Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2008, 20:28   #21
Karkon
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Skąd: Wejherowo
Model: FF1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 116
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Witam !!!
Szkoda kasy na komputer.
To pedał (potenciometr)gazu . Wytarte są ścieżki będzie się tak działo do czasu aż nie wymienisz.
Przerabiałem to już w kilku autkach.

Karkon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 22:08   #22
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

olivier6, ja byłem na kompie 2 razy i to nie pompa, może miałeś inne objawy. Bo jakby to był problem z pompą to silnik by się różnie zachowywał i nie równo pracował a tu nic takiego nie ma tylko brak reakcji na pedał. No ale jesteś wiarygodny z 4 postami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2008, 09:39   #23
rafir
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Model: Focus MK3
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 67
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Wymieniłem pedał gazu jak do tej pory objawy dotyczące nierównej pracy na obrotach w granicy 1300-1600 ustąpiły. Trochę pośmigam w mieście i zobaczymy czy już nie powrócą objawy pracy nierownej i czy kontrolka od swiec żarowych sie nie zapali. Po przetestowaniu autka dam znać czy wszystko ok. Jak narazie jeździ oby tak dalej. :fcp18. Magik z warsztatu przy wymianie zdjął tylko plastik od nawiewu na nogi i wymienił pedał - cala robota trwała 35 minut.
rafir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2009, 12:06   #24
rafir
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Model: Focus MK3
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 67
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Wszystko ok po wymianie pedału gazu - test 500 km przeszedł bez występujących wcześniej usterek. Pedał gazu niby takie małe a ile może zrobić???? :fcp18
rafir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2009, 10:01   #25
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

a ja włąsnie zastanawiam sięnad kupnem i mam do wyboru albo używkę za 200zł albo nówka za ok 360zł i mam mały dylemat. Może wy mi coś podpowiecie.

A może ma ktoś oznaczenie symboli co oznaczają ???
Bo mój pedał ma symbol: 98AB-9F836-AE
Znaleziony pedał ma symbol: 2M51-9F836-AE

Czy ten by pasował ewentualnie ???
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 10:44   #26
erwinzel
ford::beginner
 
Avatar erwinzel
 
Imię: Erwin
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: Głogow
Model: kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Cytat:
Napisał mario591
rafir, u siebie jeszcze nie wymieniłem pedału, gdyż cieńko z kasą przed świętami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale wymontowywałem go już 2 razy. Fakt dojście nie jest zbyt proste i praktycznie trzeba wymontować połowe plastików żeby się do niego dobrać. Oczywiście za 2 razem demontaż zajął mi już 15 min Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Aby dobraćsiedo pedału musisz zdemontować cały plastikowy kokpit w którym jest skrzynia biegów i ręczny (3 śrubki - 2 pod uchwytami na kubki i 1 przy popielniczce).
[attachment=0:3pni98qf]Resize of auto 006.jpg[/attachment:3pni98qf]
Porem zdejmij gałkę od dzwigni zmiany biegów bo inaczej nie da rady. Następnie wymontuj kanały wentylacyjne a potem ten półokrągły plastik. Po bokach są 2 śruby. Następnie zdejmij cały ten plastik spod kierownicy 5śrub. I praktycznie masz już pedał przed sobą. Wymontuj jeszcze końcówkę kanału powietrzaa, która doprowadza nawiew na nogi kierowcy i gotowe. Teraz narzędzia. Pedał jest montowany na 3 śrubach M10. Klucz nasadowy z długim ramieniem. (klucz nasadowy typu T) Lub nasdkę rurową patrz zdjęcie !
[attachment=1:3pni98qf]Resize of auto 003.jpg[/attachment:3pni98qf]

montaż w kolejności odwrotnej.
a co maja wspólnego wszystkie te plastyki aby zdjąć pedał gazu,
b jakoś nic z tego ni rozumie gdzie jest pedał a gdzie tunel pod hamulcem ręcznym
__________________
erwinzel
erwinzel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 12:13   #27
rafir
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Model: Focus MK3
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 67
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Magic przy wymianie zdemontował tylko kanał nawiewu na nogi i wykręcił pedał. Co do używki to trzeba dobrze się zastanowić bo mój uszkodzony pedał, który wymieniłem był zamontowany około 50 tys. km temu, więc za wiele nie przejechał a tą używkę jak kupisz to jest zakup w ciemno-chyba warto dołożyć i mieć nówkę. Co do symbolu pedału gazu to występuje on tylko w chwili obecnej pod numerem 2M51-9F836-AE i w odróżnieniu od poprzednika jest nieco wygięty sam pedał w lewo a poprzednik był nieco bardziej prosty (chodzi o miejsce gdzie dotykasz nogą dodając gazy) wszysko pozostałe do montażu bez zmian.
rafir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 17:12   #28
erwinzel
ford::beginner
 
Avatar erwinzel
 
Imię: Erwin
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: Głogow
Model: kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Cytat:
Napisał mario591
a ja włąsnie zastanawiam sięnad kupnem i mam do wyboru albo używkę za 200zł albo nówka za ok 360zł i mam mały dylemat. Może wy mi coś podpowiecie.

A może ma ktoś oznaczenie symboli co oznaczają ?
Bo mój pedał ma symbol: 98AB-9F836-AE
Znaleziony pedał ma symbol: 2M51-9F836-AE

Czy ten by pasował ewentualnie ?
co do symboli to nie jestem pewien ale chyba nie robią żadnej dużej różnicy ale jeszcze popytaj innych ja miałem podobny przypadek z pompom do wspomagania też były symbole i do serwisu jeździłem na proste pytanie nie potrafili odpowiedzieć wiec kupiłem pierwsza lepsza i działa z tym pedałem może być tak samo może to są oznaczenia parit roku produkcji idt pracowałem w WV i to są podobne oznaczenia albo mogą to być tylko symbole katalogowe
__________________
erwinzel
erwinzel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 08:28   #29
slyfa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

witam "pedał" wymieniony skasowali przy okazji 2 błedy teraz bedzie test , ale po przejechaniu 10 km czuc róznice
slyfa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 11:13   #30
erwinzel
ford::beginner
 
Avatar erwinzel
 
Imię: Erwin
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: Głogow
Model: kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

to spoko a ile kosztowała cie wymiana tego pedału gazu i czy sam to robiłeś jeśli masz jakiś namiar gdzie go można kupić to podaj dzieki
__________________
erwinzel
erwinzel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.