Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2016, 21:41   #171
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał lolek3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy można kupić nowy silnik?
Po co Ci nowy silnik , skoro tylko szczotki do wymiany ? Ogarnie Ci to praktycznie każdy mechanik .

__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 07:03   #172
lolek3
ford::amateur
 
Avatar lolek3
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 13-11-2012
Skąd: Lublin
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał gregor75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po co Ci nowy silnik , skoro tylko szczotki do wymiany ? Ogarnie Ci to praktycznie każdy mechanik .
Zapytałem, bo jeden mechanik, gdy zobaczył jak wyglądają te szczotki, to powiedział, że on się nie będzie w to babrał.
Ale spoko. Znalazłem używkę z rzekomo niewielkim przebiegiem.
Zapytałem też dealera forda w Lublinie o cenę nówki, to mi zaproponowali 1611,30 brutto za wentylator chłodnicy, jakby to kogoś interesowało.
lolek3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 07:39   #173
did3
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Model: s-max
Silnik: diesel
Rocznik: 2007
Postów: 94
Domyślnie Odp: Nie działa klima

taaa ceny wentylatora w ASO zabijają, nie mówiąc o wymianie łożyska przedniego które występuje razem z piastą, też podobna cena Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
did3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2016, 06:44   #174
wachel7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Smile Odp: Nie działa klima

Wczoraj wymieniałem szczotki wentylatora wiec opisze co i jak :

Najpierw diagnoza urzywamy mulimetru mierzymy opór jeżeli mamy ponad 50 Ohm to złom u mnie nawet pokazywało 2.3 MOhm. Po wymianie powinno pokazywać 0,8-1 Ohm.

Demontarz - wywalamy osłony pod silnikiem odkrecamy belkę podtrzymującą chłodnice od góry wypinamy wszystkie węże od wentylatora (całego plastiku do którego dokręcony jest wentylator) od dołu wyciągamy cały wentylator.
Po rozebraniu zciskamy zabezpieczenia obudowy silnika i wyciągamy pokrywę zaraz podnią jest zespół 4-ch szczotek czyścimy wszystko a zwłaszcza komutator tak to wyglada:
https://zapodaj.net/130835f22b2a4.jpg.html
odcinamy stare szczotki lutujemy nowe składamy wszystko do kupy i ma działać.

WYMIARY SZCZOTEK 7x8x14-17mm x4szt.
wachel7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2016, 18:32   #175
ford s-max2006
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 16-05-2015
Model: Kuga
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Mnie również dopadło to samo co kolegów. I tu przydał się opis kolegi fliperek. Dokładnie w tym samym miejscu, dokładnie ta sama awaria, dokładnie te same objawy. Dzięki.
ford s-max2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2016, 05:48   #176
goralski
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Szklarska Poreba
Model: Ford Galaxy II
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie działa klima

mam pytanie - padło sterowanie wentylatora chłodnicy (i klimy), na krótko działa (prawdopodobnie moduł lub słynny fioletowy kabelek). Orientuje się ktoś może, czy w Galaxy mk3 (od 2006r., 2,0 tdci 130km ) sterownik jest w tym samym miejscu co w S-maxie? (lewe nadkole)
Wiem że to nie ten dział, ale tutaj opisane jest większość przypadków.
goralski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2016, 07:38   #177
elbarto
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Nie działa klima

cześć.
w pierwotnym poscie pytałem o lokalizacje presostatu w s-maxie. jeśli ktoś wie proszę o info, bo przy szybkich oględzinach znalazłem tylko czujnik na przewodzie pod podszybiem.


problem jaki mam wygląda tak:
- klima włącza się i wyłącza nie regularnie i bez widocznej przyczyny.
- wentylator startuje _zawsze_, przy wyłączonej klimatyzacji, na zimnym silniku. kilka sekund po uruchomieniu silnika.

jako że nie mogłem się brudzić, to posiedziałem tylko z laptopem:
- brak błędów w module klimy i silnika,
- czujnik wysokiego ciśnienia wyłączony
- jest widoczne żądanie uruchomienia klimatyzacji,
- nie zawsze mimo to włącza sięsprzęgło sprężarki,

oczywiście jak się włączy to działa, ale co ciekawe gdy prze gazuję do maksymalnych obrotów, sprzęgło sprężarki się wyłącza, i nie chce się uruchomić ponownie (żądanie włączenia widoczne) gaszę auto, zapalam, sprzęgło startuje.

rozwiązanie problemu chcę rozpocząć od sprawdzenia dlaczego wentylator pracuje _zawsze_. temperatura płynu chłodniczego i głowicy jest identyczna, rośnie prawidłowo, czasem chwilowo jest różnica 1 stopień, co raczej logiczne. oczywiście na zimno, temperatury też są zimne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


ktoś wie, ma pomysł, co jeszcze (jakie parametry) mogą uruchomić wentylator? jakieś inne temperatury, inne wskazania?

jakiś przekaźnik zawieszony? (który?), uszkodzony modół sterowania wentylatorem, a może jednak kabelek do modułu wentylatora jakoś raz styka a raz nie i stąd takie szaleństwa? wstępnie go sprawdziłem ale....

może ktoś konkretnie coś podpowie, jakie moduły, parametry, przekaźniki, ewentualnie wtyczki i wiązki sprawdzić?

nie znam s-maxa, więc ewentualne lokalizacje mile widziane. np jakiejś problematycznej wtyczki którą trzeba sprawdzić, wyczyścić itp?

Ostatnio edytowane przez elbarto ; 27-08-2016 o 14:50
elbarto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2016, 20:20   #178
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Nie działa klima

mam podobny problem, jak przestaje pracować klima to nie włącza się sprzęgło kompresora, ale pracuje wentylator. Możesz sprawdzić przekaźnik R3 w skrzynce bezpiecznikowej w komorze silnika. U mnie wydaje się dobry, typuję przewód zasilający sprzęgło kompresora, choć jak sprawdziłem napięcie na wtyczce to było ok. Któryś z kolegów też miał ten przypadek i napięcie spadało dopiero pod obciążeniem bo kabelek był tylko na jednym druciku.
Nie wiem jak dostać się do kabli pod skrzynką bezpiecznikową aby przedzwonić kable lub zastąpić ten który podejrzewam.
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 10:29   #179
elbarto
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Nie działa klima

cześć
sprawdzę przekaźnik i dam ci znać co z nim.
chcę jeszcze sprawdzić / podmienić modół sterowania wentylatorem.

przewody od sterowania sprzęgłem myślę że można stosunkowo łatwo sprawdzić nawet na szybko dorabiając je i weryfikując czy coś się zmieni. [robiąc takiego by-passa', ale czy to by dawało taki efekt?
niby dlaczego by sprzęgło nie miało zacząć pracować ponownie za jakiś czas... skoro po zgaszeniu zaczyna.

nie wiem.


może coś mi się uda w tej sprawie zrobić.


czy ktoś może sprawdzić czy sprężarka po depnięciu w gaz na postoju [trzeba prze gazować "do odcięcia" się wyłącza i włącza ponownie?

wszelkie sugestie mile widziane.

A co do presostatu? ktoś wskaże jego miejsce? znalazłem czujnik na przewodzie cieńkim na podszybiu - 3-pin. to chyba nie to.
elbarto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2016, 14:29   #180
wip
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2010
Model: S-Max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Mam pytanie do Forumowiczów. Potrzebuję w Poznaniu serwis klimatyzacji lub doby serwis Forda (tylko proszę nie pisać o Bemo).
Nie udało mi się naprawić samemu klimy. Wg mnie padnięte jest sprzęgło kompresora. Na wtyczce mam napięcie (fakt, mierzę nie podłączone - może spada pod obciążeniem?), a kompresor nie kręci.
Jestem przez cztery dni w Poznaniu i auto zamiast stać pod hotelem, może w serwisie na naprawie.
Będę wdzięczny o jakieś informacje.
wip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , kod , łódz , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.