Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2008, 11:10   #1
slyfa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Postów: 6
Domyślnie FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

focus z problemem TDDI 1,8 w czsie jazdy zaswieca sie kontrolka świec i trace moc (pełny gaz i zero reakcji) musze go ponownie odpalać :fcp16

slyfa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2008, 12:53   #2
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Było już o tym wcześniej !!! Poczytaj poprzednie posty. Musisz wymienić pedał gazu !!! Pedał w foczkach jest elektroniczny i ten czujnik jest zepsuty. Ja mam to samo. Musisz poprostu wymienić cały pedał gazu cena ok 350-420zł.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2008, 13:26   #3
slyfa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

dzięki za info
pytałem mechanika powiedział mi że wtryski do wymiany
czy może mieć wpływ na ten czujnik deszc albo myjnia???
slyfa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2008, 13:48   #4
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Myjnia odpada. Co do wilgoci to możliwe. Chociaż mało prawdopodobne. Jak chcesz się upewnić w 100% to podjedz na kompa i zobaczysz, powinny wyskakiwać 1 może 2 powtazające się błędy. Pedału gazu i alternatora. Alternator wyskakuje bo jak czasami podczas jazdy ci zgaśnie i chcesz go szybko odpalić to czasami źle go odpalisz i wyskakuje błąd alternatora. No ale to całe gaśniecie jest powodem wadliwego pedału gazu !!! Mi mówili mechanicy że to wina przekaźnika koszt ok 140zł ale nie można zwracać części elektronicznych więc nie chcąc ryzykowac pojechałem na kompa i całe szczęście bo bym niepotrzebnie wymienił dobrą, część. A wtryskiwacze na 100% to nie są, bo jakby szwankowały to raczej auto by ci gasło,dusiło się , miało gorsze przyśpieszenie a ono nie gaśnie de fakto tylko nie reaguje na pedał, silnik działa cały czas !!! więc się zastanów nad głupotą tych mechaników i jakie bzdury gadają.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2008, 14:31   #5
slyfa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

oki dzieki sprawdze na kompie
slyfa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 08:50   #6
rafir
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Model: Focus MK3
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 67
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Mam ten sam problem z kontrolką i brakiem gazu, był to 1 raz i nie wiem czy już sie łapać za kieszeń czy jeszcze czekać. Jak czytałem to można z felernym pedałem gazu jeździć dość długo czy to prawda????? Jeżeli zdiagnozujesz ten przypadek to daj znać czy to pedał gazu czy może coś innego pompa, jakiś czujnik.
rafir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 10:33   #7
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

rafir, możesz jeździć jak długo chcesz ale jest to bardzo niebezpieczne i strasznie denerwujące. Co do niebezpieczeństwa to może jeszcze tego nie odczułeś bo miałeś to dopiero 1 raz. Ja miałem tak raz przy wyprzedzaniu, całe szczęście że nic z przeciwka nie jechało. Miałem też raz jak jechałem w zakręcie też koszmar, bo jak zgasisz silnik, nie masz odrazu wspomagania i kierownice strasznie ściąga. Zresztą jak ci pogaśnie troche to sam zobaczysz. Ja osobiście polecam wymianę i to jak najszybciej.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 17:22   #8
rafir
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Model: Focus MK3
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 67
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

mario591, jak ty już wymieniałeś pedał gazu to mam pytanie czy ta czynność jest prosta tzn. jaki trzeba mieć klucz do wymiany, zwykły oczkowy czy bardziej skomplikowany bo z tego co czytałem dojście jest dość skomplikowane, czy to prawda. Czy po wymianie podłączenie do kompa jest potrzebne?
rafir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 19:45   #9
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

rafir, u siebie jeszcze nie wymieniłem pedału, gdyż cieńko z kasą przed świętami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale wymontowywałem go już 2 razy. Fakt dojście nie jest zbyt proste i praktycznie trzeba wymontować połowe plastików żeby się do niego dobrać. Oczywiście za 2 razem demontaż zajął mi już 15 min Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Aby dobraćsiedo pedału musisz zdemontować cały plastikowy kokpit w którym jest skrzynia biegów i ręczny (3 śrubki - 2 pod uchwytami na kubki i 1 przy popielniczce).
[attachment=0:317ag8hw]Resize of auto 006.jpg[/attachment:317ag8hw]
Porem zdejmij gałkę od dzwigni zmiany biegów bo inaczej nie da rady. Następnie wymontuj kanały wentylacyjne a potem ten półokrągły plastik. Po bokach są 2 śruby. Następnie zdejmij cały ten plastik spod kierownicy 5śrub. I praktycznie masz już pedał przed sobą. Wymontuj jeszcze końcówkę kanału powietrzaa, która doprowadza nawiew na nogi kierowcy i gotowe. Teraz narzędzia. Pedał jest montowany na 3 śrubach M10. Klucz nasadowy z długim ramieniem. (klucz nasadowy typu T) Lub nasdkę rurową patrz zdjęcie !!!
[attachment=1:317ag8hw]Resize of auto 003.jpg[/attachment:317ag8hw]

montaż w kolejności odwrotnej.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Resize of auto 003.jpg (137.6 KB, 1842 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Resize of auto 006.jpg (93.4 KB, 1829 wyświetleń)
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2008, 21:12   #10
rafir
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Model: Focus MK3
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 67
Domyślnie Re: FOCUS świecąca kontrolka świec w czsie jazdy

Dzięki, taka informacja wraz ze zdjęciami to już jakbym sam to rozbierał.
rafir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.