Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2015, 18:50   #3771
krokodyl901
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2015
Model: Alhambra
Silnik: 2.0tdi BRT
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam! W jaki sposób ściągnąć wentylator z osi silnika (wentylator powietrza do pieca D5Z-F)? zsunąć czy odkręcić jakiś patent? lekko poważając obawiam się że pęknie. silnik trochę ciężko wchodzi na obroty 9V i dość szybko się zatrzymuje. Opis demontażu łożysk znalazłem. Pozdrawiam

krokodyl901 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2015, 16:40   #3772
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Dolną część ośki silniczka umieść bezpiecznie i trwale w imadle tak by nie przesunąć jej podczas ściągania śmigła .Od góry tam gdzie wchodzi śmigło w ośkę zapuść kropelkę np.WD40 .Jedną ręką kręć śmigłem (będziesz czuł jakiś opór) a kombinerkami uchwyć za górne wypusty silniczka i delikatnie podciągaj w górę.
To jest mój sposób ale może ktoś ma lepszy....

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 26-07-2015 o 00:03
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 06:52   #3773
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

aby zdjąć wentylator z ośki polecam duży kuchenny nóż a nawet dwa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 22:55   #3774
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Nie można podważać wiatraka nożami lub czym innym, bo się przesunie wirnik silniczka na łożyskach, to już lepszy sposób podaje wyżej kolega doktorek35 .
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2015, 07:54   #3775
krokodyl901
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2015
Model: Alhambra
Silnik: 2.0tdi BRT
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam! Przy Waszej pomocy udało się! Jednak przestrzegam kto nie dysponuje ściągaczem i praską oraz cierpliwością i doświadczeniem niech lepiej dogada się z kimś kto to może zrobić.
Opis moich czynności i zmodyfikowanych różnych informacji:
Korpus wentylatora umieściłem w imadle. Dolną część ośki silniczka umieść bezpiecznie i trwale w zacisku (ja na ośkę nałożyłem rurkę gomową, a zacisk oparł się o obudowę łożyska) tak by nie przesunąć jej podczas ściągania śmigła .Od góry tam gdzie wchodzi śmigło w ośkę zapuść kropelkę np.WD40 . Kręć śmigłem (będziesz czuł jakiś opór) i delikatnie podciągaj w górę (ja podłożyłem dwa noże). Śmigło podgrzałem lekko (ok 50 st.C) opalarką.
Po zdjęciu śmigła i odkręceniu silnika.
Najpierw koniecznie musisz obmierzyć silniczek, ile ma wystawać ośka po obydwu stronach oraz zaznaczyć położenie dekielka. Ale masz mieć do tego taki malutki ściągacz, ja zdejmuję obydwa, bo przy składaniu jest łatwiej precyzyjnie to ustawić. Najpierw ściągamy dekielek od strony szczotek – szczotkotrzymacz zostanie w korpusie a szczotki nie spadną. Uwaga (w dekielku od strony szczotek) jest podkładka sprężysta, wiec nie można jej zgubić. Wyciskamy wirnik z korpusu. Zaznaczamy magnesy. Po przeciwnej stronie szczotkotrzymacza łożysko jest zabezpieczone podkładką miedzianą. Najpierw należy zaprawić łożysko w dekielek, to po przeciwnej stronie szczotek, zabezpieczyć tą podkładką, aby się nie wysuwało i nie obracało w obudowie. Włożyć w stojan magnesy i zabezpieczyć magnesy sprężyną. Wprasować w to wirnik, aby tyle samo wystawał co wcześniej(dobrze jest zrobić ogranicznik - cylinderek). Następnie drugie łożysko wkładamy w drugi dekiel ten od szczotek, ale pod niego dajemy ta sprężystą podkładkę. Wrzucamy plastykowy trzymacz szczotek, uwaga na szczotki / rozchylamy je na komutator/ i wprasowujemy drugi dekiel tak aby nie przesunąć już ośki. Zabezpieczamy wszystko wąsami. Łożyska – 4/13/5mm -1340HH Przy zakładaniu wiatraka użyć szczelinomierza.
Nie posługiwać się młotkiem nawet małym, bo wirnik przesunie się na ośce, albo magnesy się przemieszczą do góry, a wtedy to już nieszczęście, trzeba rozbierać od nowa.
krokodyl901 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 19:55   #3776
pawlik835
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2015
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 150 KM
Rocznik: 2005
Postów: 46
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam.
Mam pytanie o piecyk D5Z-F.
Nie włączał mi się jak było zimno tzn. około -7 stopni i zimny silnik, a jako że idzie do zimy postanowiłem coś z tym zrobić. Podłączyłem VAG wybrałem ogrzewanie wnętrza i sprawdziłem błędy wyskoczył 5 x 01491 czyli świeca wiadomo parę razy próbuje i wyłącza się całkowicie. Wykasowałem błędy i zrobiłem test. Start i słychać jakby coś się włączało ale nie do końca następny krok i cisza (test jest tak jakby w dwóch krokach). Więc moje pytanie brzmi czy to tylko ta świeca? Jaki ona ma symbol w tym dogrzewaczu czy jest to ten sztyft. Czy jak to wymienię to ruszy? Jakie ogólnie są objawy ruszenia piecyka z VAGa dymi jak przy włączonym?
pawlik835 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 00:47   #3777
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Pieca D5ZF nie odpalisz VAGiem, mozna nim zrobić jedynie test dmuchawy i pompki paliwa. W tym piecyku jest sztyf zarowy i jesli sieje błędy przepalonej swiecy, to na 99% masz w nim uszkodzony sterownik. Koszt nowego sterownika to 860 zł, ale i tak sie uszkodzi. Lepszym rozwiązaniem i tańszym jest założenie hybrydy.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 06:16   #3778
pawlik835
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2015
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 150 KM
Rocznik: 2005
Postów: 46
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam.
Żeby wykluczyć ten 1% to muszę kupić drugi sztyft czy można to sprawdzić VAGiem?Gzieś czytałem że wymonowuje się sztyft podłącza się VAGa i się sprawdza i jeżeli błąd świecy to świeca a jeżeli inny to sterownik.
Wiadomo co wydać 100zł to nie 800zł poza tym że mówisz nowy i tak nie wytrzyma.
I jaką hybrydrę masz na myśli?Piecyk D5WSC?Coś polecisz?
Dobrze by było mieć tą funkcję na zimę.

Ostatnio edytowane przez pawlik835 ; 02-09-2015 o 07:11
pawlik835 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 07:26   #3779
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Tak jak pisze Stefano - masz uszkodzony sterownik.Zakup sztyftu to strata kasy.Wywal ten złom D5Z-F i załóż stary poczciwy D5WZ i będziesz miał spokój.
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 09:14   #3780
pawlik835
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2015
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 150 KM
Rocznik: 2005
Postów: 46
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał doktorek35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak pisze Stefano - masz uszkodzony sterownik.Zakup sztyftu to strata kasy.Wywal ten złom D5Z-F i załóż stary poczciwy D5WZ i będziesz miał spokój.
Z całym szacunkiem rozumiem Twoją wypowiedź jednak to tak jakbyś powiedział wymień ten samochód na inny bo stary poczciwy sprzed 2000r bo tamte są wypróbowane. Ja chcę się upewnić że to faktycznie sterownik więc Twoja wypowiedź niczego nie wnosi do tematu. Poczekajmy jak ktoś w tym fachu się wypowie jak to sprawdzić oraz odpowie na pytania.
Pozdrawiam.
pawlik835 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.