Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2009, 23:02   #61
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Klekocze na wolnych obrotach.

Cytat:
Napisał pawel2910 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak jest zimno na zewnątrz to tdci ma tendencje do głośnej pracy czyli takiego stukania, przy zimnym powietrzu będzie słychać wtryski. Moje auto jest po wymianie wtrysków i na zimnym trochę tak jakby stuka, nie wiem czy to jest dobre określenie ale wyraźnie głośniej pracuje, wystarczy przejechać się 1-2km i wtedy zauważalni cichnie.
Może ma ktoś nagranie jak prawidłowo pracuje tdci na zimnym silniku, gdy jest dość zimno na zewnątrz ?
Rzeczywiscie jak jest zimno to lekko głośniejsze są wtryski. Poprzedniej zimy u mnie były one strasznie głośne na zimnym silniku -aż zal było zapalać - dostawałem szczękościsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - i na wiosnę 2 wtryski były "robione"... niestety. Teraz jest, pomimo zimna na zewnątrz, o wiele lepiej, dźwięk do przyjęcia, a jak się rozgrzeje na trasie to jest miodzio!!! Muzyczka sobie leci cichutko i nic poza tym nie słychać... no może lekki szum oporów powietrza... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzdr


Ostatnio edytowane przez ethernal ; 27-11-2009 o 23:05
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 13:45   #62
Chopen82
ford::amateur
 
Imię: Fryderyk
Zarejestrowany: 20-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Klekocze na wolnych obrotach.

miałem objawy jak mario tzn klekotanie jak rasowy traktor na wolnych obrotach, wyłączając klime i radio rzeczywiście klekotanie słabło do ledwie słyszalnego

okazało się że pasek wielorowkowy+rolki do wymiany

teraz wszystko ok
pozdro
Chopen82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2010, 12:41   #63
mariuszzdun
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo MKIII Ghia
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Klekocze na wolnych obrotach.

Witam jestem nowy mam Mondka 2,0 TDCI z 2005roku i tak w sumie to tak jak wyrzej ty lko u mnie jak się dobrze nie rozgrzeje to mogę włączyć lkimę szyby światła i praktycznie nie widać różnicy gorzej jest po rozgrzaniu wtedy przy klimie zaczyna grać niestety wiem ze poprzedni właściciel robił cały napęd paska a nawet obu pasków mam to poparte faktórami z ACO forda a jako niedowiarek po zakupie rozebrałem to i faktycznie wszystko jest świerze przebieg deklarowany to 170tyś km dwumasa jak narazie nie wykazuje zurzycią dosłownie czasem leciutkie stuknięcie przy gwałtownym ruszaniu auto pięknie jedzie dobrze przyspiesza mało pali ale co zauwarzyłem jeszcze to jak odpalam go na zimno z nocy albo po kilku dniach postoju to puści mi białą chmurkę i machnie kilka razy obrotami czyli złapie 750 zejdzie na 700 wejdzie na 900 czasem jeszcze raz tak i się uspokaja gość od układów wtryskowych powiedział że mało prawdopodobne jest że to wtryski mówi że robili już pare razy to w innych egzemplarzach puszczał chmurki szarpał była spreżynka brak mocy i stwierdziłże u mnie wygląda to naprawde przyzwoicie obawiam się zimy jak isę będzie przy niskich temperaturach zachowywał
mariuszzdun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2010, 21:54   #64
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Klekocze na wolnych obrotach.

Z tym wahaniem obrotów to mogą być np. zużyte świece żarowe, ale niekoniecznie. Poszukaj i poczytaj. Jeżeli chodzi o klekot to nawet po wymianie wszystkich elementów układu klima/alternator (napinacz, koło pasowe, rolki i pasek) może po dosłownie paru tyś km wrócić do "normy" czyli hałasowania, poczytaj sobie cały ten wątek: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 17:02   #65
Kazah
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-09-2010
Skąd: Łódź
Model: ford mondeo
Silnik: diesel TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Klekocze na wolnych obrotach.

mam prosbe. szukam dobrego mechanika dla forda mondeo TDCI 2006 r. mam wrazenie, ze problem z wtryskiwaczem. glosno pracuje. nie jarze w sprawach mechaniki i nie chce by ktos mnie nakrecal. znacie jakiegos mechanika w poblizu Lezajska?
Kazah jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 18:35   #66
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Klekocze na wolnych obrotach.

Panowie chiałem sie z wami podzielić moim odkryciem -DIESEL POWER EcoMax - następca Diesel Power Sport 4. Ja mam TDDi , a jak wiadomo te silniki to takie traktorki , napewno chodzą głośniej od TDCi. Od czasu kiedy dolewam ten specyfik do paliwa , chodzi dużo ciszej. Ponoć ten specyfik zwiększa liczbę cetanową oleju napędowego o 4.Naprawdę polecam , napewno nie zaszkodzi a spróbować można. coś więcej na ten temat [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez dikileiden ; 11-09-2010 o 18:37
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.