Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2015, 19:16   #1
czarny87fordgalaxy
ford::amateur
 
Imię: darek
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: kraków
Model: galaxy
Silnik: 2.8 v6
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie brak mocy i nierówna praca silnika

Witam wszystkich użytkowników tego forum.Zalogowałem się tutaj ponieważ od jakiegoś czasu jestem "szczęśliwym" posiadaczem forda galaxy.Auto bardzo fajne,ale ciągle mam z nim problemy.Wychodzę od jednego mechanika i odwiedzam drugiego.Już tracę powoli nerwy,cierpliwość i przede wszystkim kasę.Wymienię Państwu kilka usterek które spędzają mi sen z powiek.Mam nadzieję ze uda mi się tutaj znaleźć odpowiedzi i porady na temat mojego auta bo do "fachowców" to już nie mam sił.

Głównym problemem jest brak mocy i nierówna praca silnika.Autko to posiada 204 kucyki a nie wiem czy w obecnej chwili jest polowa z nich.Świeci się silnik na żółto.Podpinany był pod komputer już z 5 razy.Wyskakuje błąd czujnika położenia wałka rozrządu,wału korbowego.Po wymianie tego czujnika błąd ten dalej wyskakuje(stary czujnik był dobry)

Kolejny problem to co jakiś czas wyskakuje mi STOP, ikona oleju,press manual coś takiego(olej z filtrami był wymieniany)

Po odpaleniu wskakuje na strasznie wysokie obroty i utrzymuje się tak przez dłuższą chwilę.Ogólnie praca silnika nie jest taka jaka powinna być.Strasznie nierówno pracuje.

Ostatni problem to czasami gdy wchodzę w zakręt to zaczyna mi mrugać kontrolka od esp i auto muli(tak jakbym na za wysokim biegu wchodził w ten zakręt,jakby brakowało mu paliwa) i po chwili ta kontrolka przestaje migać i auto jedzie normalnie.

To by było na tyle z tych poważniejszych usterek.Dodam tylko że jest to anglik po przekładce(podobno niedbale zrobionej)

Wymieniałem z nim:
-sprzęgło(bez dwumasy)
-olej,filtry
-napinacze od rozrządu
-świece,cewki(nie wszystkie)
-regulacja gazu

Mechanicy łapią się za głowę jak podnoszą maskę.Elektomechanicy mówią ze problem jest po stronie mechanicznej,a mechanicy że po stronie elektryki.

Dziś kolejny fachowiec powiedział że to może być przez to ze rozrząd nie był kompletnie wymieniony,tylko same napinacze.Dodam tylko ze po wymianie napinaczy silnik trochę lepiej pracował bo wcześniej jak spadał na obroty to strasznie tam coś dzwoniło.Tamten ekspert mówił ze z rozrządu to tylko te napinacze wystarczyło wymienić.

Mam nadzieję że znajdzie się tu ktoś kto mi doradzi co dalej robić i co jest przyczyną.

Jeżeli zna ktoś naprawdę fachowca z prawdziwego zdarzenia to proszę o namiary,bo mam już dość wymieniaczy,którzy dochodzą do problemu metodą prób i błędów niestety kosztem mojego portfela.

Z góry dziękuje i pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez czarny87fordgalaxy ; 30-07-2015 o 21:48
czarny87fordgalaxy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2015, 21:26   #2
Adept
Junior Moderator
 
Avatar Adept
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-03-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 2,0 TDDI 115 Kucy
Rocznik: 2001
Postów: 719
Domyślnie Odp: galaxy 2.8 v6 benzyna z gazem

Kolego zmień tytuł tematu
przeczytaj to
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
potem to
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to dobra rada inaczej Twój temat pójdzie do poczekalni
Adept jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.