Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2017, 09:59   #1
zielbum
ford::beginner
 
Imię: Franek
Zarejestrowany: 22-02-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus MK2 kombi
Silnik: 1.6 TDCi Duratorq
Rocznik: 2004
Postów: 27
Domyślnie Skoki wskazówki po zalaniu markowego paliwa

Witam,
Dotychczas zalewałem na Źródełku ropę bez żadnych problemów, natomiast wczoraj odwiedziłem Orlen i zalałem Eko Diesel (bo niema tam zwykłego ON) i jak do tej pory zaraz po zaświeceniu kontrolki rezerwy jechałem na stację i wlewałem 40 L tak teraz wlałem na Orlenie 42 L i na zegarach wskazówka zatrzymała się w połowie ostatniego pola - nie doszła do końca, aczkolwiek trzymam się przyzwyczajenia że leje do drugiego odbicia pistoletu. Teraz też mi odbiło więc pełny bak, natomiast jak wspomniałem, na zegarach nie do końca doszła wskazówka. Zalałem dodatkowo STP do wtrysków zaraz po tankowaniu - ale mało tego - zdziwiony odjechałem ze stacji i powoli zaczęła wskazówka dochodzić do końca. Efekt dość dziwny bo podczas gazowania wskazówka idzie do końca i wraca - faluje sobie dość zauważalnie pomiędzy dwoma ostatnimi kreskami. Efekt pierwszy raz wystąpił równo z zalaniem nowego paliwa na markowej stacji. Raczej się o nic nie obawiam bo silnik pracuje jak pracował, tylko zaskoczony byłem.

zielbum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.