Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2011, 14:10   #1
gentur
ford::amateur
 
Imię: Eugeniusz
Zarejestrowany: 27-07-2006
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EcoBoost 182KM
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Awarie modułu wentylatora klimatyzacji

Mam problem z modułem sterowania wentylatorem klimatyzacji (MK3 2004r. - jeden wentylator). Aktualnie już "poleciał mi" trzeci moduł sterowania. Po zamontowaniu sterownika wszystko było w porządku przez kilka dni (klima działała na postoju, czyli wentylator pracował), po czym wentylator przestał pracować (jednocześnie brak klimy na postoju). Nie mam pojęcia o przyczynach takiego stanu rzeczy (coś uszkadza (przepala te moduły) - proszę o radę.

gentur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 18:51   #2
easy1500
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: mondeo
Silnik: TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Odp: Awarie modułu wentylatora klimatyzacji

Podejrzewam uszkodzony silnik wentylatora, pobiera za duży prąd i moduł nie wytrzymuje. Proponuję rozebrać silnik wentylatora wizualnie sprawdzić stan szczotek, komutatora czy nie popalony, no i stan uzwojenia silnika. Naprawa albo wymiana na dobrą używkę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
easy1500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 20:55   #3
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Awarie modułu wentylatora klimatyzacji

Cytat:
Napisał easy1500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuję rozebrać silnik wentylatora
jak kojarzę różne silniki wentylatorów to akurat jest prawie niemożliwe je rozebrać i złożyć ponownie więc raczej pozostaje wymiana
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2011, 09:07   #4
Karol Fati
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Awarie modułu wentylatora klimatyzacji

A wymieniałeś sam moduł czy cały wentylator.
Jeśli sam to gdzie go kupiłeś.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2011, 15:48   #5
herbatnik2000
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Model: S-Max Vignale
Silnik: 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awarie modułu wentylatora klimatyzacji

U mnie występuje podobna usterka, wentylator nie załącza się, przez co nie ma klimy na postoju i problem z podwyższoną temperaturą cieczy chłodzącej.
Sprawdziłem wiatrak, okazało się, że ma duze luzy, co prawdopodobnie oznacza uszkodzone łożysko, po podłączeniu bezpośrednio do akumulatora, wentylator kręci, ale wolno i zdużym oporem, a przewód 1mm nagzrewa się, ze nei mozna go utrzymać. Takze na pewno witrak do wymiany, pytanie czy moduł również?
Pytania mam takie do Szanownych kolegów:
1. Jak sprawdzić, czy działa moduł (niby podaje napięcie do wentylatora, sprawdziłęm miernikiem, ale wentylatora nie kręci, moze dlatego że stawia duży opór) moduł używany to ok 300zł, wiec chętnie bym zaoszczędził na nim?
2. Czy orientuje sie ktoś czy mozna wymienic łożysko w silniku wentylatora)?

Pozdrawiam
herbatnik2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2011, 20:20   #6
zabut
ford::average
 
Avatar zabut
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 94
Domyślnie Odp: Awarie modułu wentylatora klimatyzacji

Ostatnio przerabiałem dokładnie ten sam problem. Jak strzelisz w wentylator płotkiem albo hakiem do holowania to zaczyna pracować, jednak jest to zastosowanie bardzo doraźne bo przeważnie po 2 dniach problem powraca.

Kupować nowego wentylatora nie ma co bo kosztuje naprawdę gigantyczne pieniądze, np. ja znalazłem w harcie za 500 zł po czym jak przyjechał to się okazało, że to inny, ruszyłem na poszukiwania w Internecie i znalazłem firmę:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Trochę mi podpowiedzieli co i jak, zapłaciłem za "sam środek" 300 zł i wszystko działa idealnie od miesiąca. Całe zeszłe lato się męczyłem w "ruszanie młotkiem", ale to nie ma sensu na dłuższą metę.
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109654
moje srebrne szczęście!
zabut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2012, 19:09   #7
adriank
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-05-2012
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Awarie modułu wentylatora klimatyzacji

Witam

Wiem, że tematów jest mnóstwo i tyle samo już przeczytałem i przerobiłem ale...po walce z wentylatorem, który wstępnie okazał sie OK klima się załącza, ale tylko na chwile ponieważ nie załącza się wentylator. Wentylator nie działa ani z klimą ani bez, ale auto się nie przegrzewa.

Zauważyłem pod maską, że nie ma przekaźnika wentylatora o dumnym miejscu nr. 10 i wystaje tylko jedna blaszka(tak być powinno?czy wogóle powinien się tam znajdować ten przekaźnik?), a przekaźnik R7 jest stale bardzo rozgrzany...podmieniałem wymieniałem i nic. R9 również wogóle nie ma...

Brak również Diody sterowania silnikiem, znajdujacej sie w miejscu 34...

Dodatkowo również bezpiecznik nr.8 był przepalone ale ten że tak powiem "stworzyłem" sobie sam...


Poproszę o odpowiedź czy w miejscu nr. 10 powinna wystawać tylko jedna blaszka i brak tego przekaznika 40A? Oraz czy powinien być przekaźnik nr. 9?

Wygląda to tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adriank jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 20:15   #8
jakuzjelcza
ford::amateur
 
Imię: Zenek
Zarejestrowany: 23-07-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Awarie modułu wentylatora klimatyzacji

A co powiecie na to, kiedy klima chodzi na postoju to wentylator nie chce działać ( wersja z modułem, lift) więc sprężarka wyłącza się co chwilę bo rośnie ciśnienie, nie chłodzi wcale a w czasie jazdy klima działa. Ale gdy jest na postoju i nawet klimę się wyłączy to sterownik silnika załącza wiatrak kiedy silnik się odpowiednio nagrzeje. Wygląda na to ze panel klimatyzacji nie wysterowuje wiatraka chłodnicy nawet pomimo włączonej klimy a sterownik silnika robi to bez problemu. Panek klimatronika nawala?
jakuzjelcza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.