Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2009, 07:32   #1
gibson67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: polska
Model: Ford Focus 1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie dziwne branie oleju

Witam, mam focusa jedynke po liftingu, rocznik 2003, 1,6 16V.
ostatnio sprawdzam sobie regularnie stan oleju i ku mojemu zdziwieniu, brakuje średnio 200ml co 250 - 500km według mnie to duzo za dużo, auto ma 86tyś przebiegu, raczej jest to przebieg oryginalny, sądząc po stanie auta, zawieszenie jak nowe, analiza spalin idealna (tak powiedział gość na przegladzie) podstawiłem na noc gazety pod samochód zeby sprawdzic czy cos nie cieknie i jakna razie sucho.
Nie wiem co mam robić ? zawory, panewki, pojecia nie mam, bierze strasznie dużo a sladu nigdzie nie zostawia, nie kopci, nie cieknie, jest dynamiczne.
Prosze o jakaś porade.

gibson67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2009, 16:37   #2
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Cytat:
Napisał gibson67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam focusa jedynke po liftingu, rocznik 2003, 1,6 16V.
ostatnio sprawdzam sobie regularnie stan oleju i ku mojemu zdziwieniu, brakuje średnio 200ml co 250 - 500km według mnie to duzo za dużo, auto ma 86tyś przebiegu, raczej jest to przebieg oryginalny, sądząc po stanie auta, zawieszenie jak nowe, analiza spalin idealna (tak powiedział gość na przegladzie) podstawiłem na noc gazety pod samochód zeby sprawdzic czy cos nie cieknie i jakna razie sucho.
Nie wiem co mam robić ? zawory, panewki, pojecia nie mam, bierze strasznie dużo a sladu nigdzie nie zostawia, nie kopci, nie cieknie, jest dynamiczne.
Prosze o jakaś porade.
Zobacz rano po nocnym postoju czy nie kopci niebieski dyn z rury pierwsze kilka sekund.,Może uszczelnacze trzonków posżly,albo przegrzany i uszczelka pod głowicą przy kanale olejowym.(ale byłby dym w czasie jazdy)
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 06:45   #3
gibson67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: polska
Model: Ford Focus 1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Cytat:
Napisał conris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz rano po nocnym postoju czy nie kopci niebieski dyn z rury pierwsze kilka sekund.,Może uszczelnacze trzonków posżly,albo przegrzany i uszczelka pod głowicą przy kanale olejowym.(ale byłby dym w czasie jazdy)
no wlasnie ze nie kopci, już to sprawdzałem, pojecia nie mam co robic ... przeciez gdzieś ten olej musi sie wydobywać, w jakiejkolwiek postaci, pozatym ubywa go zbyt dużo zeby pozostał niezauważalny (wyciek, kopcenie)
gibson67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 07:32   #4
Cien77
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Model: Focus I i II; Fiesta; Mazda Tribute aka Ford Escape, Maveric
Silnik: 2,0 ZETEC; 1,6 ZETEC i 1,6 Ti-VCT; ecoboost 1.0 100KM
Rocznik: 2003, 2004, 2008 i 2014
Postów: 189
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Ja w takim samym silniku mam co prawda zużycie poniżej 500ml/10 000km (120tys km przebiegu).
Ale....
0.5l/1000km to nie jest zużycie na poziomie kopcenia. Jak zapytasz w ASO to odpowiedzą, że jest OK, bo większość silników ma zużycie oleju na dopuszczalnym poziomie do 1l/1000km, a niektóre nawet więcej.
Zużycie może zależeć od stylu jazdy, jak jeździsz na krótkich trasach i gnieciesz niewygrzany silnik to może całkiem sporo oleju spalać. Podobnie przy większych prędkościach.
Znaczenie mają też parametry oleju, jedne oleje "wychodzą" szybciej inne wolniej.
Dla silników benzynowych o pojemności 1.6 l 16v zużycie oleju dopuszczalne przez fabrykę waha się od 0.5l/1000km do 1.5l/1000km, w zależności od producenta silnika.
Mój kumpel w nowej Toyocie miał powyżej 1l/1000km i w ASO nic z tym nie chcieli robić, po jakimś czasie zużycie samo spadło.

Jak nie wycieka i nie kopci, a olej wygląda prawidłowo, to bym się specjalnie nie przejmował.
Cien77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 07:44   #5
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Napisz może jakiego oleju używasz?
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 07:51   #6
gibson67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: polska
Model: Ford Focus 1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

...hmm to ciekawe co piszesz, bo wiekszośc mechaników i stacji diagnostycznych potwierdza ze zużycie powinno wynosić do 100ml/1000km.... aczkolwiek spotkałem sie tez już z opinią ze producenci innych marek dopuszczaja spalanie oleju do 1L.
Niestety nie znalażłem nigdzie normy forda która scisle okrśla ile oleju moze brac silnik. Skad masz tą informacje ??
Jeżdze na ileju fordowskim Motorcraft 10W40 formulaplus. Taki olej zalał poprzedni własciciel bo tak mu zasugerował mechanik... wiem ze troche wczesnie wlał taki olej ale co zrobić.

Jeżdze raczej spokojnie, auto mam od 4 miesiecy i staram se sprawdzic ile moge zejsc ze spalaniem w doł, tak ze po miescie przepisowo, bez szaleństw, jak stary dziad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ruszam spokojnie, nie deptam, tygodniowo około 200km (do pracy) spalanie na poziomie 5,8 - 6,2 l/100km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... tylko co z tego jak bierze.

Co do oleju, wydaje mi sie ze przy takim zuzyciu oleju, jego wymiana na inny nic nie da ;/
gibson67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 08:17   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Gibson, zużycie oleju 1l na 1000km to już jest padaczka a nie norma. Silnik w idealnym stanie od wymiany do wymiany powinien wziąć góra 1l (czyli mniej więcej od górnej do dolnej kreski na bagnecie). Ja w moim tdci przejechałem ponad 15.000 km i jeszcze nie dolałem oleju.

Powracając do twojego auta - jeżeli rzeczywiście nie ma wycieku i nie dymi na niebiesko z charakterystycznym zapachem palonego oleju, to najprawdopodobniej padły uszczelniacze trzonków zaworów w prowadnicach. Padają najprędzej na wydechu, bo mają gorsze warunki pracy (temperatura). Olej wydostaje się bezpośrednio do układu wydechowego i jest wydmuchiwany na zewnątrz - stąd brak jakichkolwiek śladów.

Jeżeli rzeczywiście by tak było, to trzeba ściągać głowicę...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-10-2009 o 20:11
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 08:53   #8
gibson67
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: polska
Model: Ford Focus 1
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gibson, zużycie oleju 1l na 1000km to już jest padaczka a nie norma. Silnik w idealnym stanie od wymiany do wymiany powinien wziąć góra 1l (czyli mniej więcej od górnej do dolnej kreski na bagnecie). Ja w moim tdci przejechałem ponad 15.000 km i jeszcze nie dolałem oleju.

Powracając do twojego auta - jeżeli rzeczywiście nie ma wycieku i nie dymi na niebiesko z charakterystycznym zapachem palonego oleju, to najprawdopodobniej padły uszczelniacze prowadnic zaworów w prowadnicach. Padają najprędzej na wydechu, bo mają gorsze warunki pracy (temperatura). Olej wydostaje się bezpośrednio do układu wydechowego i jest wydmuchiwany na zewnątrz - stąd brak jakichkolwiek śladów.

Jeżeli rzeczywiście by tak było, to trzeba ściągać głowicę...

...a w jaki sposób moge sprawdzic czy przyczyna jest taka jaką opisujesz ?? i ile mniejwiecej kosztuje taka naprawa, czy warto ją wykonac czy lepiej sprzedac auto ?
gibson67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 09:39   #9
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Cytat:
Napisał gibson67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy warto ją wykonac czy lepiej sprzedac auto ?
tak jak poprzeni własciciel tak ?
bo wiać, że też walczył z tym olejem skoro wlewał gęstszy olej.
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 20:09   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: dziwne branie oleju

Po mocnym rozgrzaniu (po jeździe) ktoś niech podstawi kartkę papieru pod wydech, a ty przegazuj go ostro i zobacz, czy są ślady oleju na kartce.
Ale - w benzynie - wystarczy też badanie "urologiczne": wsadzasz palec w rurę i patrzysz czy jest tłusto.
Ewentualna naprawa nie jest bardzo droga i po niej wiesz co masz. Ale musi być kumaty mechanik - dobry silnikowiec.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-10-2009 o 20:14
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.