Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2016, 13:14   #91
mariosan
ford::amateur
 
Imię: Kudłaty
Zarejestrowany: 03-08-2015
Skąd: Mazowieckie
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDI 150 Km
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie

Jak sprawdza się wam ogrzewanie przedniej szyby? Przy dużych mrozach (kilkanaście stopni mrozu) u mnie nie było żadnego zauważalnego efektu po włączeniu ogrzewania, tylnia szyba radziła sobie w tym czasie dobrze. W serwisie powiedzieli mi, że to nie usterka tylko ogrzewanie przedniej szyby działa do -5 bo dla niższych temperatur jest za mało wydajne. Przy mniejszych mrozach faktycznie jest ok. Czy u was jest tak samo?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mariosan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 13:21   #92
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Panowie jeśli w wyposażeniu macie system Active City Stop, to nie macie szyby IR, ponieważ one się wykluczają. Szyba termiczna, tylko bez ACS. Chociaż według cennika S-max nie ma dostępnego ACS wcale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 13:23   #93
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Dokładnie - w S-Max nie ma systemu Active City Stop a szkoda.
Jest za to Pre Collision Assist - trochę wersja ACT przy wiekszych prędkościach.
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 18:18   #94
Khonamesta
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 16-08-2015
Skąd: Chełmno
Model: Ford S-Max II
Silnik: 2.0 180 Km
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Mam dokładnie to samo też myślałem że nie działa. Dopiero drugi lub nawet trzeci cykl trochę rozmroził szybę ale szału przy dużych mrozach nie ma
Khonamesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 18:09   #95
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Mam bezdotykowe otwieranie bagażnika. Dziś sięgając coś z głębi bagażnika musiałem oprzeć się o zderzak i uruchomiłem zamykanie. Można się przytrzasnąć :-)
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 20:14   #96
mariosan
ford::amateur
 
Imię: Kudłaty
Zarejestrowany: 03-08-2015
Skąd: Mazowieckie
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDI 150 Km
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał Khonamesta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam dokładnie to samo też myślałem że nie działa. Dopiero drugi lub nawet trzeci cykl trochę rozmroził szybę ale szału przy dużych mrozach nie ma

Dziękuję za odpowiedź, ale mnie zmartwiłeś bo miałem nadzieję, że to jednak usterka. Jest u nas kilka służbowych starszych mondeo i tam rozmrażanie przedniej szyby działa bardzo dobrze...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mariosan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 20:15   #97
kris2682
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-01-2015
Model: ford fiesta
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 63
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Też to zamówiłem ale poczytałem i trochę się tego obawiam. Czytałem o przypadku podczas parkowania klapa otworzyła się bo coś podspodem uruchomiło czujnik. Niektóre są "zbyt czułe" i reagują na wszystko.
kris2682 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 20:34   #98
Khonamesta
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 16-08-2015
Skąd: Chełmno
Model: Ford S-Max II
Silnik: 2.0 180 Km
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Pisałem o tym parę postów wcześniej może ten przypadek o którym piszesz jest mało realny bo jak masz odpalone auto i kluczyk w samochodzie to nie uruchomisz otwierania klapy czujnikiem ale fakt ze reaguje zbyt często i w niezbyt dobrych momentach to standard....

Bump: Ja kiedyś miałem focusa mk1 z podgrzewaną przednia szybą i bylem zachwycony mróz nie mróz działało pięknie i albo to było tak dawno temu że nie pamiętam albo ynzynierowie forda zmienili coś i nie działa tak jak kiedyś w każdym bądź razie działa słabo. ... przejrzałem nawet filmiki u konkurencji jak to działa ..... i działa podobnie
Khonamesta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 09:16   #99
SAMED
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Model: s-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2015
Postów: 96
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Osobiście nadal czekam na swojego, ale szczęśliwie już chyba bliżej końca.

Czytam poprzednie wpisy i mam do was kilka pytań:

1 - co z tym ogrzewaniem przedniej szyby - faktycznie nie działa poniżej -5C; działa słabo ale w końcu oczyszcza całkowicie; działa ale jedynie w niektórych partiach szyby?

2- ktoś wspominał o antenie w szybie? - nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale faktycznie biegnie w podszybiu, czy przesłania zatem widok?

3 - belki bagażnika - sądziłem, że jak są relingi to belki będą montowane do relingu, a nie w otwory i przytrzaskiwane potem drzwiami - nie znoszę tego rozwiązania - jak jest w rzeczywistości?

4 - co z nawigacją - działa/działa kiepsko, i jak ostrzega o radarach - głosem, czy jedynie niesłyszalnym pikiem?; czy da się wydawać polecenia głosem, czy jedynie palcówka ręczna przy wpisywaniu adresu

5 - nie przeszkadza wam nieco krótkie podparcie ud w fotelu kierowcy - niski jestem, ale w testowym dziwnie się czułem

6 - jak w końcu jest z tym automatycznym blokowaniem drzwi po ruszeniu (nie chodzi mi o automatyczne zamykanie/otwieranie): nie ma/jest ale wymaga aktywacji w serwisie/ da się ustawić samemu w menu - mamy w renówce, super sprawa przy dzieciakach.
Loop jak to załatwiłeś, bo nie wiem czy pisałeś o starym czy nowym maksie?

7 - nie zrozumiałem co z tą wycieraczką tylnej szyby, że "ynżynier" schrzanił i co jest nie tak ze światłami adaptacyjnymi podczas mrozu - parują i źle świecą; nie adaptują szerokości strumienia światła; czy nie zmieniają długich na krótkie?

Ostatnio edytowane przez SAMED ; 20-01-2016 o 11:00
SAMED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 12:21   #100
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał SAMED Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osobiście nadal czekam na swojego, ale szczęśliwie już chyba bliżej końca.

Czytam poprzednie wpisy i mam do was kilka pytań:

1 - co z tym ogrzewaniem przedniej szyby - faktycznie nie działa poniżej -5C; działa słabo ale w końcu oczyszcza całkowicie; działa ale jedynie w niektórych partiach szyby?

2- ktoś wspominał o antenie w szybie? - nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale faktycznie biegnie w podszybiu, czy przesłania zatem widok?

3 - belki bagażnika - sądziłem, że jak są relingi to belki będą montowane do relingu, a nie w otwory i przytrzaskiwane potem drzwiami - nie znoszę tego rozwiązania - jak jest w rzeczywistości?

4 - co z nawigacją - działa/działa kiepsko, i jak ostrzega o radarach - głosem, czy jedynie niesłyszalnym pikiem?; czy da się wydawać polecenia głosem, czy jedynie palcówka ręczna przy wpisywaniu adresu

5 - nie przeszkadza wam nieco krótkie podparcie ud w fotelu kierowcy - niski jestem, ale w testowym dziwnie się czułem

6 - jak w końcu jest z tym automatycznym blokowaniem drzwi po ruszeniu (nie chodzi mi o automatyczne zamykanie/otwieranie): nie ma/jest ale wymaga aktywacji w serwisie/ da się ustawić samemu w menu - mamy w renówce, super sprawa przy dzieciakach.
Loop jak to załatwiłeś, bo nie wiem czy pisałeś o starym czy nowym maksie?

7 - nie zrozumiałem co z tą wycieraczką tylnej szyby, że "ynżynier" schrzanił i co jest nie tak ze światłami adaptacyjnymi podczas mrozu - parują i źle świecą; nie adaptują szerokości strumienia światła; czy nie zmieniają długich na krótkie?
AD.1-niestety się nie wypowiem,auto mam garażowane i nie miałem okazji testować
AD2.-Antena widoku nie zasłania,a co do ogrzewania tylnej szyby też sie nie wypowiem
AD.3-ja nie mam relingów w smaxie,a bagażnik jeśli ich nie masz montowany jest właśnie chyba tak jak piszesz w otwory przytrzaskiwane drzwiami
AD.4.-Nawigacja działa ok,może nie jest to poziom BMW,ale zastrzeżeń większych póki co nie mam (mam dopiero przejechane 500km)ostrzega o przekroczeniu danej prędkości poprzez miganie ograniczenia.nie wiem czy można ustawić sygnały dźwiękowe.może jedynie dotykowe działanie navi można by trochę usprawnić,bo nie zawsze dobrze działa.Działanie głosowe oczywiście jest ,ale za bardzo się nie bawiłem jeszcze.
AD.5-tu trafiłeś,rzeczywiście jest za krótkie podparcie ud.ja mam prawie 2 m wzrostu i powiem ,że trochę to przeszkadza.Dobrze,że fotele za to są wygodne.
AD.6-nie ma automatycznego zamykania drzwi po ruszeniu i nie da się tego ustawić w serwisie.dobrze,że chłopaki na forum to ogarniają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Chodziło mi o nowgo smaxa,w starym dało radę ustawić w serwisie.
AD.7wycieraczka może ciut za mała i chyba o to chodziło,przynajmniej takie ja mam zdanie.co do świateł adaptacyjnych podczas mrozu to sie póki co nie wypowiem.u mnie świecą dobrze i nie parują,ale tak jak pisze mam auto w garażu.ogólnie jak dla mnie świecą bardzo dobrze.pojeżdże dłużej to się wypowiem.
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez loop_77 ; 20-01-2016 o 12:46
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.