Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2016, 12:21   #131
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Witam
Po pierwszych 5 tyś km mogę coś napisać w tym dziale,chociaż wad jest niewiele.Faktycznie siedzenia w drugim rzędzie są trochę mniej wygodne co prawda ani w poprzednim ani w aktualnym s maxie nie nie podróżowałem z tyłu to mam wrażenie że w starszym były wygodniejsze bardziej wyprofilowane i bardziej miękkie.Następnym minusem jest to dlaczego projektant wprowadził tylko jedno lewe lusterko przyciemniane,przecież z prawego lusterka kierowca też jest skutecznie oślepiany.Następny minus to brak tylu schowków co w poprzednim zwłaszcza w bagażniku przy klapie,bardzo fajny był i sporo drobiazgów można było tam zmieścić no i brak schowków pod nogami pasażerów 2 rzędu,płytkie i małe schowki-kieszenie we wszystkich drzwiach.Ktoś pisał o słabej lub małej wycieraczce tylnej szyby-nie widzę nic złego w tym temacie,co prawda widoczność do tyłu co najmnie skromna,trzeba bazować na lusterkach.A lusterka zewnętrzne bardzo szybko się brudzą tak jak i szyby boczne.Jeszcze jeden problem mi się nasówa z mojej osobistego doposażenia-nie znalazłem jeszcze rozsądnego miejsca na radio CB w każdym aucie go mam i nie wiem gdzie go zamocować.Może ma ktoś jakiś pomysł?To narazie tyle po następnych 5 tyś km może coś jeszcze zauważę.Narazie zafascynowany jestem jakością przednich świateł i asystentem pasa ruchu-gienialne.
Pozdrawiam wszystkich Nowych S maxowców.

citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2016, 16:44   #132
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał SAMED Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wygląda sprawa informacji o niezapiętych pasach - da się buczyk wyłączyć wciskając czerwony przycisk w gnieździe pasa ?
Nic to nie daje. Wciąż jest sygnał dżwiękowy o niezapietych pasach.

Bump:
Cytat:
Napisał citrovit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
.Następny minus to brak tylu schowków co w poprzednim zwłaszcza w bagażniku przy klapie,.
W moim samochodzie jest tamże schowek. Bardzo pojemny i poręczny.
Rezczywiście nie ma schowka za fotelem kierowcy.
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2016, 22:13   #133
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Bump:

W moim samochodzie jest tamże schowek. Bardzo pojemny i poręczny.
Rezczywiście nie ma schowka za fotelem kierowcy.[/QUOTE]

To może masz inną wersję,może masz bez koła zapasowego,bo to chyba ono jest winne ,że niema schowka.A za fotelem kierowcy brak i praktycznie za fotelem pasażera też brak ,bo są upchane narzędzia typu lewarek itp.
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2016, 23:47   #134
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Według mnie schowek w bagażniku jest przy wersji 7-mio miejscowej .
Ja mam 5-cio i schowka brak .
Zauważyłem tez, ze przy klamkach wewnętrznych z tylu nie ma podświetlenia ( takiego jak z przodu ) pomimo , ze jest wycięcie w plastiku . Może wersja Vignale będzie miała dopiero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cieżko im było w tym fordzie wstawić żarówkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do CB radia to w poprzednim esiu miałem zainstalowane na stałe w podłokietniku , tutaj jeszcze nie myślałem .
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2016, 07:46   #135
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Loop_77 może mieć rację. Ja mam wersję 7-mio osobową. Jest schowek i jest koło zapasowe.
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2016, 23:11   #136
SAMED
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Model: s-max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2015
Postów: 96
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

A jak z miejscem na wąskie puszki np Redbulla - te mega duże otwory mają opcię redukcji średnicy czy też tylko butelki?
SAMED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 07:48   #137
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Te duże otwory nie mają możliwości redukcji średnicy. Masz tylko taki wsad plastikowy powodujący, że jest on płytszy (otwór). Z puszką będzie problem. W poprzednim modelu było z ta kwestią lepiej.
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 16:02   #138
kris2682
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-01-2015
Model: ford fiesta
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 63
Domyślnie Re: Wady wieku dziecięcego

Panowie auto odebrałem, czasu na jeżdżenie nie wiele ale mam pytanie. Jak wyłączyć poduszkę pasażera w smaxie. Po otwarciu drzwi pasażera jest gniazdo na kluczyk, kurde tylko ja mam wersję bez kluczykową?
A dwa asystent pasa ruchu, jak to się aktywuje? Według pobierznie przejzanej instrukcji przyciskiem na kierownicy? Czy aby napewno? U mnie nie ma takiego przycisku. Natomiast po odpaleniu lewego wyświetlacza na zegarach jest zakładka asystent pasa ruchu można wybrać sposób czy pomoc, powiadomienie, ale nie aktywuje się. Czujnik deszczu, powinien włączyć sam wycieraczki. Wczoraj jak odbierałem padało i nic, trzeba coś kliknąć?
kris2682 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 16:48   #139
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Asystent pasa ruchu można włączyć/wyłączyć wciskając przycisk na manetce od kierunkowskazów .
Poduszkę jak wyłączyć niestety nie powiem ,gdyż nie sprawdzałem(tez mam wersje bezkluczykowa).
Czujnik deszczu działa po włączeniu wycieraczek o jeden poziom do góry .
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez loop_77 ; 02-02-2016 o 16:52
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 16:57   #140
PiotrKil
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-06-2015
Model: S-Max
Silnik: 1,5EB
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Re: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał kris2682 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po otwarciu drzwi pasażera jest gniazdo na kluczyk, kurde tylko ja mam wersję bez kluczykową?
Wszystkie s-maxy 2015-> są bezkluczykowe. Jednakże każdy ma kluczyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest on schowany w kluczyku bezkluczykowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trzeba go jakoś tam rozsunąc i wychodzi zwykły kluczyk, który służy do włączenia/wyłączenia poduszki oraz awaryjnego otwarcia samochodu.

Bump:
Cytat:
Napisał kris2682 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dwa asystent pasa ruchu, jak to się aktywuje? Według pobierznie przejzanej instrukcji przyciskiem na kierownicy? Czy aby napewno? U mnie nie ma takiego przycisku. Natomiast po odpaleniu lewego wyświetlacza na zegarach jest zakładka asystent pasa ruchu można wybrać sposób czy pomoc, powiadomienie, ale nie aktywuje się.
Ustawienia w menu, a włączenie i wyłączenie w manetce kierunkowskazów.
PiotrKil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.