Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2012, 22:11   #1
kilkujadek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2012
Model: focus MKI
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Witam

Przeczytałem na forum wiele wątków dotyczących problemów z wentylatorami i na ich podstawie robiłem diagnozę. Rozwiązania nie znalazłem a problemy innych nie do końca pokrywały się z moim. Opiszę problem.

Focus 1.6 2001r.

1. Jak odpaliłem samochód, który miał temp. 90 stopni i włączyłem nawiew na szybę, który uruchamia A/C (ręczne włączanie klimy też było) to nie włączają się obydwa wiatraki. Po godzinie postoju efekt ten sam.
Po wykonaniu ww. czynności podłączyłem wiatraki na krótko w miejscu przekaźników, obydwa wiatraki zostały uruchomione działały obydwa biegi.
Węże od chłodnicy prawidłowe, ilość płynu trochę za max.

2. Silnik nagrzany do wysokiej temp, interfejs pokazuje 120C na głowicy, wskazówka leci na czerwone pole. Wiatrak chłodnicy nie włącza się, uruchamiam klimę załączają się oba wiatraki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy może mi ktoś podpowiedzieć co sprawdzić zanim oddam do warsztatu, bo wiatraki na krótko działają więc raczej nie ma problemu rezystora (nie jestem tego pewien), czujnik CHT pokazuje prawidłową temp głowicy więc raczej dobry a mimo wszystko nie załącza się najważniejszy wiatrak. Przekaźników nie sprawdzałem ale w padnięcie obu nie chcę mi się wierzyć.


Ostatnio edytowane przez kilkujadek ; 28-02-2012 o 22:15
kilkujadek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 08:05   #2
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

odepnij czujnik CHT i sprawdz czy wlacza sie oba wentylatory.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2015, 17:32   #3
NeOn21
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 95
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Odkopuję.
Panowie dzisiaj podłączyłem sobie komputer do mojego Focus 1.6 16V 1999r.
I patrzę na temperaturę płynu chłodzącego silnik 109 stopni.
Sprawdziłem czy wentylatory się obracają i co mnie zdziwiło ani drgną.
Postanowiłem podnieść nieco temperaturę silnika temperatura była 118 stopni i dalej nic, nie chciałem już go mocniej grzać.
Teraz pytanie czy to jest normalne ? Dodam że silnik szybo się zagrzewa nawet w zimę ale wskaźnik temperatury zawsze jest w połowie więc nigdy na to uwagi nie zwracałem bo jeśli jest w połowie to wszystko jest ok.
Ale dlaczego te wentylatory nie włączają się przy takiej temperaturze ?

Bump: Moje pytanie przy jakiej temperaturze włącza się wentylator w 1.6 16V 1999r. ?
NeOn21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2015, 17:45   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Po pierwsze, sprawdż czy wogóle wentylatory pracują jak włączasz klimę, lub w położeniu nawiewu na szybę grzania.
Po drugie tak wiele jest napisane o tym na Forum, a jak chcesz to znajdż załozony przeze mnie temat ,,,włączanie wentylatorów chłodnicy ,, poczytasz, może zastosujesz porady lub rozwiązanie jakie ja zrobiłem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2015, 18:10   #5
NeOn21
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 95
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Czytałem ten twój temat i nic mi to nie dało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytałem także inne tematy.
Dalej nie wiem czy w tym silniku takie temperatury to norma i przy jakiej temperaturze włącza się wentylator, dodam że wentylatory mam sprawne, jak jeszcze miałem sprawną klimę jakieś 2 miesiące temu to wentylator się kręcił teraz z klimą nie mam jak sprawdzić bo nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NeOn21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2015, 20:37   #6
NeOn21
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 95
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

up.
Sprawdziłem kiedy włączą się wentylatory, po podpięciu komputera na obd 2 pokazuje 122 stopnie celcjusza i wtedy na full włączają się wentylatory.
Czy to jest odpowiednia temperatura ?
Czy nie powinny się włączyć wentylatory na wolniejszych obrotach przy mniejszej temperaturze ? Są dwa biegi tych wentylatorów ?
NeOn21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2015, 09:19   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

A zrób jeszcze to samo na poluzowanym korku zbiorniczka wyrównawczego, ,na pracującym silniku, i zobacz co się będzie działo, przy jakiej temperaturze załączą się wentylatory, i jak się zachowuje płyn w zbiorniczku.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2015, 11:20   #8
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

zmień czujnik temperatury, może błędnie podaje
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2015, 14:54   #9
NeOn21
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 95
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Płyn w zbiorniczku syczy ale nie bulgocze, wentylatory dalej włączają się na full dopiero przy 122 stopniach.
Czy może być to rezystor przy wentylatorach ? Może nie włączać pierwszego biegu wentylatorów przy 105 stopniach. ?
NeOn21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2015, 15:00   #10
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Na poluzowanym korku płyn nie osiągnie wiekszej temperatury jak 98 stopni. To skąd się bierze u Ciebie temperatura 122 stopnie, i dopiero włączają się wentylatory ??
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.