Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2011, 19:53   #581
woj441
ford::average
 
Avatar woj441
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: okolice Inowrocławia
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 57
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam,
właśnie jestem po regeneracji pompy CR. Objawy były następujące:"sprężynka" wyskakująca przy ostrym bootowaniu przy szybkości 150- 160 km/h, co ciekawe- płynne rozpędzenie do 180 km/h nie wywoływało błędu. Spalanie, odpalanie OK, brak dymienia. Wizyta u "magika"- elektronika i diagnoza- czujnik ciśnienia paliwa na listwie (oczywiście nie występuje osobno tylko z listwą w cenie bodajże ok. 1100zł). Olałem gościa i dobrze. Wizyta w serwisie Forda- próba przelewowa OK, pompa pod obciążeniem daje 750 barów, diagnoza regulator na pompie lub pompa. Założono do sprawdzenia nowy regulator- bez zmian. Zaoferowano mi regenerowaną pompę za 3100 zł lub "nową" za 3700 zł + montaż oczywiście u nich(cena nowej w Intercarsie ok. 5000zł). Podziękowałem miłym panom i zacząłem przekopywać forum. Mój wybór padł na Adamczyka z Piekar Śląskich chociaż miałem tam 360 km ode mnie. Samochód pozostawiony na 2 dni, odbiór, wstępne sprawdzenie na pobliskiej drodze i powrót do domu. Specjalnie nadłożyłem drogi żeby jechać "1" i później A2. Samochód spisywał się bez zarzutu- wielokrotne próby z pedałem w podłodze zaliczone pozytywnie, osiągnięcie 200 km/h (na chwilę!)- bez problemu.
Teraz koszty- całość kosztowała mnie 2290 zł i obejmowała:
- uszczelniacz wałka- 183 zł
- filtr paliwa- 101,39 zł
- uszczelka- 21,30 zł
- zimering- 77 zł
- zimering-pompa CR- 67,99 zł
- zestaw uszczelnień- 285 zł
- klej, śruba, nakrętka- 15,01 zł
- prace tokarskie- 500 zł
- naprawa pompy wtryskowej- 589,99 zł
- sprawdzenie przelewów- 80 zł
- demontaż i montaż- 350 zł

Udzielono rocznej gwarancji.
Na moje pytanie ile pompa "dawała" przy sprawdzeniu pan uśmiechnął się i powiedział, że nie tylko ciśnienie jest ważne ale też dawka paliwa (moja nie dawała tej wymaganej- maksymalnej). Stąd moje pytanie do fachowców z forum- czy pompa może dawać odpowiednie ciśnienie czyli 1350- 1600 barów i JEDNOCZEŚNIE nie dawać wymaganej dawki paliwa?

Pozdrawiam

woj441 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2011, 21:27   #582
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

może dobijać do maksymalnych ciśnień ale dawać je za późno lub za krótko
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2011, 22:28   #583
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może dobijać do maksymalnych ciśnień ale dawać je za późno lub za krótko
Jak jest zamontowana poprawnie to nie moze, bo poza zaworem dawki jest tam tylko mechanika ktorej bez ruszenia rozrzadem sie nie przestawi. Pompa CR w odroznieniu od VP jest prosta jak konstrukcja cepa.
Pompy CR nie maja punktu blokady GMP i nie moga nawet byc jak VP zablokowane przy instalacji. Mozna je wiec ustawic jak sie chce w zakresie regulacji walka i nie bedzie to mialo wplywu. W VP juz tak.
Nie maja przeciez tak samo czujnika polozenia walka jak VP.

Zreszta na jeden obrot pompy przychodza 2 obroty walu.

Najczesciej bieznia walka jest wyrobiona tak samo jak rolki co powoduje, ze tloczki w pompie maja o kilka mm krotszy skok i nie dobijaja cisnienia. Przy jezdzie normalnej nie ma roznicy bo cisnienie jest, ale przy wiekszej predkosci i wcisnieciu gazu zapotrzebowanie jest spore i pompa sie nie wyrabia.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tu jest zdjecie zuzytego walka i rolek. Jak widac rolka powinna byc okragla i przez to jest nizsza o kilka mm

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tu wytarty walek. WIdac bieznie rolek ktore sa wytarte

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A tu ladnie widac "zab" ktory dobija dociska dodatkowo rolki dobijajac cisnienie. W miejscu gdzie pracuja zuzyte rolki tego "zeba" nie ma.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2011, 13:19   #584
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

a kto pisze o pompach od tddi? bo nie ja
Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy jezdzie normalnej nie ma roznicy bo cisnienie jest, ale przy wiekszej predkosci i wcisnieciu gazu zapotrzebowanie jest spore i pompa sie nie wyrabia
dlatego napisałem, że maksymalne ciśnienie dostaje za późno albo szybko je traci tylko nie napisałem, że przy dużym obciążeniu silnika i wtedy oprogramowanie odczytuje zbyt duże odchyłki od "normy".
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2011, 13:42   #585
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a kto pisze o pompach od tddi? bo nie ja
Ja nie pisze o VP, tylko porownuje do nich. Tam pompa musi byc zblokowana w jednej pozycji bo inaczej bedzie swirowac.
W CR Delphi pompe mozna sobie ustawic prawie jak sie chce i bedzie chodzil. Sama pompa tez nie moze sobie nic przestawic, zeby podawala za wczesnie czy za pozno, bo praktycznie powinna podwac ciagle. Jak rozumiem piszesz o wydajnosci pompy, o tym, ze nabije prawie prawidlowe cisnienie, ale nie bedzie mogla go utrzymac.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dlatego napisałem, że maksymalne ciśnienie dostaje za późno albo szybko je traci tylko nie napisałem, że przy dużym obciążeniu silnika i wtedy oprogramowanie odczytuje zbyt duże odchyłki od "normy".
Dlatego przy sprawdzaniu pompy powinni sprawdzic jak szybko "wstaje"- nabija maksymalne cisnienie.

U kolegi wg mnie wymienili jedynie zaworki cisnieniowe na co wskazuja "prace tokarskie" - przetoczenie gniazd zaworow kulowych, nowe kulki i zaworki blaszkowe. Jak patrze ile oni kasuja za rzeczy ktore mozna kupic jako normalne uszczelnienia czy kulki itp to wlos staje.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 03-07-2011 o 13:45
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2011, 19:59   #586
zabut
ford::average
 
Avatar zabut
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 94
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Mam pewnego rodzaju problem, który przydarzył mi się po raz kolejny wczoraj.

Jechałem autostradą ok. 160 km/h wszystko było ok, jednak w pewnym momencie postanowiłem przyśpieszyć i ok. 190 km/h zaczęła mrugać pomarańczowa sprężynka i samochód po prostu się sam wyłączył.

Zwolniłem do jakiś 120 i po prostu odpaliłem go na nowo, następnie jechałem wcześniejszym rytmem bo bałem się spróbować znowu bo nie jechałem sam.
Wcześniej taką samą sytuacje miałem jadąc do Poznania, dokładnie w podobnych wartościach prędkości.

W innych sytuacjach sprężynka nigdy nie migała

Co może być tego przyczyną?
Wtryski? Pompa?
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109654
moje srebrne szczęście!
zabut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2011, 20:40   #587
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał zabut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Co może być tego przyczyną?
Wtryski? Pompa?
Tak, zgadles. Teraz mozemy powrozyc czy jedno czy drugie...
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2011, 07:59   #588
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

zabut zacznij od najprostszej sprawy - wymiana filtra paliwa na dobry markowy np. bosch albo knecht
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2011, 10:39   #589
zabut
ford::average
 
Avatar zabut
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 94
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Filtr paliwa był wymieniany z jakieś 8k temu więc to raczej nie będzie to.

To w jaki sposób sprawdzić czy pompa czy wtryski?
Jak poczytałem forum trochę forum to mało jest przypadków takich jak u mnie bo przy niższych prędkościach nic się nie dzieje, jeździ całkowicie normalnie.

W samochodzie jest zmieniony cały dolot, wydech i turbina i powoli miał iść do chipowania, ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ.
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109654
moje srebrne szczęście!
zabut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2011, 11:39   #590
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał zabut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filtr paliwa był wymieniany z jakieś 8k temu więc to raczej nie będzie to.
bo najczesciej jak jest filtr to sie silnik zdlawi.

Cytat:
Napisał zabut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To w jaki sposób sprawdzić czy pompa czy wtryski?
Na poczatek sprawdz pompke elektryczna czy masz (przy baku) i czy ona podaje jak powinna.
Potem sprawdz bledy, bo one daja duzo wskazowek.
Wtryski mozesz sprawdzic robiac test przelewowy - bylo MILION razy pisane w tym temacie. Test jest opisany, nawet ze zdjeciami. Pompa do sprawdzenia najlepiej na stole, ale to jest drogie, wiec ludzie najczesciej jada do mechanika ktory sprawdza jakie pompa podaje cisnienie. Tez bylo, szukaj speca w okolicy i szykuj kapuste...

Cytat:
Napisał zabut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak poczytałem forum trochę forum to mało jest przypadków takich jak u mnie bo przy niższych prędkościach nic się nie dzieje, jeździ całkowicie normalnie.
Kazdy przypadek jest "troche inny niz te opisane", ale jak poszukasz to znajdziesz kilkanascie osob ktorym Mondeo wypluwalo kontrolke tylko przy ostrym cisnieciu na autostradzie, wiec nie jest taki odosobniony.


Cytat:
Napisał zabut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W samochodzie jest zmieniony cały dolot, wydech i turbina i powoli miał iść do chipowania, ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ.
Nikt stad tego tez raczej nie wie, ale wplywu miec nie powinny.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.