Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2009, 18:51   #1
barkley1
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2005
Skąd: Jaworzno
Postów: 78
Domyślnie Przerejstrowanie + założenie LPG

Witam,

proszę Was o poradę jak to się odbywa.

1.) Mianowicie kupuje samochód i teraz czy muszę go najpierw przerejestrować na siebie a dopiero potem zakładać LPG? czy mogę założyć instalację LPG wcześniej a dopiero pozałożenie LPG jechać do urzędu komunikacyjnego i rejestrować na siebie? Dodam że auto ma ważne badanie technicznę do sierpnia 2010 roku?

2.) jakie mnie czekają koszty w urzędzie komunikacyjnym, tylko 249zł?Mam Fakturę na samochód.
3.) czy muszę mimo ważnych badań technicznych po założeniu LPG znowu jechać na badania techniczne czyli placić 169zł?

dzięki za info


Ostatnio edytowane przez barkley1 ; 12-06-2009 o 18:51 Powód: bład
barkley1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 19:21   #2
phantom-kk
ford::advanced
 
Avatar phantom-kk
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 321
Domyślnie Odp: Przerejstrowanie + założenie LPG

3. Tak, jest to oddzielne badanie. Czyli od przyszłego roku, corocznie będziesz wykonywał 2 przeglądy: samochodu i instalacji LPG (np. samochodu w sierpniu, a instalacji w czerwcu).
phantom-kk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 19:21   #3
resonal
ford::advanced
 
Avatar resonal
 
Zarejestrowany: 18-03-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 351
Domyślnie Odp: Przerejstrowanie + założenie LPG

Termin badania swoją drogą, ale od zakupu masz 30 dni żeby zgłosić się do urzędu komunikacyjnego i 2 tygodnie, żeby odwiedzić Urząd Skarbowy, chyba też jest 30 dni z OC.
pozdro
__________________
Zniżki w AXA po powołaniu się na mój numer polisy: 8509051
resonal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 23:52   #4
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Przerejstrowanie + założenie LPG

przegląd robisz dopiero jak wyjdzie ci w dowodzie,możesz założyć i ze świadectwem homologacji i fakturą za gaz pomykasz do urzędu
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2009, 10:53   #5
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Przerejstrowanie + założenie LPG

Cytat:
Napisał phantom-kk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Tak, jest to oddzielne badanie. Czyli od przyszłego roku, corocznie będziesz wykonywał 2 przeglądy: samochodu i instalacji LPG (np. samochodu w sierpniu, a instalacji w czerwcu).
nie ma w różnym czasie przegladów. Zawsze robisz je za jednym zamachem.
Ja np. gaz zakładałem w czerwcu, a przeglady wypadają mi we wrześniu. Wszystko robie we wrzesniu i nie ma znaczenia kiedy instalacja była zakładana. Mało tego, jesli juz masz wbitą instalacje do dowodu rejestracyjnego, to żadna stacja diagnostyczna nie potwierdzi ważnosci przegladu bez zrobienia obydwu przegladów.

Na wbicie do dowodu instalacji LPG masz 30 dni od dnia wystawienia faktury.
Nie musisz chodzic do zadnych urzedów skarbowych(chyba, że chcesz i lubisz, to mozesz sobie pójśc pozwiedzać.)



Do autora:
1. kupujesz auto i normalnie przerejestrowujesz
2. ......
3. nie musisz jechac na żaden przeglad. Dopiero przy najblizszym przegladzie rejestracyjnym(termin jak na wstepie).
Koszt 169zł dotyczy standardowego przegladu + przeglad gazu, czyli 100zł przeglad jak kazdy + 69 zł za przeglad gazowy.
Jak bedziesz jechał na taki przeglad, to obowiazkowo zabierz swiadectwo homolacji zbiornika(podlega rejestracji).
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2009, 12:40   #6
barkley1
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2005
Skąd: Jaworzno
Postów: 78
Domyślnie Odp: Przerejstrowanie + założenie LPG

Podsumuje bo koledzy różnie pisali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam dowód rejestracyjny poprzedniego właściela samochodu bez wbitego LPG( jeszcze nie przerejestrowałem samochodu na siebie):
1. Jadę do gazownika. On mi instaluję LPG + daje homologację.
2. Z homologacją udaję się do urzędu komunikacji i przerejestrowuje samochód na siebie. Oni wbijają do nowego dowodu rejestracyjnego informację o montażu LPG. Czyli płacę tylko koszt rejestracji 249zł?

Proszę was o potwierdzenie czy tak to będzie wyglądać

dziękuje za zainteresowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
barkley1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2009, 13:24   #7
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Przerejstrowanie + założenie LPG

mniej więcej, z tym, ze płacisz tak:
samo przerejestrowanie X zł, wpis o gazie Yzł i niezaleznie w jakim czasie zawsze sumarycznie zapłacisz X+Y
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2009, 13:38   #8
barkley1
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2005
Skąd: Jaworzno
Postów: 78
Domyślnie Odp: Przerejstrowanie + założenie LPG

Ale najważniejsze że nie muszę jechać na kolejne badanie techniczne po zamontowaniu LPG w wozie. Tylko prosto zasuwam do urzędu komunikacyjnego na rejestrację.
Natomiast urząd skarbowy mam zgłowy ponieważ mam Fakturę Vat od sprzedającego więc oszczędzam 2% od wartości auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
barkley1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.