Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2009, 13:07   #1
waldek_1981
ford::average
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Lubin
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 50
Domyślnie [MK1 ]Problem z centralnym zamkiem

Witam wszystkich forumowiczów, Mam problem z centralnym zamkiem w focusie MK 1 1,8 TDDI sedan
W ogule z pilota niemogę zamkąć ani otworzyć auta, a kluczykim moge otowrzyć drzwi ale każde pojedyńczo!? Jak myślicie jak sie do tego zabrać od czeog zacząć !??? Bespieczniki są ok.! Juz sprawdziłe! Pozdrawiam i proszę o pomoc Z góry dziękuje

waldek_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2009, 12:36   #2
fordowiec AC
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-12-2008
Model: focus II
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Re: [MK1 ]Problem z centralnym zamkiem

bezpieczniki od zamka są z tyłu skrzynki bezpieczników cz je sprawdziłeś?
fordowiec AC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2009, 10:45   #3
waldek_1981
ford::average
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Lubin
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 50
Domyślnie Re: [MK1 ]Problem z centralnym zamkiem

Kolego co to znaczy z tyłu skrzynki bespieczników??? niebardzo rozumiem Czy są gdzies jeszcze bespieczniki po za ta główną listwą ??? Prosze o odp. Pozdrawiam
waldek_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2009, 18:07   #4
fordowiec AC
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-12-2008
Model: focus II
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Re: [MK1 ]Problem z centralnym zamkiem

musisz odkręcić skrzynkę bezpieczników tę obok nóg kierowcy obróć ją o180 stopni są tam dwa bezpieczniki od zamka
fordowiec AC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2009, 18:08   #5
waldek_1981
ford::average
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Lubin
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 50
Domyślnie Re: [MK1 ]Problem z centralnym zamkiem

Hej Kolego! dziś odkręciłem skrzynkę bezpiecznikową i tam widzę tylko jeden bezpiecznik 25A, nie wiedziałem tam drugiego ? czy w dieslu na pewno jest! Ale akurat był on przepalany wymieniłem go i zaczęło działać na nowo, spaliłem dwa takie same które tam wstawiłem, jeden za drugim! W końcu sie wkurzyłem i włożyłem 40 A i jest ok. wszystko dziala1 Mam pytanko!? czy nie spalę instalacji elektrycznej przy takim bezpieczniku ? a drugie pytanie czemu tak paliło mi ten bezpiecznik 25 A Czy to może być wina niskim temperatur i wilgotności czy raczej zwarcie w instalacji??? Bo nie wiem czy rozbierać drzwi i szukać zwarcia w instalacji ? Pozdrawiam i dzięki za pomoc !! postawił bym Ci z chęcią Browarka! :fcp29
waldek_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2009, 19:04   #6
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: [MK1 ]Problem z centralnym zamkiem

Cytat:
Napisał waldek_1981
Hej Kolego! dzis odkręciłem skrzynkę beZpiecznikową i tam widzę tylko jeden beZpiecznik 25A, nie widzialem tam drugiego ? czy w dieslu napewno jest! Ale akurat był on przepalny wymieniłem go i zaczeło działać na nowo, spaliłem dwa takie same ktore tam wstawilem, jeden za drugim! W koncu sie wkorzylem i wsadzilem 40 A i jest ok. wszystko dziala1 Mam pytanko!? czy niespale instalacji elektrycznej przy takim beZpieczniku ? a drugie pytanie czemu tak palilo mi ten beZpiecznik 25 A Czy to moze być wina niskim temperatur i wilgotności czy raczej zwarce w instalacji??? Bo nie wiem czy rozbierac drzwi i szukać zwarcia w instalacji ? Pozdrawim i dzieki za pomoc!! postawił bym Ci z chęcią browarka! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli bezpiecznik ulega przepaleniu to znaczy, że w obwodzie płynie zbyt duży prąd. Wstawiłeś prawie dwa razy większy - nie dziw się jak poczujesz swąd palonych kabelków. W obwodzie masz pewnie zwarcie.

PS. Zainstaluj sobie Firefoxa z modułem sprawdzania pisowni. Piszesz jakbyś wychował się w murzyńskim getcie (fonetycznie) i skończył 4 klasy podstawówki ("nie" z czasownikami piszemy osobno!) - nie przystoi tak pisać na forum publicznym. Miej szacunek dla siebie :fcp13
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2009, 09:46   #7
waldek_1981
ford::average
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Lubin
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 50
Domyślnie Re: [MK1 ]Problem z centralnym zamkiem

Witaj Jaster specjalnie dla Ciebie i tych którzy się poczuli obrażeni poprawiłem teks ! Sorki. Nie wiem czy słyszałeś o czyms takim jak dyslekcja! Nie oceniaj ludzi jak ich nie znasz osobiście! nie piszę tych słów by prowadzić na forum bezsensowną dyskusję która niczego nowego nie przyniesie co by było rozwiązaniem problemu (tematu ) a więc wróćmy do tematu. Czy sądzicie że to może być wina wilgoci i niskich temeratur? Pozdrowiam :fcp1
waldek_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2009, 17:17   #8
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: [MK1 ]Problem z centralnym zamkiem

Cytat:
Napisał waldek_1981
Witaj Jester specjalnie dla Ciebie i tych którzy się poczuli obrażeni poprawiłem tekst ! Sorki. Nie wiem czy słyszałeś o czyms takim jak dysleksja! Nie oceniaj ludzi jak ich nie znasz osobiście! nie piszę tych słów by prowadzić na forum bezsensowną dyskusję która niczego nowego nie przyniesie co by było rozwiązaniem problemu (tematu ) a więc wróćmy do tematu. Czy sądzicie że to może być wina wilgoci i niskich temeratur? Pozdrowiam :fcp1
Wilgoć może przyczyniać się do powstawania zwarć. Wystarczy przetarta albo pęknięta izolacja i wilgoć znakomicie poprawiajaca przewodzenie.
PS. Oceniłem twój sposób pisania, a nie ciebie. Post poprawiłeś więc jeśli chcesz to możesz. Podałem ci proste rozwiązanie twojego problemu - moduł sprawdzania pisowni podkresli każdy błąd. Wiem czym jest dysleksja, ale nie jesteśmy w szkole. Nie dostaniesz forów z tego powodu. Poza tym masz komputer. Użyj go! :fcp4
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.