiania ludzi troche malo mocy ale i tak dojechalem.
Wszystko ladnie chodzi nic nie stuka nie puka nie leje turbo w stanie super.
Wychodze z zalozenia ze wszystko ma swoja wytrzymalosc, a ta na poczatku produkcji byla dosyc niska i jeszcze zanim wszystko bylo do wymiany ludzie to sprzedawali i niektozy co maja z 2giej reki teraz zrzedza.
Sadze ze jak ktos by kupil teraz mojego forda to by wychwalal pod niebiosa ze malo zaplacil, a jak jezdzi i nic nie musi robic (chyba ze debil zaleje jakims opalem)

Co do VW to nigdy mi sie nie podobaly teraz te nowe nawet daja rade ale nowe mdo i tak jest ladniejsze, 50% przeplacania za znaczek to jednak nie dla mnie.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2009, 10:35   #39
Piotr00749
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Poznan
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

Witam ,mam pytanko czy awaria końcówki drążka kierowniczego w mk3 to coś poważnego???
Piotr00749 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2009, 21:44   #40
Papel
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Wolne Miasto Gdańsk
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 188
Domyślnie Odp: TDCi Poważne awarie - przymusowe zatrzymanie!

jest to typowa usterka wszystkich samochodów gdyż sworznie w końcówkach drążków z czasem ulegają wybiciu. Nie jest droga taka końcówka tylko po wymianie takowej należy zawsze sprawdzić zbieżność aby nie zdzierało nierówno opon
Papel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.