Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2017, 04:34   #1461
Seb0l
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: SMY ....
Model: Fiesta / Mondeo MKII
Silnik: 1,8D / 1,8TD
Rocznik: 1991 / 2000
Postów: 131
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej jak zamontować?

Cytat:
Napisał raptowny1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koledzy, czy ktoś pomoże mi z tym schematem podłączenia świateł dziennych
chodzi mi o odnalezienie w instalacji mondeo:
- pin 15 po stacyjce
-pin 58 włącznik świateł głównych
Kolego tutaj są odpowiedzi na Twoje pytania
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tylko zamiast świateł głównych (cokolwiek by to znaczyło) używane są światła pozycyjne. +12V po stacyjce też jest opisany. Powodzenia.

Seb0l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 20:55   #1462
derek89
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 12-03-2007
Skąd: Olkusz
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2.0 TdCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej jak zamontować?

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest tzw. tryb skandynawski: za dnia świecą mijania, ale nie działa podświetlenie przyrządów, mapa jest w trybie dziennym, itp.

W modelach na lampach halogenowych dodatkowo było ograniczane napięcie na żarówkach, aby nieco słabiej świeciły.
A czy przy włączonym trybie skandynawskim ustawiając na przełączniku tryb auto ksenon ma się świecić? Czy to poprawne działanie bo u mnie właśnie tak się,dzieje.
derek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2017, 08:46   #1463
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej jak zamontować?

Tak, to jest prawidłowe działanie. Ksenon będzie świecił cały czas.
A oświetlenie wnętrza i przyrządów wedle danych z czujnika zmierzchu.
(A pozycyjne - nie pamiętam)

Niestety powoduje to przyspieszone zużycie zarówno palinka, jak i odbłyśnika projektora. Dlatego wiele osób dokłada światła do jazdy dziennej i wyłącza tryb skandynawski.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 10:36   #1464
KrisByNight
ford::amateur
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 28-04-2015
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 20 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej jak zamontować?

Ponad 2 lata temu zamontowałem sobie bardzo solidne profesjonalnie zrobione i homologowane DRLe NSSC 502 HP mini i wyłączyłem skandynawskie. To była pierwsza zmiana w moim Mondku, bo bolało codzienne bezsensowne wypalanie ksenonów.
Co istotne długo kombinowałem gdzie i jak je zamontować, planowałem po skosie w zderzaku przy krawędzi dolnego grilla, bo to nieźle u kogoś wyglądało, niestety trzeba było dziurawić przedni zderzak, ale po rozmontowaniu dolnej pokrywy wpadłem na inny genialny pomysł. Zamontowałem DRL w tych zaślepkach mocowanych na zatrzaski po obu stronach dolnego grilla. Wygląda to tak:
Wyłączone całkiem przy włączonych światłach mijania, jazda w nocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. WP_20151017_022.jpg
Włączone do normalnej jazdy w dzień, mijania wyłączone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. WP_20151017_019.jpg
Włączona funkcja świateł pozycyjnych (30% mocy) do jazdy w nocy, mijania włączone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. WP_20151017_020.jpg Teoretycznie wtedy powinno się wymontować żarówki pozycyjne, żeby wszystko było zgodnie z przepisami, bo niby ich funkcje przejmują DRLe (są oczywiście homologowane), ja uważam jednak, że im lepiej samochód widoczny tym bezpieczniej, dlatego zamontowałem sobie dodatkowy wyłącznik tej opcji przy reflektorze, jakby na przeglądzie się doktoryzowali, że nieprzepisowo to mówisz, że masz wyłącznik i wtedy jest OK (tak mi się zdarzyło), a jak policjant się dowali to podnoszę klapę robię pstryk i wszystko według przepisów (tak mi się nie zdarzyło), no a patrząc na te wszystkie TIRy jak choinki wątpię, żeby Policja się kiedyś czepiła .

Wygląda kozacko uważam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nie widziałem jeszcze tak jak mój oświetlonego Mondziaka, a do tego taki montaż ma ogromną zaletę.

Daje dostęp do świateł bez konieczności rozkręcania dolnej osłony silnika, trzeba jedynie zdjąć górną pokrywę tą tuż przy grillu, sięgnąć koło chłodnicy odpiąć wtyczki i wypiąć te plastikowe osłonki razem z wszystkimi diodami (taki moduł się z tego zrobił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Można wymienić diodę jak się przepali (mi się tak stało właśnie po 2 latach i zgasł wtedy cały lewy moduł, bo są szeregowo łączone, ale wypiąłem tą przepaloną z szeregu i reszta świeciła sobie do wymiany bez tej jednej, można dokupić rozszerzenie 2szt. jakby co) wymyć je po zimie, czy co tam jeszcze chcesz. Potem wpinasz na zatrzaski spowrotem i gra. A jak postanowisz zdemontować zestaw to auto nienaruszone, a komplet nowych zaślepek bez dziur kosztuje max 30 zeta.
Jak ktoś potrzebuje podpowiedzi jak to zrobić krok po kroku to chętnie podpowiem.

Ostatnio edytowane przez KrisByNight ; 27-03-2017 o 10:49
KrisByNight jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2017, 06:56   #1465
Lotnikx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mk IV
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej jak zamontować?

Też planuję podobny montaż.
Kratki bardzo zasłaniają diody jeśli chodzi o widoczność na boki? Czy dwie takie diody zmieszczą się w jednej kratce?
Z Twojegu postu wynika, że już dłuzszy czas używasz tych diód. Jak jest z ich trwałością? Nie trocą jasności z czasem? Jak z wodoodbornością (myjka cisnieniowa)?
Z góry dzięki za info
Lotnikx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 20:42   #1466
magic097
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Śląsk
Model: MK IV
Silnik: 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2007
Postów: 136
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej jak zamontować?

witam wszystkich,

planuje kupić halogeny LED i wykorzystać czujnik zmierzchu, tzn. żeby świeciły w pozycji 'auto' i wyłączały się po zmroku czy w tunelu...

jest ktoś ze Śląska kto może mi to zrobić?
magic097 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 21:27   #1467
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej jak zamontować?

Cytat:
Napisał magic097 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam wszystkich,

planuje kupić halogeny LED i wykorzystać czujnik zmierzchu, tzn. żeby świeciły w pozycji 'auto' i wyłączały się po zmroku czy w tunelu...

jest ktoś ze Śląska kto może mi to zrobić?
Daj linka do tych ledów
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 22:14   #1468
magic097
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Śląsk
Model: MK IV
Silnik: 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2007
Postów: 136
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej jak zamontować?

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj linka do tych ledów
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
magic097 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 06:47   #1469
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej jak zamontować?

Cytat:
Napisał magic097 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
też o nich dumałem.. tylko o tych zwykłych ale też z tej strony.. jak kupisz pochwal się efektami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2017, 08:49   #1470
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej jak zamontować?

Koledzy mam założone te lampy led tylko obudowa jest w kolorze srebrnej bo mam titanium s i dodatki są srebrne wygląda superowo warto było wydać kase mam podłączone tak przełącznik na auto odpalam autko działają ledy w miejscu halogenów wjeżdzam do tunelu bądz robi się zmierzch odpalają ksenony i zero badziewiarstwa polecam

zrobie fotki to wrzuce pozdrawiam
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drl , lampy do jazdy dziennej , led



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.