Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2009, 22:02   #21
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

W Lagunie i corolli działa to świetnie koledzy mają i sobie chwalą .
Tak jak pisałem wcześniej właściciele s max mają takie same kłopoty ale nie chce mi się szukać tematu myślę że nic nie wymyślicie nie pozostaje żadna alternatywa poza pozwem cywilnym o nie dotrzymanie umowy kupna sprzedaży i warunkach szczegółowych czy jakoś tak.
Myślę że jest sprawa do wygrania bo serwis nie naprawi a w szczególności serwis polski który nie nawykł do myślenia. Kiedyś pan elektryk w serwisie powiedział że galaxy to taki rzadki samochód ( a na parkingu pod salonem stało 7 na 10 zaparkowanych aut )Pytanie brzmiało gdzie są przekaźniki bo nie mogłem sam namierzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2009, 22:11   #22
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

pawilk22 a sprawdz sobie prosze czy ci się światła same poziomują i ustawiają w odpowiednim położeniu.....ździwiony co ja pisze , ja u siebie sprawdziłem i nie działa,jeśli masz je ustawine prawidłowo co i tak nie jest teraz istotne bo mogli je w serwisie specjalnie ustawić niżej bo niestety mają efekt świecenia w gwiazdy,jak odpalisz auto to jest test i się ustaiają no i jedziesz jak masz coś uszkodzone jeszcze nie wiem co to zaczynają świecić w gwiazdy i nie wracają do swojego poziomu widoczne już po przejechaniu 30 km,można łatwo sprawdzić zaznaczając na ścianie ,tak jak pisał kolega jest to opisane u S-maxa...... fajne g.... te światła...FAJNE???
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2009, 17:27   #23
pawilk22
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: gorlice
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

Mam tak jak Ty. Zauważyłem tylko,że jak jadę sam to dłużej zachowują właściwy poziom, jeżeli jest już ktoś na pokładzie to wystarczy ok 30 km i już świeę po oczach. Moich nowych reflektorów nadal nie ma. Jeżeli nie będzie do poniedziałku zlecam sprawę prawnikowi. A dziś mi pierdykła uszczelka klimy, ta od tylnego "kaloryferka". Coraz bardziej podoba mi się ten samochodzik 300 km w temp 34 stopnie celsjusza. Na szczęście tam gdzie kupowałem auto się zlitowali i mają mi jutro zrobić ten defekt pomimo długiej kolejki oczekiwania.
pawilk22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2009, 18:55   #24
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

ha ciekawe ja dzisiaj byłem w serwisie mieli naprawić te światła i klime która w/g mnie nie chłodzi za bardzo,ponoć zmieili jakiś soft i światła mają być niby okey(jutro jade do diagnosty sprawdzić)bo w/g mnie teraz świecą za nisko,klima nie chłodziła a teraz nie chłodzi i na dodatek słabiej wieje porażka.Powiedz mi czy u ciebie też tak jest że jak zrobisz klime na LO i jest w środku stosunkowo gorąco i na zewnątrz to klima się przełącza w obieg powietrza wewnątrz kabiny-tak piszą w instrukcji a u mnie się to nie robi
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2009, 20:22   #25
pawilk22
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: gorlice
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

Na razie nie odpowiem Ci w temacie klimy bo padła całkiem, wydmuchało uszczelkę i nie działa wogóle. A jak działała to nigdy się jej nie przyglądałem, ustawiałem temperaturę i było OK.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawilk22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2009, 01:07   #26
pawilk22
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: gorlice
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

Kolejna uwaga. W klimie jest błąd konstrukcyjny. Uszkodzeniu ulega rurka do tylnego parownika w/g opini mojego fachowca od klimy wszystkie auta co mają klimę do tylnego przedziału mają to samo. Rada na to zakonserwować rurki i będzie spokój na dłuższy czas. Robi się tam jakaś reakcja chemiczna która powoduje mocną korozje tego odcinka przewodu.
pawilk22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2009, 20:49   #27
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

dzisiaj byłem kolejny raz w serwisie w sprawie świateł i klimy,pojechałem z wydrukami zdjęć jak są ustawione po wizycie u nich światła po przejechaniu 35 km i po resecie świateł przez wyłaczenie i włączenie.. facet na stacji kontroli to jak mnie widzi to albo się stuka w głowę albo spogląda z politowaniem ale im to pokazałem i odebrałem auto popołudniu niby sprawne(sprawdze to jutro w stacji kontroli :-), ) ale ponoć ,,faktycznie S-maxy i Galaxy miały jakiś problem i dostali od forda jakąś sekwencję do wgrania do kompa która ma sprawę załatwić..sprawdzę co do klimy to dmucha zdecydowanie lepiej ale sprawdzę dopiero jak będzie +30,a i tak nie załącza się w obiek zamknięty przy wybraniu opcji LO-ponoć nie musi według doradcy serwisu ale w/g instrukcji powinna ..... to tyle z newsów
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2009, 22:27   #28
ZenObi
ford::beginner
 
Avatar ZenObi
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

Dejwid, dzielny jesteś!
Daj znać czy to doświetlanie zakrętów adaptacyjną wiązką działa.
sam się zastanawiam czy atakować serwis.
czekamy na wieści...
pozdro.
ZenObi
ZenObi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2009, 19:23   #29
pawilk22
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: gorlice
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

Właśnie wróciłem z serwisu. Mam wymienione reflektory. Było jasno i nie miałem jak sprawdzić doświetlania zakrętów podczas jazdy. Natomiast test systemu dokonuje się tak jak poprzednio, czyli dół i góra, bez ruchów na bok. Po trasie ok 100 km podjechałem do ściany na ok 3m i zrobiłem reset, ślad reflektów obniżył się około 2 cm. Wniosek: z podnoszeniem reflektorów jest mała poprawa, poprzednio świeciły wyżej. Przy takiej odległości od ściany było to ok 6 cm. Jak będę miał jazdęw nocy to sprawdzę jeszcze to doświetlanie. Jeżeli chodzi o klimę, mam wymienioną rurkę i działa bez zarzutu. Nie umiem zauważyć czy tak jak pisałeś przełącza się na obieg zamknięty, bo kontrolka tego nie pokazuje, włączają się wyższe obroty wentylatora i klima chłodzi bez zastrzeżeń. Dziś było miejscami 31 stopni C i w całym aucie panował przyjemny chłodek. CDN. PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawilk22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2009, 10:08   #30
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Reflektory adaptacyjne

u mnie wreszcie klima działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co do świateł to poziomowanie na ściane wydaje sie że są dobre,wprawdzie na razie miałem tylko możliwośc podjechania na stację diagnostyczna po serwisie bez przejechania tych 30-50 km i o dziwo teraz po resecie świateł sa ustawione przez serwis dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za parę dni będe na stacji po trasie około 130 km to sprawdzę czy oświetlam gwiazdy czy drogę co do doświetlania to bardzo ciężko zaobserwować bo to działa tylko jak się jedzie i to tylko komp wie przy jakiej prędkości sie włacza bo poniżej działają tylko doświetlajace zakręt no i nie ma testu żeby widzieć ruch soczewki ale mam nie wiem czy dobry pomysł..hamownia wtedy pojazd się niby jedzie i jak sie da ruszyć kierownica powinno być widac ruch soczewki tylko może to być niebezpieczne ale co tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.