Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2016, 19:29   #21
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Koncentrat płynu chłodniczego-czy można dolewać wody

Witam

Pojemność układu chłodzenia 7,3 l.

pozdrawiam

Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2016, 20:17   #22
yasiu.brzeg
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 17-09-2016
Skąd: Brzeg
Model: MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 122
Domyślnie Odp: Koncentrat płynu chłodniczego-czy można dolewać wody

Polecam użycie refraktometru aby sprawdzić temperaturę zamarzania. Wtedy będziesz wiedział co robić dalej.

Użycie samego koncentratu niby nie jest zabronione, ale jest on bardzo gęsty, przez co zwiększają się opory na pompie wody. W naszych warunkach nie ma temperatur poniżej -35 stopni.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
__________________
§23
yasiu.brzeg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 14:34   #23
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Koncentrat płynu chłodniczego-czy można dolewać wody

Ja najpierw nalałem koncentratu, a później się pokapowałem co zrobiłem i dolałem wody destylowanej. Wymieszało się, temp zamarzania wyszła na poziomie -27*C. Jeżdżę już 2 rok tak, temp nie zmieniła się, nic się nie dzieje kompletnie. Lej destylowaną, tania jest i bezpieczniejsza. Kranówy naleją, a później wpisy, że nagrzewnica/chłodnica zapchana ^^

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 16:11   #24
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Koncentrat płynu chłodniczego-czy można dolewać wody

Cytat:
Napisał mojmistrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kranówy naleją, a później wpisy, że nagrzewnica/chłodnica zapchana ^^
Biorąc pod uwagę że cały płyn zmienia się raz na kilka lat, a przy okazji robi się zmianę pompy przy okazji rozrządu a wraz z pompą i tak idzie nowy płyn, to wciąż nie rozumiem skąd takie przypadki że przez "wodę z kranu" komuś by się nagrzewnica rozsypała.

Lanie samego koncentratu jak wspomniałem wcześniej nie ma żadnego sensu a wręcz (jak kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dobrze zaznaczył) męczy pompę i stwarza niepotrzebnie większe ciśnienie (ze względu na gęstość płynu). W Polsce nie ma takich warunków aby nawet się przejmować że rozcieńczony nie da rady.

Co do kranówy - jak już wspomniałem - nie widzę sensu siać paniki że tylko woda demineralizowana. Można - bo jest tania i pod ręką - ale nie trzeba. Jak ktoś uważa że mu w aucie coś nie domaga bo wlał (na 5-7 litrów całego płynu) 50% wody kranowej - no to cóż... sam nie wiem czy winnym na pewno będzie woda kranowa. Boże ludzie... Producent jedno, opieka nad autem i serwisowanie na bieżąco to dwa a po tutaj jak normalnie odwrotnie niż na całym świecie - "nie lej kranówy".

Nie wiem.. może mamy inne płyny w rękach ale chyba dla świętego spokoju jak ktoś zechcę to wyślę kilka maili do Forda, bo z tego co wiem (przynajmniej w płynie jaki używam) ilość chemii w płynie który idzie do chłodnicy i tak przekracza jakiekolwiek normy choćby zdrowego kontaktu z tym płynem i dodatkowo nawet jeśli kranówa miała by osadzać jakiś kamień, to jest to niwelowane właśnie przez składniki płynu.
Ale jak mówiłem, jeśli będzie takie żądanie, to wyśle się pare maili żeby "oficjalnie" przyszła odpowiedź.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 18:35   #25
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Koncentrat płynu chłodniczego-czy można dolewać wody

nic się nie stanie, ale po co lać kranówę ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.