Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2014, 11:45   #1
Enzo00
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: FF2 FL
Silnik: 1.6 TDCI i wkrótce chip
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Econetic a zawieszenie na "drogi asfaltowe"

Jako że to mój pierwszy temat na tym forum, witam wszystkich właścicieli i fanów Focusa.
Wyczytałem (m.in. tu na forum), że Focus 2 FL w wersji Econetic ma obniżone zawieszenie - podobno o 10mm z tyłu i 8mm z przodu.
Jak to się ma do fabrycznie obniżonego zawieszenia (tzw. zawieszenie na "drogi asfaltowe" albo ang. handling suspension), które podobno obniża samochód o 15 mm i było dostępne m.in. w samochodach z pakietem GoldX? Jeśli obniżenie rzeczywiście jest inne, ford produkowałby w sumie 3 rodzaje sprężyn do "cywilnych" focusów.
Dodatkowo dochodzi jeszcze kwestia amortyzatorów, o których jedni piszą, że w zaw. na "drogi asfaltowe" są standardowe, a w sklepie specjalizującym się w częściach forda powiedziano mi, że są krótsze (co jest logiczne) niż standard, ale wtedy jakie amortyzatory byłyby w Econeticu?


Ostatnio edytowane przez Enzo00 ; 08-10-2014 o 11:49
Enzo00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 13:32   #2
Dom1n
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: Łdz
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 53
Domyślnie Odp: Econetic a zawieszenie na "drogi asfaltowe"

Podejrzewam, że do wszytskich wersji amory są takie same. Różnica jest w sprężynach, które i tak ciężko odróżnić.
Dom1n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 17:24   #3
iras76
ford::average
 
Avatar iras76
 
Zarejestrowany: 30-04-2011
Skąd: SBE
Model: FF2FL
Silnik: 1,6B
Rocznik: 2010
Postów: 117
Domyślnie Odp: Econetic a zawieszenie na "drogi asfaltowe"

są jeszcze sprężyny obniżające o 30 mm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Foka w biedzie co nie jedzie
iras76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2014, 07:04   #4
Enzo00
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: FF2 FL
Silnik: 1.6 TDCI i wkrótce chip
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Econetic a zawieszenie na "drogi asfaltowe"

Dla zainteresowanych:
wg Sam Naprawiam nawet zawieszenie "na drogi asfaltowe" jest obniżone tylko o 8 i 10mm - tyle co w Econeticu. Co ciekawe, w książce napisane jest, że oprócz sprężyn i amortyzatorów zawieszenie sportowe od standardowego różni się jeszcze stabilizatorem (nie wiem którym).

Jeśli chodzi o amortyzatory, wg Microcata sportowych wersji jest naprawdę sporo i różnią się kolorem (chyba jakiejś naklejki tylko). W ASO podobno też zwracają na to uwagę przy wymianie, bo podobno mają lekko odmienną charakterystykę.

W zasadzie wszystko już wiem, więc temat można zamknąć.
Enzo00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2014, 18:11   #5
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Econetic a zawieszenie na "drogi asfaltowe"

Cytat:
Napisał Enzo00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla zainteresowanych:
wg Sam Naprawiam nawet zawieszenie "na drogi asfaltowe" jest obniżone tylko o 8 i 10mm - tyle co w Econeticu.
Jeszcze dopiszę, też mnie to nurtowało...Sprawdziłem w Etis mojego econetica i mam: Zawieszenie-drogi asfaltowe. Wklepałem innego focusa, wyszło: Z Zawieszeniem Standardowym. Widocznie econetic dostawał obligatoryjnie zawieszenie na asfalt.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 11:16   #6
Enzo00
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: FF2 FL
Silnik: 1.6 TDCI i wkrótce chip
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Econetic a zawieszenie na "drogi asfaltowe"

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze dopiszę, też mnie to nurtowało...Sprawdziłem w Etis mojego econetica i mam: Zawieszenie-drogi asfaltowe. Wklepałem innego focusa, wyszło: Z Zawieszeniem Standardowym. Widocznie econetic dostawał obligatoryjnie zawieszenie na asfalt.
Możliwe też, że dostawał nieco inne amortyzatory i m.in. dlatego tyle różnych kolorów tych amor. na asfaltowe.
Tak czy inaczej wygląda na to, że jak ma się obniżone zawieszenie i chce się mieć tak, jak fabryka dała (czyli skrócone tłoczysko pasujące pod odrobinę inną wysokość zawieszenia), to na wymianę trzeba kupować tylko oryginały Forda, bo wg moich informacji np. Kayaba jeden model traktuje jako zamiennik za wszystkie wersje.
Enzo00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.