Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2009, 17:14   #41
jasina112
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Postów: 10
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

[mk1]FF1 byłem na kompie nie wykazało żadnych błędów dolej żle pali tylko czasami i nie chce wchodzic na obroty W warsztacie mówią że to pompa ala oni zawsze tak mówią jak nic innego ne mogą znależc.Dodam że w tamtym roku naprawiałem pompę w serwisie bosha koszt 3500 zł

jasina112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2009, 18:53   #42
rafir
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Model: Focus MK3
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 67
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Ja wymieniłem pedał gazu i po wymianie auto nie było podłączone do kompa i żadne błędy nie były kasowane a po wymianie pedału gazu samochód chodzi idealnie jak przed usterką. Magik w warsztacie mówił że żadnego kompa nie trzeba łączyć a błędy z pedału gazu same się kasują po wyłączeniu zapłonu. Myślę że kłopoty po dobrej wymianie pedału są związane z czymś innym.
rafir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2009, 18:53   #43
rafir
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Model: Focus MK3
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 67
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Ja wymieniłem pedał gazu i po wymianie auto nie było podłączone do kompa i żadne błędy nie były kasowane a po wymianie pedału gazu samochód chodzi idealnie jak przed usterką. Magik w warsztacie mówił że żadnego kompa nie trzeba łączyć a błędy z pedału gazu same się kasują po wyłączeniu zapłonu. Myślę że kłopoty po dobrej wymianie pedału są związane z czymś innym.
rafir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2009, 12:16   #44
jasina112
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Postów: 10
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

dzięki .byłem na kompie zanim to przeczytałem rzeczywiście ni nie wykazało ,ale dalej nic ni wiadomo.Fachowcy z warsztatu stwierdzili ,że jest to mech. uszkodzenie pompy.Ja im nie wierze bo przecie.z jak już odpali to chodzi idealnie tylko ciężko wchodzi na obroty ,jak wejdzie to też jedzie idealnie.Czy ktoś wie co jeszcze może byc przyczyną?
jasina112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 18:34   #45
piotras.w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1999
Postów: 220
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Jedź pod kompa ,będziesz wiedział jakie masz kody błędów i co jest przyczyną ( może być pompa,pedał ,jakiś czujnik lub wiązka )
piotras.w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 12:58   #46
jasina112
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Postów: 10
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

byłem na kompie nie ma żadnych błędów pedał jest dobry bo podłączałem do innego focusa i jest O.K
jasina112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2009, 18:44   #47
jasina112
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Postów: 10
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

wszystkie te objawy -ciężki rozruch tylko na pych, niemożnośc wejścia na obroty to była pompa a dokładnie jakaś głowiczka ,która robi ciśnienie paliwa na wtryski.W tamtym roku naprawialem pompe zapłaciilem 3200zł wymieniałem sterownik pompy i jakas obudowe a ta głowiczka niby byla dobra teraz zaplacilem 1800
jasina112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2009, 20:54   #48
maniekmaniek13
ford::average
 
Avatar maniekmaniek13
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: łódzkie
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 89
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Cytat:
Napisał jasina112
wszystkie te objawy -ciężki rozruch tylko na pych, niemożnośc wejścia na obroty to była pompa a dokładnie jakaś głowiczka ,która robi ciśnienie paliwa na wtryski.W tamtym roku naprawialem pompe zapłaciilem 3200zł wymieniałem sterownik pompy i jakas obudowe a ta głowiczka niby byla dobra teraz zaplacilem 1800

nie chcę być złośliwy... wszyscy twierdzą że diesel taki oszczędny... a tu kolega wyżej w ciągu dwóch lat wydał JEDYNIE 5000 PLN na naprawę pompy( co prawda teraz wymieniam silnik w swojej foce ale to koszt ok 1500 zola i to nie dlatego że benzyniak nie wytrzymał tylko mechanik się nie popisał przy wymianie rozrządu).
i pytanie: gdzie ta oszczędność na dieslu??? bo podobno takie silniki jak ja mam czyli 1.6 16V takie żłopopijne są- ciekawe kto na tym lepiej wychodzi: ja na Pb czy koledzy na ON- bo co chwilę słychać, że pompa nie wytrzymała... pozdrawiam
__________________
jak poznać, że kobieta jest maksymalnie podniecona???? jak włożysz rękę w jej majtki to czujesz tak jakby ci koń z ręki jadł
maniekmaniek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2009, 10:58   #49
erwinzel
ford::beginner
 
Avatar erwinzel
 
Imię: Erwin
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: Głogow
Model: kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Cytat:
Napisał maniekmaniek13
Cytat:
Napisał jasina112
wszystkie te objawy -ciężki rozruch tylko na pych, niemożnośc wejścia na obroty to była pompa a dokładnie jakaś głowiczka ,która robi ciśnienie paliwa na wtryski.W tamtym roku naprawialem pompe zapłaciilem 3200zł wymieniałem sterownik pompy i jakas obudowe a ta głowiczka niby byla dobra teraz zaplacilem 1800

nie chcę być złośliwy... wszyscy twierdzą że diesel taki oszczędny... a tu kolega wyżej w ciągu dwóch lat wydał JEDYNIE 5000 PLN na naprawę pompy( co prawda teraz wymieniam silnik w swojej foce ale to koszt ok 1500 zola i to nie dlatego że benzyniak nie wytrzymał tylko mechanik się nie popisał przy wymianie rozrządu).
i pytanie: gdzie ta oszczędność na dieslu??? bo podobno takie silniki jak ja mam czyli 1.6 16V takie żłopopijne są- ciekawe kto na tym lepiej wychodzi: ja na Pb czy koledzy na ON- bo co chwilę słychać, że pompa nie wytrzymała... pozdrawiam
ja akurat mam diesla i nie narzekam też miałem problem z sterownikiem pompy ale cóż zapłaciłem i to nie takie pieniądze jak inni, przede wszystkim jest jedna zasada i nie ważne czy jest to benzyna czy diesel jeżeli sie na niczym nie zna i wierzy się mechanikom to tak jest płaci sie za niewiedze a nie za to co robi mechanik a większości na niczym się nie znaj ą i takie sa teraz skutki ty wiesz najlepiej sam teraz wymieniasz silnik pozdrawiam
__________________
erwinzel
erwinzel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2009, 12:41   #50
iAntonio
ford::average
 
Avatar iAntonio
 
Imię: Antoni
Zarejestrowany: 30-12-2008
Skąd: Czechy, niedaleko Cieszyna
Model: Ford Focus Kombi (Mk2)
Silnik: 1,6 Ti VCT
Rocznik: 2005
Postów: 80
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Cytat:
Napisał rafir
Mam ten sam problem z kontrolką i brakiem gazu, był to 1 raz i nie wiem czy już sie łapać za kieszeń czy jeszcze czekać. Jak czytałem to można z felernym pedałem gazu jeździć dość długo czy to prawda??
ja bym nie czekał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba że najdalej od domu jeździsz tylko parę kilometrów. Mnie to spotkało 100km od domu- ledwo dojechałem. Przedtem poza szarpnięciami przy gwałtownym dodaniu gazu nie było żadnych objawów.

Polecam odwiedzić serwis z kompem.
__________________
Wierny Fokusowi.
Był Fokus I/2000 1,8 TDDi 66kw
Jest Fokus II/2005 1,6 Ti VCT 85kw +LPG
iAntonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.