Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2011, 23:31   #2451
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
się zobaczy...na razie 1.7 nie przekracza w ogóle, i trzyma 1.6bar...a 180 kuca jest
...surg to mam za każdym razem w foce jak z dołu...nagle depnę do dna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ostatnio próbowałem zdjąć lekko z dołu co by mniej dymiło...ale dalej kopciło, a auto w ogóle nie chciało się rozpędzać do puki turbo nie wstawało...na w/w wtryskach
No niezle ..... surge na stalej geometri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to tam chyba niema dna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po wykresie widze ze ta Hybryda ma sporego laga mimo ze dostaje kolosalnom dawke paliwa (wieksza o 33%) i czesc goraca jest nie ruszana(tak mysle) osiaga 1,5bar dopiero przy 2200obr (widac to na wykresie, ja na ori turbo mialem 400Nm juz przy 1800obr) Szkoda ze niema wykresu na ori wtryskach, pewnie podnosila sie dopiero przy 2500-3000obr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS: tak bo 1,6-1.7bar z takiej wielkiej turbiny, to tyle samo powietrza co 1.8bar z ori turbiny. I jeszcze dochodzi wieksze IC, czyli powietrze niedosc ze sie tak nie rozgrzewa podczas sprezania to jeszcze jest dodatkowo zageszczane przez duze IC.

__________________
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2011, 23:45   #2452
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

..od razu powiedziałem, że bąk będzie gigantyczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nic tego nie zmieni
...surge w Foce mam od momentu zrobienia przelotowego wydechu...ciekawy efekt, każde szarpnięcie silnikiem, szybka zmiana biegu, nierówności na drodze...przy pedale w podłodze...surge...ale nic dziwnego, moja suszareńka wkręca się na maxa zawsze max w pół sekundy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. reakcja na gaz jest natychmiastowa, aż szkoda mi większą zakładać
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 07:34   #2453
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

heko, sorki za laickie pytanie - ale jak to jest z dymieniem w autach z dpf...
gdy nie ma dpfu, wiadomo ze tak stroisz by auto nie dymilo, ale z dpfem tego nie bedzie tak widac. W jaki sposob odczytujesz poziom zadymienia? tak by poprzez chiptuning nie zapychac dpfa wczesniej (nie mysle o wycieciu dpfa)...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 10:37   #2454
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Tu jest filmik gdzie mocno slychac jak taki kompresor wpada w SURG przy 2000obr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Turbo to gt2256v, czyli ten sam wirnik compresora 41,55/56mm, co w BMW 330d/1999> Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 530/730D mialy juz inne wirniki, jeszcze bardziej podatne na Surg, niz te z 330d !!!

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Turbina pcha z calej sily, ale wirnik jest za duzy albo jak kto woli silnk jest za maly(1.9tdi) i nie polyka takiej ilosci powietrza przy tak niskich obrotach. Efekt, cisnienie doladowania przestaje rosnac, wiesza sie na poziomie 1,25-1,5bar. bo czesc powietrze cofa sie po wirniku turbiny, calosc wpada w rezonans i slychac charakterystyczny dzwiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy wyzszych obrotach silnika zjawisko to zanika.

W Hybrydach do 2.0tdci niema co sie pchac w wieksze wirnik niz 39,65/56mm(GT2056v) bo czesc goraca (zarowno zmienna jak stala geometria) poprostu ich nie bedzie w stanie napedzic !!!
__________________

Ostatnio edytowane przez INVERTER ; 14-10-2011 o 16:06
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 12:01   #2455
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Cytat:
Napisał kicaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W jaki sposob odczytujesz poziom zadymienia? tak by poprzez chiptuning nie zapychac dpfa wczesniej (nie mysle o wycieciu dpfa)...
...tego na 100% nigdy nie wiesz, robi się parametry tak jak w aucie bez DPF, czyli limiter zadymienia itd....ale tak czy inaczej gwarancji bezdymności niema Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 13:23   #2456
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

no ale parametry powinny byc takie same w aucie z i bez dpfa, wiec rozumiem ze tu dochodzi do glosu twoje doswiadczenie...
wiadomo ze zwiekszone zadymienie potrafi bardzo szybko zapchac dpf, i wtedy zaczynaja sie inne problemy, nawet podczas tuningowania... spotkales sie moze z czyms takim?
ja pewnie znow wczesniej wymienie auto niz sie do ciebie wybiore Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (to drugie co chce ztuningowac, a nigdy nie ma ku temu sposobnosci) ale jestem ciekaw jak sie ma zywotnosc dpf po podrasowaniu.
wiekszenie mocy, prawidlowo wykonane, IMHO, powinno zmniejszyc poziom zadymienia, a zatem wydluzyc rowniez zywotnosc dpfa. Mam racje czy sie myle?
no i jak dokladnie sprawdzic czy zadymienie jest mniejsze w silniku z dpf'em, tzn jak sie mierzy ten limiter zadymienia, wogole coz to takiego? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzieki za odpowiedz
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 11-10-2011 o 19:06 Powód: nie cytujemy całych postów
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 15:37   #2457
zabut
ford::average
 
Avatar zabut
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 94
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

A czemu nie chcesz wyciąć dpfa? Kolejna niepotrzebna rzecz w samochodzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109654
moje srebrne szczęście!

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 11-10-2011 o 19:06 Powód: nie cytujemy całych poprzedzających postów
zabut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 15:39   #2458
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

z paru powodow... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poki dobrze dziala to po co?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 18:18   #2459
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

dzisiaj Mondek tdci 115KM na stałej geom...ale seria !!!



Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 18:46   #2460
Pindsvin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-04-2011
Skąd: Łęczna
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: [MK3] [MK4] CHIP TUNING

Kurde, nawet mnie przebiła... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale moment to już ogromny jak na serię.

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 11-10-2011 o 19:06 Powód: nie cytujemy całych poprzedzających postów
Pindsvin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chip , chiptuning , hamownia , tuning



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.