Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2016, 13:46   #11
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,164
Domyślnie Odp: Wymiana oleju na zime czy wiosne?

Kolego,miałem kiedyś Mazdę 323,w dieslu,z Pewexu,wg. instrukcji obsługi "wymiana oleju co 5000 km,z filtrem co 10000km". Tego się trzymałem,300 kkm,jak widziała kluczyk sama paliła nie zależnie od temperatury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Więc teoria o wypłukiwaniu osadów myślę że jest obalona.
Co do tematu:wszystko zależy od sposobu i warunków eksploatacji (miasto,trasa czy tryb mieszany). 15000 km i wymiana niezależnie od pory roku.

rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 17:12   #12
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Wymiana oleju na zime czy wiosne?

Cytat:
Napisał rav 75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego,miałem kiedyś Mazdę 323,w dieslu,z Pewexu,wg. instrukcji obsługi "wymiana oleju co 5000 km,z filtrem co 10000km". Tego się trzymałem,300 kkm,jak widziała kluczyk sama paliła nie zależnie od temperatury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Więc teoria o wypłukiwaniu osadów myślę że jest obalona.
Co do tematu:wszystko zależy od sposobu i warunków eksploatacji (miasto,trasa czy tryb mieszany). 15000 km i wymiana niezależnie od pory roku.
To zapoznaj się z informacjami na temat spasowania japońskich silników z tamtego okresu i zrozumiesz, że...od dawna już takich motorów się nie robi bo sie nie opłaca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I uwierz - to nie teoria. Jeden nawet z pracowników wyższego szczebla w Castrol stwierdził wprost, że jest to marnotrastwo czasu i pieniędzy...I nadal pracuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aaaa i kolega nie doczytał lub sam nie zrozumiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co 5tys. olej co 10tys. olej z filtrem. No wlaśnie mistrzu - Nie dało ci do myślenia, dlaczego filtr co druga wymianę? Bo tam zostaje i czeka na wypłukanie ten potrzebny osad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Thombike ; 27-11-2016 o 08:09
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 21:45   #13
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wymiana oleju na zime czy wiosne?

przed zimą i przed latem
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 20:21   #14
wdfx
ford::beginner
 
Avatar wdfx
 
Zarejestrowany: 20-01-2014
Skąd: Lublin
Model: Focus
Silnik: 1.8B
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana oleju na zime czy wiosne?

Cytat:
Napisał Thomsit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Olej najlepszy bedzie taki jak w specyfikacji. Ja mammofeo tdci mk 4 leje formule f 5W-30 i uzytkuje na codzien w Finlandii i niema zadnego toblemu z brakiem smsrowania nawet przy ciezkich temp pongej -20.wymianiam co 10000 km lepiej czesciej niz przecisgac interwal. Oczywisie plukanka liqui moly co wymiana.auto chula jak miodzio
wg specyfikacji WSS-M2C913-C 5W30 ale nadal nie mam pojęcia jaki będzie dobry;
-CASTROL MAGNATEC
-Formula F
-Motorcraft
-inny?

Nie znam się na tym a nie chcę żeby mi sprzedali jakieś g... które im zalega. Poza tym samochód jest sprowadzony i nie wiem jaki był lany poprzednio olej, są jakieś strzępy etykiety Shell na druciku ale nie da się rozczytać.
wdfx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 20:43   #15
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Wymiana oleju na zime czy wiosne?

Cytat:
Napisał wdfx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wg specyfikacji WSS-M2C913-C 5W30 ale nadal nie mam pojęcia jaki będzie dobry;
-CASTROL MAGNATEC
-Formula F
-Motorcraft
Lej taki, ja leję od trzech lat i nic się nie dzieje. To Castrol Magnatec z różnych dystrybucji. Więcej nie pytaj, bo Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] się zagotuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 21:02   #16
wdfx
ford::beginner
 
Avatar wdfx
 
Zarejestrowany: 20-01-2014
Skąd: Lublin
Model: Focus
Silnik: 1.8B
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana oleju na zime czy wiosne?

oko dzięki
skoro już i tak się naraziłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to mam jeszcze jedno lamerskie pytanie, gdzie znajdę kiedy co i po jakim przebiegu należy wymieniać?
wdfx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 21:13   #17
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Wymiana oleju na zime czy wiosne?

Cytat:
Napisał wdfx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie znajdę kiedy co i po jakim przebiegu należy wymieniać?
W FordEtis, w zakładce Wygeneruj kartę przeglądu FordService.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 21:15   #18
wdfx
ford::beginner
 
Avatar wdfx
 
Zarejestrowany: 20-01-2014
Skąd: Lublin
Model: Focus
Silnik: 1.8B
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana oleju na zime czy wiosne?

Dzięki ci dobry człowieku, niech ci Pani premier w 500+ wynagrodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wdfx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 21:22   #19
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Wymiana oleju na zime czy wiosne?

Cytat:
Napisał wdfx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niech ci Pani premier w 500+ wynagrodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hi, Hi, nie załapałem się. Jestem "gorszego sortu" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 22:15   #20
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Wymiana oleju na zime czy wiosne?

Jak chcesz naprawdę dobry olej to raczej coś z Pensylwańskich lub Valvoline...Penzzoil albo Penrite...reszta to jeden i ten sam syf różniący sie dodatkami a i tak rozlewany w PL...czasem wcale nie w oficjalnej sieci, bo w sumie nigdy nie wiesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oleje importowane może i są droższe ale wtedy dokładnie wiesz co wlewasz. Ponadto w testach....no cóż...Marketing nigdy nie będzie lepszy od prawdziwej jakości.
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.