Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-07-2015, 15:33   #1
Silveros
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 31-07-2015
Model: Sharan mk1
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Luzy na skrzyni biegów

Witam. Mam problem z biegami w moim sharanie. Ruszając biegami między 3 i 4 albo 1 i 2 są luzy spore luzy "wzdłuż" samochodu. Najbardziej to widać na przykładzie biegu trzeciego bo żeby go wsadzić to muszę docisnąć lewarek do samego końca. Wszędzie piszą o luzie na jabłku z dołu lewarka albo na linkach. Rozebrałem lewarek - elegancko, zero luzu. Linki tak samo. Natomiast ruszając całym mechanizmem przy skrzyni już duży luz. Ktoś wie co jest tego przyczyną? I jak się nazywa ten cały mechanizm do którego podłączone są linki przy skrzyni. Moje auto to Sharan 1 1.9tdi. Pozdrawiam i liczę na pomoc


Ostatnio edytowane przez bartixr ; 01-08-2015 o 13:35 Powód: ortografia stary!
Silveros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2015, 19:01   #2
Silveros
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 31-07-2015
Model: Sharan mk1
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Luzy na skrzyni biegów

No i problem z głowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. okazało się że mechanizm wybierania biegów przykręcony do skrzyni do którego podłączone są linki jest przyczyną. Wałeczek który odpowiada za ruch gałką zmiany biegów wzdłuż samochodu miał poluzowane dwie śruby. Jedna która "odbiera" ruch linką (z góry) i druga która przekazuje ten ruch dalej na skrzynie i zmienia biegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie chciałbym wiedzieć co by się stało jakby mi ta druga śruba wykręciła się na trasie. Teraz śruby są skręcone z klejem i zaraz idę kończyć pracę. Opisuję problem ponieważ nigdzie na internecie nie znalazłem podobnej usterki. Jeśli komuś pomogłem to bardzo się cieszę. Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Silveros ; 31-07-2015 o 19:03
Silveros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.