Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2015, 20:34   #1
ROBSON-78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2015
Skąd: Inowrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 11.2010
Postów: 22
Domyślnie Ford focus 2

Witam wszystkich.
Jestem nowy na tym forum i proszę o rady przed zakupem.
Bardzo podoba mi się FORD FOCUS 2 Hatchback.Myślę o roczniku 2006-2007 może 2008.
Będzie to mój pierwszy samochód i mam kilka pytań.
-W którym roku Focus przeszedł lifting?(W 2007?)
-Jaka wersja najlepsza?
-Na co zwracać uwagę?
-Benzyna czy ropa?
-Jaki silnik?
-Ile miejsca dla kierowcy i pasażerów?
-Jakie jest spalanie?
-Jak z usterkami a zwłaszcza silnika?
Czy znajdę gdzieś na tym forum coś w tym stylu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (bardzo fajnie napisany poradnik)
Przepraszam za pewnie dziwne dla większości pytania ale jestem w tej kwestii zielony ale mam nadzieję,że z waszą pomocą będzie mi łatwiej podjąć jakże ważną dla mnie i mojego portfela decyzję.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez ROBSON-78 ; 27-07-2015 o 20:38
ROBSON-78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 21:17   #2
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Ford focus 2

Dużo dało by ci najpierw zastanowienie się czego chcesz, ile jeżdzisz i jak i do czego potrzebujesz to auto i jak ma ci szarpać portfel.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 21:33   #3
michup5
ford::average
 
Avatar michup5
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-04-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Zetec-SE 100KM Magnum Grey Metallic
Rocznik: 2004
Postów: 106
Domyślnie Odp: Ford focus 2

Samochód godny polecenia. Jeżeli jeździsz głownie po mieście to polecam silnik benzynowy, najlepiej 1.8 125 koni. Diesle potrafią przysparzać sporo problemów z kosztownymi naprawami osprzętu a w mieście nie palą na tyle mało żeby jakoś specjalnie sie opłacało.

Sam jeżdzę benzyną głownie po mieście, ale 1.6 100km. Mnie najbardziej denerwuje słabe wyciszenie wnętrza no i w drugiej kolejności mułowatość silnika. Trzeba go kręcić wysoko żeby jakoś jechał. Auto ogólnie nie ma problemów z korozją oprócz newralgicznego miejsca przy łączeniu tylnego zderzaka i nadkoli. Spalanie w mieście wyniesie pewnie 8,5l przy umiarkowanej jeździe w przypadku motorów benzynowych 1.6 czy 1.8. Polecam to auto bo naprawdę fajnie się prowadzi i pomimo opisanych wyżej wad, jazda sprawia radość. No i zawsze jak wysiadam z auta i od niego odchodzę na parkingu to oglądam się za siebie a to podobno znak, że lubisz swoje auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michup5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 21:52   #4
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ford focus 2

Cytat:
Napisał ROBSON-78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W którym roku Focus przeszedł lifting?(W 2007?)
2007
Cytat:
Napisał ROBSON-78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaka wersja najlepsza?
Sa wersje Ambiente, Trend, Ghia i Titanium. Najtansza jest ta pierwsza.
Cytat:
Napisał ROBSON-78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na co zwracać uwagę?
Przed wszystkim dostosuj wymagania do twojego budzetu.
Cytat:
Napisał ROBSON-78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Benzyna czy ropa?
Miasto czy trasa?
Cytat:
Napisał ROBSON-78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki silnik?
1.8 lub 2.0 duratec. Z diesli 1.6 lub 2.0Tdci
Cytat:
Napisał ROBSON-78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile miejsca dla kierowcy i pasażerów?
Sprawdz sam u jakiegos handlarza, samochod jest jednym z wiekszych w tym segmencie.
Cytat:
Napisał ROBSON-78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie jest spalanie?
Zalezy od stylu jazdy. benzyna ok 8-9L, ropniaki 6-7L
Cytat:
Napisał ROBSON-78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak z usterkami a zwłaszcza silnika?
Nie sa to jednostki awaryjnie, jesli nie kupisz trupa to spokojnie pojezdzisz.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2015, 12:47   #5
ROBSON-78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2015
Skąd: Inowrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 11.2010
Postów: 22
Domyślnie Odp: Ford focus 2

Sporo poczytałem i zdania podzielone.
Zastanawiam się między takimi silnikami:
- 1.6 Duratec 100KM
- 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM
- 1.8 Duratec Flexifuel 125KM
ROBSON-78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2015, 12:54   #6
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ford focus 2

Co ty czytales i czemu nie zastanawiasz sie nad najlepszym 2.0 duratec?
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2015, 15:22   #7
ROBSON-78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2015
Skąd: Inowrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 11.2010
Postów: 22
Domyślnie Odp: Ford focus 2

Czytałem o dość wysokim apetytem na paliwo.
Poniżej kilka cytatów:

"W przypadku silników benzynowych dobrym rozwiązaniem będzie wybór jednostki 1.6 100 KM. Silnik 1.4 jest za słaby, a jednostki 1.8 i 2.0 mają duże zużycie paliwa choć odwdzięczają się ponadprzeciętnymi osiągami. Silnik 1.6 115 KM ma natomiast skomplikowaną budowę – zmienne fazy rozrządu, cztery sondy lambda czy dwa katalizatory. Wszystko to podnosi koszty jego serwisowania, np. wymiany rozrządu. W 1.4 i 1.6 jest on napędzany paskiem, w 1.8 i 2.0 łańcuchem. Jedyną bolączką wersji 1.6 100 KM są usterki alternatora, ale jego regeneracja kosztuje 400 zł i wystarcza na 90 tys. km."

" Znacznie lepszym wyborem jest mocniejszy silnik 1.6. Należy do tej samej rodziny, ma identyczną konstrukcję i występuje w dwóch wersjach mocy. Starsza ma 100 KM, a nowsza, wyposażona w zmienne fazy rozrządu (oznaczona jako Ti-VCT) - 115 KM. Silniki te są dopracowane i nie denerwują wyciekami oleju.Jednostki benzynowe 1.8/125 KM oraz 2.0/145 KM to już silniki zapożyczone z Mondeo. Są wyposażone w łańcuch rozrządu. Gwarantują znacznie lepsze osiągi, ale niestety sporo palą."

"Kupując Focusa II lepiej wybierać silniki benzynowe. Turbodiesle są bardziej awaryjne i w sumie, mimo niższego spalania, mogą okazać się droższe w eksploatacji. Najlepiej sięgnąć po wersję 1.6 o mocy 100 lub 115 KM. To silnik skonstruowany wspólnie z japońską Yamahą (czołowy producent motocykli), nowoczesny i niezawodny. Podstawowa jednostka 1.4 jest oszczędna, ale niestety zbyt słaba. Kto ceni oszczędność i nie potrzebuje licznego stada koni mechanicznych pod maską z powodzeniem może wybrać tę odmianę. Jeśli komuś nie zależy na niskim spalaniu niech zdecyduje się na benzynową dwulitrówkę, która tylko w teorii pali tyle co 1.6. Zyska dynamikę, która z pewnością zapewni wiele przyjemności z jazdy. Decydując się na wersję sportową trzeba być przygotowanym nie tylko na duże wydatki związane z codzienną eksploatacją, ale również na bardzo wysokie koszty serwisów."

" Wersja silnika 2.0 ma miłe doładowanie i nie brakuje mocy choć przy tym pije 30 l/100 jednak przyjemność kosztuje.Jak na razie palimy 9 na mieście 8 na trasie przy baku 50 l. możemy zrobić 550 - 570 km zbytnio nie oszczędzając. Zresztą jak pierwsze biegi potrafią plaić po kolei 40/100 | 25/100 | 18/100 a potem skaczemy pomiędzy 7,8-8,5-9,1 przy bardzo delikatnych pracach gazu lub ustawionym tempomacie."

Ostatnio edytowane przez ROBSON-78 ; 15-08-2015 o 15:37
ROBSON-78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2015, 15:48   #8
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ford focus 2

Paliwo... ale ze jest najmniej awaryjny, ze zawsze masz pod noga zapas mocy oraz bezobslugowy rozrzad to juz nieważne??

1.8 lubi wypic oleju, a 1.6Ti-VCT to chyba najwieksze ryzyko sposord wszystkich.

Jesli zalezy ci na malym spalaniu to bierz tego 1.6 100KM i jak zawsze sprawdz porzadnie przed kupnem, cokolwiek bys nie wybral.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2015, 15:52   #9
ROBSON-78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2015
Skąd: Inowrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 11.2010
Postów: 22
Domyślnie Odp: Ford focus 2

Dziękuję za zainteresowanie moim tematem.
ROBSON-78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2015, 17:41   #10
monetix
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2015
Skąd: KRAKÓW
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: Ford focus 2

Jeśli to Twój pierwszy samochód 100-konny 1,6 spokojnie wystarczy. Ja przesiadłem się z miejskiego 1,2 60 KM i ten Focusik na razie daje radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten silnik przy odpowiednim serwisowaniu nie sprawia problemu - mój przy przebiegu ponad 200 tys (potwierdzony i wizyty w ASO co roku) hula aż miło, brak wycieków, cicha praca.
Miejsca w środku sporo, bagażnik wystarczający, przy spokojnej jeździe pali umiarkowanie.
Może być problem ze znalezieniem takiej wersji w fajnym stanie - szybko schodzą a na rynku większość diesli i tradycyjnie korygowane przebiegi.
Jedź kupować z zaufanym mechanikiem, sprawdź blachę, podłącz do kompa i kupuj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
monetix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.