Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2007, 23:18   #1
luki20
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-10-2006
Postów: 31
Domyślnie Sprzęgło

Podczas jazdy co jakiś czas jak naciskam sprzęgło coś pstryknie i sprzęgło opadnie trochę. Działa normalnie lecz pedał jest trochę niżej. Po kilku naciśnięciach wraca na swoje miejsce. Czy jest tam jakiś samolegulator sprzęgła? Miał ktoś może taki problem. Czy to może sprzęgło już na wykończeniu jest.

luki20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2007, 01:53   #2
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie

Niedawno o tym było. Tak, to lekko szwankuje samoregulacja, jeszcze nic grożnego. Osobiście jeszcze nie miałem przyjemności. Poszukaj tematy wstecz - na pewno znajdziesz w niedalekiej przeszłości.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2007, 08:26   #3
Marifex
ford::average
 
Avatar Marifex
 
Zarejestrowany: 23-12-2006
Skąd: Częstochowa
Model: T300
Silnik: 2.0 TDDI 86KM
Rocznik: 2001
Postów: 146
Domyślnie

Ja miałem dość często taki kłopot

Mam linke bez regulacji, czyli ma konkretny wymiar zakładasz i nie mozesz nic zmienic

U mnie było to oznaka tego że linka niebawem pęknie
Więc radze zebys sobie kupił juz na zapas, mozna to wymienic na drodze czas okolo 20 min A jak nie masz w zapasie, mi sie to kilka razy zrobiło, to lipa
Aha nie kupuj w linexie juz mi 3 ich linki pękły

POZDRO
__________________
Marifex
Marifex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2007, 14:28   #4
luki20
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-10-2006
Postów: 31
Domyślnie

Sprawdzałem dziś zęby samoregulatora i są jak nowe w porządku. Czy macie może inny pomysł?
luki20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2007, 18:44   #5
Adam G.
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2006
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1996
Postów: 230
Domyślnie

Jak zęby samoregulatora są w porządku to pewno ta mała zębatka jest walnięta ją też sprawdź a najlepiej to kup zestaw naprawczy do tego i powymieniaj , u mnie też zęby były niby w porządku a waliło jak diabli, dopiero po wymianie wszystko wróciło do normy .Pozdrowionka .Ps luknij do tematu Marifexa o wymianie rozrządu tam wrzucilem link dobudowy sprzęgła może na coś Ci sie przyda .Pozdrowionka
Adam G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2007, 12:53   #6
DARKO2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2007
Postów: 4
Domyślnie

Witam, mam Forda 2004 diesel, mam problem ze sprzeglem czasami opada, nie wiemczy to jest na jakas ciecz jesli tak to na jaka i gdzie sie to wlewa, lub jak to odpowietrzyc??? Prosze o szybka odpowiedz!!!
DARKO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2007, 22:16   #7
BARCINIAK
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2007
Skąd: BARCIN
Postów: 103
Domyślnie

nie wiem jak w 2004 ale w starszych jest na linkę , która nieraz się zawiesza i " strzela" może trochę straszyć ale ja tak pomykałem przez 2 miechy i nic się nie stało lecz warto wjechać do mechaniorka to mnie grosze kosztowało
powodzenia
pomogłem ci chyba na tyle , że nerwicy nie dostaniesz jak strzeli :fcp27 ( bo ja to natychmiast w nerwicę wpadłem ale mechanik mnie z tego wyleczył )
__________________
dlaczego nikt wcześniej mi nie powiedział , że to najwygodniejszy czołg na świecie ???
BARCINIAK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2007, 01:57   #8
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie

Określ: linka, czy hydrauliczne. Wtedy dopiero pomoc
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2007, 18:58   #9
DARKO2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2007
Postów: 4
Domyślnie

BARCINIAK, Dowiedzialem sie ze jest to na hydrol ale odpowietrzanie nie pomaga :fcp6
DARKO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2007, 22:59   #10
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie

Cytat:
Napisał DARKO2
Dowiedzialem sie ze jest to na hydrol ale odpowietrzanie nie pomaga
Jak już to nie na HYDROL - tak nazywa się polski olej hudrauliczny do siłowników (np wywrotek). Nawet nie na R3 czy DA1. :fcp3

Musi być DOT3 lub DOT4. Napisane jest na dekielku wlewu do pompy sprzęgłowej. Uwaga, może być inny płyn w hamulcach i inny w sprzęgle. Jeśli nie ma oznaczeń DOT4.

A klasycznie się tego nie odpowietrza. Układy sprzęgłowe odpowietrzamy statycznie przez grawitacyjny opad płynu ze zbiorniczka do odpowietrznika w siłowniku.

Ale jak czasem przepuszcza, to konieczne będzie grzebanie - reperaturki kupujemy w kompletach.
Typowość awarii 60% pompa, 40% siłownik. uszczelniacze do wymiany. Dla wprawionego prosta rzecz, jeśli jednak jesteś amator sam nie dotykaj :fcp5

Przepraszam, nie chcę nikogo obrazić, ale jeżeli słowa HYDROL użył mechanik, któremu chcesz ew. powierzyć autko, to On nie jest dobry.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.