Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2011, 06:32   #1
BBK66
ford::average
 
Avatar BBK66
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Bytom
Model: ford galaxy ghia,automat
Silnik: 1.9 TDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 162
Domyślnie Brak komunikacji ze skrzynią biegów 1.9 tdi automat,przez warsztatowy sprzęt?

mam mały problem który się pojawił wraz z nastaniem zimnych dni,skrzynia automat na zimnym silniku- nie wybiera 4go biegu,a na ciepłym jest ok,więc pojechałem do warsztatu niby od naprawy skrzyń automatycznych a oni stwierdzili że nie mogą sie porozumieć ze skrzynią nie za pomocą vag-u tylko niby bezpośrednio??? kazali mi kupić nowy komputer i przyjechać znów-oco tu chodzi?

nadmienie że to tylko się dzieje jak jest zimno,,olej w lato wymieniony teraz ci ala fachowcy też bez poinformowania wymienili na nowy (niezły wydatek) chyba licząc na poprawe a mówiłem im że była robiona pełna obsługa.
objaw w czasie jazdy teraz na zimnym jest taki że ciągnie bieg nr3,potem jest lekkie dygnięcie jakby miał zamiar wskoczyć bieg nr4 i nic a potem bach i 5,i tak mam do zagrzania się oleju,potem miodzio wchodzą jak po masełku
co do warsztatu to-sląsk.(dane w innym dziale)

__________________
Ford Galaxy MK2 1.9TDI 2001 115KM
BBK66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 10:11   #2
bart07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Koszalin
Model: Sharan
Silnik: AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 414
Domyślnie Odp: brak komunikacji ze skrzynią biegów 1.9 tdi automat,przez warsztatowy sprzęt?

Masz do przeglądu elektrozawory w ASB. Pisaliśmy sporo. Zmień mechaników.
bart07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2011, 20:07   #3
BBK66
ford::average
 
Avatar BBK66
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Bytom
Model: ford galaxy ghia,automat
Silnik: 1.9 TDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 162
Domyślnie Odp: brak komunikacji ze skrzynią biegów 1.9 tdi automat,przez warsztatowy sprzęt?

zmień mechanika-łatwo powiedzieć! to już TRZECI warsztat,każdy auto po tydzień trzyma i rozkładają ręce-brak komunikacji z kompem,niewiedzą co z nim-a ja tylko wydaje kase,już mnie szlak trafia po ostatnim warsztacie,każdy przez telefon to suupper hiro a potem nawet nieodpowiadają na telefony jak dzwonie,ten samochód z ta skrzynią to wywalacz kasy,pierwszy i ostatni automat w moim życiu !!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Galaxy MK2 1.9TDI 2001 115KM
BBK66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2011, 20:33   #4
Pablos81
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-11-2009
Skąd: Kwidzyn
Model: Galaxy
Silnik: 2,3 Benzyna
Rocznik: 2000 MK-2
Postów: 5
Domyślnie Odp: brak komunikacji ze skrzynią biegów 1.9 tdi automat,przez warsztatowy sprzęt?

Poszukaj komputera diagnostycznego w swojej okolicy Bosch KTS 520
Pablos81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2011, 21:28   #5
bart07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Koszalin
Model: Sharan
Silnik: AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 414
Domyślnie Odp: brak komunikacji ze skrzynią biegów 1.9 tdi automat,przez warsztatowy sprzęt?

Usterki zaworów nie wywali komputer (chyba). Automat jest super.

BTW za co płacisz, jak nie działa? Znajdź serwis od ASB.
Roboty na 3 dni. 1-diagnostyka, 2- czekanie na części, 3- składanie.
bart07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2011, 07:35   #6
BBK66
ford::average
 
Avatar BBK66
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Bytom
Model: ford galaxy ghia,automat
Silnik: 1.9 TDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 162
Domyślnie Odp: brak komunikacji ze skrzynią biegów 1.9 tdi automat,przez warsztatowy sprzęt?

a jak sądzisz gdzie jeżdze,wszystkie warsztaty to typowe od skrzyń automat.rozmawiając przez telefon to jak mówisz od 1 do 3dni,a jak przyjade to są problemy,jeden kazał mi kupić komputer bo niema komunikacji bezpośrednio z skrzyni,następny stwierdził to samo,-mówiąc im że z mojej starej skrzyni żeby ew podmienili el,zawory bo tam działały to oni wpatrzeni w komputer jak w bóstwo,następny wymienił w geście rozpaczy olej-myślałem że go zabije,a wiedział że w lato wraz z założeniem innej skrzyni (tamta padła)był full olej+filtr wymieniany,a on myślał że to pomoże-tak pomogło uszczuplić mi portfel,teraz już tydzień czekam w następnym warsztacie na cód, zarazie mam podobne wypowiedzi i czekam bo niby w poniedziałek ma spróbować coś jeszcze,co,niewiem,mają się odezwać---a miało być tak pięknie,a jest ..... .
i ty mówisz że automat jest super!?// zakup skrzyni po remoncie-2500, ole+filtr-800, jeden warsztat-500, drugi-50,teraz czekam co z tym warsztatem.
__________________
Ford Galaxy MK2 1.9TDI 2001 115KM
BBK66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.