Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2016, 07:25   #121
PierreNick
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-08-2015
Model: VW CC
Silnik: 2.0TDI 177KM DSG
Rocznik: 2014
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

...zostaw kluczyki w samochodzie.

Byłem tylko raz umyć lusterka na myjni bezdotykowej w CC. Tu był większy problem, bo szyby się rozszczelniają (drzwi bezramkowe) przy ich odblokowaniu i środek niestety lekko zmoczyłem.

Bump:
Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak 4 i 5 wykonasz bo chcesz wyrzucic peta/prezerwatywe to po co radio ma gasnac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To co piszesz pewnie by sie dalo zrobic, ale wymagaloby aby wszystkie moduly komunikowaly z tym, ktory bedzie decydowal o zachowaniu.
Tylko nie od dzis wiadomo, ze jesli dostarczysz normalnemu kowalskiemu cos takiego, to nie bedzie umial sie w tym polapac. Wiesz ile by ludzi na forum pytalo: Czy to normalne ze mi sie radio czasami wylacza a czasami nie? I to mimo ze maja te scenariusze opisane w instrukcji.

etc
W samochodzie po zaryglowaniu drzwi radio nie powinno grać, koniec finito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., we wszystkich mi znanych markach tak właśnie jest !

Żeby jeszcze podgrzać atmosferę:
1. Gdy pracują wycieraczki przednie, przy włączeniu wstecznego nie uruchamia się wycieraczka tylna.
2. Converse ma osobno ustawianie jasności niż całość podświetlenia - nie wiem czy to wada, ale system sony robi wrażenie jakby nie był projektowany pod ten samochód. Kolory, grafika etc.
3. Roleta bagażnika jak w Astrze Combi z 1988r.
4. Uchwyty na siatkę w bagażniku w jak poprzednim modelu - bez sensu
5. Brak wieszaczków w bagażniku (jeden mały) - rodzinny samochód.

Jest jeszcze pare tematów, ale i tak to świetne auta i żona jest przeszczęśliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez PierreNick ; 22-01-2016 o 07:38
PierreNick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2016, 09:46   #122
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał galloper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myjąc samochód w myjni tzw. bezdotykowej każde skierowanie strumienia wody na klamkę (którąkolwiek) powoduje, że samochód się otwiera lub zamyka i tak na okrągło. Dość upierdliwe i irytujące. Ma ktos jakiś pomysł jak to wyłączyc?
Też mnie to wkurza,a każdym aucie z zamykaniem/otwieraniem bez kluczykowym tak jest.
Jakoś nie lubię zostawiać kluczyków w aucie choć pewnie to rozwiązuje problem.
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2016, 11:31   #123
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał PierreNick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W samochodzie po zaryglowaniu drzwi radio nie powinno grać, koniec finito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., we wszystkich mi znanych markach tak właśnie jest !
hehe, no jak widzisz twoje stwierdzenie juz nie jest prawdziwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał PierreNick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby jeszcze podgrzać atmosferę:
1. Gdy pracują wycieraczki przednie, przy włączeniu wstecznego nie uruchamia się wycieraczka tylna.
To dziwne. W poprzednim modelu sie wlacza

Cytat:
Napisał PierreNick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Converse ma osobno ustawianie jasności niż całość podświetlenia - nie wiem czy to wada, ale system sony robi wrażenie jakby nie był projektowany pod ten samochód. Kolory, grafika etc.
Tez dziwne. podobnie jak wyzej

Ten MK5 to chyba jednak bubel
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 22-01-2016 o 11:38
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2016, 15:13   #124
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał loop_77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mnie to wkurza,a każdym aucie z zamykaniem/otwieraniem bez kluczykowym tak jest.
Nie w każdym. W moim polifcie mk1 nigdy tak się na myjni nie działo...
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2016, 15:38   #125
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Nic z tego nie wystepuje w MK4..
Staje wylaczam silnik--> radio gasnie, jak chce sluchac to naciskam manualnie.
Proste i sprawne.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2016, 00:41   #126
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Bo masz stara wer Conversa.
...co jest dowodem na to ze im mniej "bajerow" tym prostsza obsluga i mniej narzekajacych klientow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2016, 14:39   #127
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał PierreNick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...zostaw kluczyki w samochodzie.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Działa. Dzięki.

Bump: [QUOTE=PierreNick;25215051. Gdy pracują wycieraczki przednie, przy włączeniu wstecznego nie uruchamia się wycieraczka tylna.
[/QUOTE]

Sprawdż to. U mnie wycieraczka tylna się włącza.

Bump: Jestem po pierwszej dłuższej trasie. 1,5EB 160 KM jest wyrażnie mniej żwawy niż mój poprzedni silnik w S-Max 2,0 TDci 140 KM. Trzeba naprawdę wejśc na wysokie obroty, by swobodnie wyprzedzić. Na trasie przy spokojnej jeździe ale z bagażnikiem/boxem dachowym i pełnym stanie na pokładzie oraz takim samym bagażnikiem spalanie na komputerze 8,8l. W mieście 11l.

Bump: Jeszcze jedno. Po właczeniu silnika zmieniając temperaturę trzeba czekac kilka dłuuugich sekund by na wyświetlaczu pojawiła się zmiana. Poźniej reaguje szybciej.
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2016, 21:07   #128
SAMED
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Model: s-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2015
Postów: 96
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Jak wygląda sprawa informacji o niezapiętych pasach - da się buczyk wyłączyć wciskając czerwony przycisk w gnieździe pasa tak jak w moim focusie, czy niestety tylko wpięcie pasa go wyłącza?
SAMED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2016, 17:20   #129
jackrose
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-12-2010
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi, 180KM, PS
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Witam.
Ja zamieniłem Starego na Nowego tydzień temu. Pierwsze wrażenia są OK, chociaż rozczarowała mnie ilość miejsca z tyłu oraz jakość tylnych foteli. W Starym miałem pakiet Individual i z tyłu było: więcej miejsca, oparcia foteli były wyższe i lepiej wyprofilowane. Dodatkowo więcej miejsca nad głową. W nowym oparcia są krótkie, siedzenia mniej wygodne, cieńsze i nie profilowane (prawie prostokąt). Dodatkowym efektem ubocznym jest większa dziura między roletą a oparciami foteli - widać bagażnik. Na szczęście mam przyciemniane szyby - z zewnątrz nie widać.
Czy w Starym bez pakietu Individual też były takie fotele z tyłu (bardziej pasują na 3 rząd)?
jackrose jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2016, 20:42   #130
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Potwierdzam, że w nowym modelu jest mniej miejsca na nogi w II i III rzędzie siedzeń. Nawet moje dzieci mi o tym mówią i rzeczywiście tak jest. Kiepsko.
Dodatkowo jest gorsza widoczności z przodu na boki ponieważ słupek A jest szerszy. Lubi też zaparować okienko pomiędzy słupkiem Ai B i wtedy już jest bardzo kiepsko. W poprzednim modelu nie miałem z tym żadnych kłopotów.
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.