Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2011, 15:47   #1
dhafer
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-05-2011
Model: Focus MKII FL
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Usunięcie skutków zawilgocenia

Piszę pierwszy raz, wiec witam wszystkich!

Jakiś czas temu zorientowałem się, że mój Focus niestety też miał przeciek. W moim przypadku była to strona kierowcy, a powodem całkowicie luźna zaślepka otworu technologicznego.
Otwór załatałem, wszystko porządnie wysuszyłem, jednak pozostał dość nieprzyjemny zapach, którego bezpośrednim źródłem jest mata wyłożona na całej ścianie grodziowej i zachodzącej pod nogi (zdjęcie). Chodzi o tą białą, zrobioną z czegoś przypominającego watę. Dywanik, wykładzina i filc po czyszczeniu są neutralne, jednak z tą matą nie mogę się uporać. Próbowałem już bakterio- i grzybobójczych środków, jednak niewiele pomogły.

Stąd moje pytanie, czy ma ktoś pomysł jak to trwale unicestwić ?

Oczywiście biorę też pod uwagę wymianę całej maty (której zadaniem jest chyba wyciszenie auta - swoją drogą, mało skuteczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), jednak jest to koszt rzędu 1500 zł (ASO). Szukałem zamiennika, ale nie udało mi się znaleźć nic podobnego.

Z góry dziękuję za pomoc.

dhafer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 20:08   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Usunięcie skutków zawilgocenia

Możesz spróbować ozonowania, ale w zamkniętej przestrzeni pod matą ciężko będzie cokolwiek zrobić. Najlepiej byłoby całość zdemontować i wysuszyć, a dopiero później ozonować.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 20:28   #3
Pendrol
ford::beginner
 
Avatar Pendrol
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 44
Domyślnie Usunięcie skutków zawilgocenia

Przerabiałem to samo, tyle że po drugiej stronie czyli od pasażera. Jedyne rozwiązanie w ciepły dzień wyjąć fotel, zdemontować kilka plastików i odgiąć wykładzinę tak żeby wilgocią było do góry lub żeby promienie słońca padały bezpośrednio w miejsce które chcemy wysuszyć. I zostawiamy samochód na kilka godzin, z otwartymi szybami lub drzwiami żeby cyrkulacja powietrza była.

Jeszcze można spróbować w sklepie jakimś z butami poprosić o takie małe torebeczki z silikonem/żelem wchłaniającym wilgoć. Dobrze wyciąga wilgoć. Wrzucają to producenci, a w sklepach wyjmują i wyrzucają.

Pzdr
__________________
wcześniej był Focus I 1.6 16V 99r
Pendrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 20:49   #4
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: Usunięcie skutków zawilgocenia

Samo suszenie niewystarcza .Trzeba usunać przyczynę.Mnie ten zabieg w ASo kosztował 300PLN. Zdjęli wszystko wyjęli fotele, wsuszyli,a przede wszystkim usunęłi przeciek.W płycie podłogowej są otwory technologiczne, które nie zaślepione puszczają wodę pod dywaniki.Zarówno po stronie kierowcy jak i pasażera.Kosztowało , ale mam spokój lato-zima.
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 23:18   #5
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Usunięcie skutków zawilgocenia

Ello? Przecież napisał, że wyeliminował przyczynę.
Musisz tak jak zdemontowałeś na dzdjęciu zrobić to w letni śliczny dzionek i zosatwić do wyschnięcia. To cholerstwo trudno wysycha i musi być naprawdę ładna pogoda. Suszarka to mordęga. Po podkładaj coś pod wykładzinę, aby były tunele i dochodziło powietrze, bo całej przecież nie wytargasz.

Dziwi mnie tylko jedno, że ta woda z otworu technologicznego podeszła tak wysoko...dziwne. To napewno wina tylko tego otworu? Ja też miałem przecieki, ale mokro było tylko na dole, na podłodze.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2011, 22:21   #6
dhafer
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-05-2011
Model: Focus MKII FL
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Usunięcie skutków zawilgocenia

Dzięki za odpowiedzi.

Zdjęcie, do którego podałem link, jest tylko zdjęciem poglądowym, żeby wyjaśnić dokładnie o którą matę mi chodzi (z doświadczenia wiem, że ciężko to słownie wyjaśnić i prawdę mówiąc do tej pory nie wiem, jak poprawnie ją nazwać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Podczas suszenia wszystko było o wiele bardziej wybebeszone, z podkładkami i tunelami, jak sugeruje maureliusz.

Przyczyną był otwór, który znajduje się pod tą czarną styropianową podkładką, przymocowaną do maty - również widoczny na zdjęciu. Po zaklejeniu jest sucho nawet po jeździe w największe ulewy, czy po myjni, co wyklucza wszelkie inne źródła.

A taka wata, siłą rzeczy trochę podciąga wodę. W każdym bądź razie plamy nie są szczególnie duże i stosunkowo łatwo dostępne, ale samo suszenie widocznie nie jest wystarczające, bo jak popada to i wilgoć z butów powoduje, że następnego dnia zapach jest intensywniejszy.

A macie pomysł na zamiennik tej maty, żeby nie przepłacać w ASO ? (tam sama mata to koszt bodajże 700 zł, a drugie tyle robocizna, bo trzeba ściągnąć całą deskę rozdzielczą)

Ostatnio edytowane przez dhafer ; 18-05-2011 o 22:37
dhafer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.