Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2012, 13:29   #11
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8 TDCI 2008 - wybór,ocena

a co jest złego w 1,6TDCi ? chyba tylko pojawiający się częściej problem z turbiną niż w 1,8 ale sam silnik pracuje kulturalnie .jest bardzo oszczędny i świetnie zaopatrzony w części , turbina nie jest droga jak padnie ,1,8 jest głośniejszy i ma bardziej awaryjny układ wtryskowy ,reszta podobnie. ,aha i w 1,8 szybciej ci padnie dwumasa niż w 1,6 lub 2,0 TDci

__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 22-06-2012 o 13:32
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 13:38   #12
Fankey
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8 TDCI 2008 - wybór,ocena

Ok rozumiem o co chodzi. A ten z silnikiem 2.0 ?
Aa nie zauważyłem tej oferty co dałeś, no powiem Ci całkiem całkiem, w sumie rozważałem taką opcję żeby pojechać i sprowadzić autko.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 13:42   #13
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8 TDCI 2008 - wybór,ocena

Cytat:
Napisał Fankey Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok rozumiem o co chodzi. A ten z silnikiem 2.0 ?
Aa nie zauważyłem tej oferty co dałeś, no powiem Ci całkiem całkiem, w sumie rozważałem taką opcję żeby pojechać i sprowadzić autko.
kupiłem u tego dealera identycznego Focusa ,opis jest na moim blogu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 13:44   #14
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8 TDCI 2008 - wybór,ocena

ten 2 litry ,może się mylę bo po zdjęciach takich trudno ocenić ale miał chyba coś robione z lewą tylną stroną , jeżeli szukać wg.mnie to z wypasem jakimś lepszym ,w PL jak pisałem w tym wątku trudno coś kupić nawet z PL salonu
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 13:55   #15
Fankey
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8 TDCI 2008 - wybór,ocena

Chyba się przejadę ze znajomym na pocz. przyszłego tygodnia zobaczę co tam siedzi, ew. podjadę do znajomego na warsztat żeby się ktoś lepiej przyjrzał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tego co mi wiadomo to "podobno" w serwisie lakierowany był bok, bo ktoś czymś zarysował. Nie zaszkodzi obejrzeć.
Pomyślę jeszcze bo może faktycznie warto zainteresować się sprowadzeniem.

W wolnej chwili poczytam sobie Twój blog Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 21:19   #16
remar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2011
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Focus Ghia
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8 TDCI 2008 - wybór,ocena

@ the eagle
1. od kiedy to żeliwny blok szybciej się nagrzewa?
2. po czym wnosisz, że pali pół litra więcej? więcej od czego?

mam diesla 1,8, przebieg 170 tkm. z hakiem i dwumasa ma się dobrze, więc to nie jest norma, że 150 max i wymiana
silnik wyjątkowo oszczędny, bardzo cichy (szczególnie zimny), wtryskiwacze mam Siemensa
no i nie mam DPF-u
ja akurat polecam z czystym sumieniem ten motor
remar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2012, 07:29   #17
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8 TDCI 2008 - wybór,ocena

Cytat:
Napisał remar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bardzo cichy (szczególnie zimny
a to długo nie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pisząc opinie o silnikach ,piszę ogólnie o każdym z nich i zauważonych plusach lub minusach na podstawie opinii wielu użytkowników ,testów różnych firm i swoim doświadczeniu ,wiadomo że ten sam silnik w jednym aucie będzie sprawował się dobrze w drugim może być tragedia ,ja napisałem takie uogólnienie .
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2012, 00:00   #18
remar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2011
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Focus Ghia
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8 TDCI 2008 - wybór,ocena

czesław!

przecież to nie do Ciebie było :-)
remar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2012, 08:45   #19
FIN
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2008
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8 TDCI 2008 - wybór,ocena

Udało mi się pojezdzić 1,8 tdci
Znalazłem auto z Polskiego salonu z przebiegiem 70 tys km .
Fajnie jezdzi to dla pracowników więc mam nadzieję że jeszcze 70 tys km bezproblemowo wytrzyma .
Nie mam zdjęć ale gość chce za 2009 rok 34 tys zł ? czy to dobra cena ?kombi silver x ?
Czy lepiej dołożyć i kupić nową benzynę 1,6 ? auto testowe, przebieg 7 tys km 49,5 tys brutto ?
Ktoś doradzi ?
FIN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2012, 12:23   #20
the_eagle
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-09-2006
Skąd: Warszawa
Model: kiedyś mondeo MK5
Silnik: kiedyś 1.5 EB
Rocznik: był: 2016
Postów: 95
Domyślnie Odp: Ford Focus 1.8 TDCI 2008 - wybór,ocena

Cytat:
Moim zdaniem diesel tak samo nadaje się na krótkie trasy jak benzyna . 16 lat jezdziłem dieslem same krótkie trasy jak go sprzedawałem miał najechane 500 tys i silnik chodził jak zegarek .Teraz też mam diesla i jestem b zadowolony .
Kiedyś tak było ale teraz tak nie jest. Podczas krótszych tras w dieslu nie osiągniesz temp roboczej pracy silnika a wiec będzie się bardzo szybko zużywał. Do tego dochodzi koło dwu masowe które dostaje w dupę w jeździe po mieście najbardziej. Do tego dochodzi sprężarka która aby mieć dobre smarowanie powinna pracować na oleju o normalnej temp pracy a ta w przypadku diesla jest po 10-15km. Wreszcie do tego dochodzą filtry FAP które się zatykają jak jeździsz na krótszych trasach.
Obecnie nowoczesny diesel to samochód na trasy i dojazdy podmiejskie. Jak ktoś ma do pracy mniej niż 25-30km i w ten sposób eksploatuje samochód najczęściej to niech zapomni o dieslu a kupi samochód benzynowy. Na pewno sumarycznie mniej zapłaci za paliwo i wymianę osprzętu.
__________________
--
Pozdrawiam
Rafał

W pogoni za marzeniem
the_eagle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.