Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2015, 19:17   #21
Natben
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Okolice Bielska Biała
Model: Ford Galaxy mk2
Silnik: 1.9 TDI 115 km
Rocznik: 2000
Postów: 20
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

Tylko obniżający się płyn w zbiorniczku jest już po ujechaniu kilku km na zimnym silniku , myślisz ze to też chłodnica ? przecież termostat jeszcze nie otwarty , mi wydaje się ze ciśnienie idzie od powrotu co idzie do zbiorniczka , ponieważ zauważyłem ze płyn leci z przerwami raz leci raz nie , rzadko się te przerwy zdarzają ale może to być powietrze. Tylko dziwne tez to ze płyn na postoju nie znika tylko podczas jazdy opada poziom .


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 01-08-2015 o 08:34
Natben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2015, 17:27   #22
fala1982
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-05-2015
Model: galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

witam. mam ten sam problem co kolega Natben . dzieje się u mnie identycznie na postoju nic a przejdę z 5 km i płyn znika i też przy prędkości powyżej 150 przegrzewa się . dodam że za pierwszym razem okazało się że czujnik w chłodnicy był padnięty i wiatraków nie włączył jakiś czas było ok aż do momentu wyjazdu na trasę i 160 km/h i przegrzanie dodam że wiatraki chodziły tylko jakoś wolno
fala1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2015, 18:16   #23
Natben
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Okolice Bielska Biała
Model: Ford Galaxy mk2
Silnik: 1.9 TDI 115 km
Rocznik: 2000
Postów: 20
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

Luknij u siebie czy bezpiecznik od wentylatorów jest oki bo mogą się włanczać dopiero w trybie awaryjnym . U mnie reszta bez zmian nadal problem występuje , jeszcze go nie rozwiązałem .

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 07-08-2015 o 07:42
Natben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2015, 09:56   #24
Domin0
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2009
Skąd: Giżycko
Model: Ford Galaxy GHIA
Silnik: 1.9 TDI 115 qcy
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

Witam,
Podepnę się ze swoim problemem.
Jadąc 13-140 km/h po dłuższej jeździe silnik złapał wysoką temperaturę 130 st.
Po postoju i wystudzeniu dokulałem się do domu. Okazało się że mam zapchaną przewężkę na przewodzie od płynu chłodzącego dochodzącego do zbiorniczka od góry.
Po wyjęciu jej w ogóle (wstawiłem przewód bez tej przewężki) i jeździe pow 90km.h temperatura nadal rosła pow. 90 stopni.
Postanowiłem dać do oględzin czy to nie UPG lub termostat.
stan oleju w normie, brak "masła",2x test na obecność CO2, wymiana termostatu, sprawdzona pompa wody - wszystko ok i nie wskazuje na uszczelkę.
Jednak na zimnym po odkręceniu korka zbiorniczka wzrasta poziom płynu, bąbelki, dymek - skądś "nabiera" ciśnienia - tylko skąd ? proszę o sugiestię co sprawdzić.
Szybko nabija do 90 stopni przy jeździe po mieście (temp. powietrza ok. 15 stopni), chłodnica zimna, z nawiewu zimne...
CO robić? proszę o pomoc... samochochód fajny ale już wymiękam...
Domin0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2015, 11:47   #25
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

A na podstawie jakiego urządzenia twierdzisz, że masz temperaturę 90 stopni, jak masz zimną chłodnicę, węże i zimne powietrze z ogrzewania ??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2015, 23:07   #26
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

Zobacz ispawdź czy działa odpowietrzenie układu chłodzenia-grzania.
Czy z tego czarnego cienkiego wężyka przelewa ci sie płyn w zbiorniczku wyrównawczym? Bo może masz przytkaną kryzę na tym wężyku.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2015, 08:21   #27
Domin0
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2009
Skąd: Giżycko
Model: Ford Galaxy GHIA
Silnik: 1.9 TDI 115 qcy
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na podstawie jakiego urządzenia twierdzisz, że masz temperaturę 90 stopni, jak masz zimną chłodnicę, węże i zimne powietrze z ogrzewania ??

Wąż ten z prawej strony stojąc pod maską jest mocno gorący, zimna jest chłodnica i ten wąż z lewej strony. Temperatura na wskaźniku w liczniku.

Bump:
Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz ispawdź czy działa odpowietrzenie układu chłodzenia-grzania.
Czy z tego czarnego cienkiego wężyka przelewa ci sie płyn w zbiorniczku wyrównawczym? Bo może masz przytkaną kryzę na tym wężyku.
Pozdr.

Płyn się przelewa. Kryza była zapchana, jak wtedy tak szybko jechałem. Teraz to ją wywaliłem całkiem - pisałem poniżej. Czy to może być że wtedy pcha płyn przez zbiorniczek a nie przez nagrzewnice dlatego zimne leci ?
Domin0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2015, 20:24   #28
Natben
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Okolice Bielska Biała
Model: Ford Galaxy mk2
Silnik: 1.9 TDI 115 km
Rocznik: 2000
Postów: 20
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

Czy ktoś kto mam podobny problem poradził sobie już z nim ?
Natben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2015, 20:45   #29
jarekft
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Sulechów
Model: MK2 GALAXY
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 2003
Postów: 64
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

A może od początku ja miałem podobnie jak się okazało pompka obiegu płynu a dokładnie szczotki odmawiały posłuszeństwa raz działała a raz nie , u mnie występowały wszystkie objawy jakie wymieniacie walczyłem z 2 miechy aż doszedłem do tych szczotek , po wymianie jest ok nawet po zalaniu nowego płynu jakoś szybciej się odpowietrza a dolewek robiłem chyba z 4 więc warto to sprawdzić

za dużo kombinacji nie ma
1 pompka obiegu czy działa
2 sprawdzić zbiorniczek czy nie pęknięty przy rozgrzanym płynie staje się bardziej (elastyczny)
3 wężyk powrotu czy wraca ciepły płyn
4 wentylatory teraz ciężko będzie je sprawdzić
5 chłodnica powinna po rozgrzaniu na rdzeniu czyli boku być cała ciepła
jak coś jeszcze to dopiszcie ja praktycznie robiłem to wszystko tylko w odwrotnej kolejności

Ostatnio edytowane przez jarekft ; 29-10-2015 o 20:53 Powód: dopisek
jarekft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2015, 08:46   #30
GTB20
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-10-2015
Skąd: Z domu
Model: sharan
Silnik: auy
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Odp: Spadający poziom płynu w zbiorniczku na ciepłym silniku podczas jazdy

Jak nic uszczelka pod glowica. Testy CO2 to sobie można darować.
GTB20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.