Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2014, 19:37   #1
agalto
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-09-2012
Model: dostawczy
Silnik: 2,5td
Rocznik: 1996
Postów: 8
Domyślnie Mega obroty biały dym

Witam powiedzcie mi co się mogło stać. Jechałem nagle obroty na maxa z tłumika chmura białego dymu. wyłączyłem silnik po chwili włączyłem pochodził chwile szarpiąc po czym zaczoł juz pracować równo. kilka razy mi sie tak już zdarzyło co może byc przyczyną dodam że dzieje sie tak na zimnym silniku

agalto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 21:21   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Mega obroty biały dym

Może kończy się turbina - wyrzuca olej i silnik zaczyna pracować na tym oleju. Zjawisko opisane jako "choroba szalonych diesli". [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ][Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Trzeba by sprawdzić turbinę.

Druga możliwość w tym silniku to uszkodzone mocowanie wałka dźwigienek zaworowych - olej wyrzucany jest pod pokrywę klawiatury i przez odmę dostaje się do kolektora ssącego.

Generalnie trzeba sprawdzić dolot, gdzie zaczyna się obfite zaolejenie - czy od turbiny, czy od odmy.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-04-2014 o 09:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 19:10   #3
agalto
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-09-2012
Model: dostawczy
Silnik: 2,5td
Rocznik: 1996
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mega obroty biały dym

turbina była założona po regeneracji 3 lata temu troche szybko by sie kończyła chyba
sprawdze ten dolot i dam znać
agalto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 20:12   #4
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Mega obroty biały dym

Ja miałem kiedyś podobny przypadek w eskorcie. Winowajcą była uszkodzona pompa wtryskowa. Pomiędzy turbiną a pompą wtryskową był przewód, w chwili kiedy turbina pracowała ciśnienie doładowania "zachęcało" pompę wtryskową do zwiększenia dawki paliwa na wtryski. W moim eskorcie był uszkodzony zawór w pompie i w chwili kiedy ciśnienie doładowania było niskie (na biegu jałowym) paliwo poprzez ten przewód dostawało się do turbiny a tam razem z powietrzem trafiało do cylindrów. Silnik niekontrolowanie na kilka sekund rozbiegał się do max obrotów generując przy tym przeogromne ilości białego dymu.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 20:52   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Mega obroty biały dym

Cytat:
Napisał agalto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
turbina była założona po regeneracji 3 lata temu troche szybko by sie kończyła chyba
Raczej odwrotnie - jeśli tak było, to długo wytrzymała. Bardzo mało jest zakładów regenerujących turbiny na oryginalnych fabrycznych kitach. Zdarza się, że regenerowana turbina zamiast 150.000 km przebiegu ma... 1.500.
Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomiędzy turbiną a pompą wtryskową był przewód,
System Lucas Epic jest w pełni elektronicznie kontrolowany - nie ma żadnych przewodów pomiędzy turbiną i pompą.
Ale może być coś nie tak z pompą, skoro silnik dał się wyłączyć stacyjką (jak napisałeś). W przypadku "choroby szalonych diesli" możliwość zatrzymania silnika to najczęściej zadławienie na najwyższym biegu.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-04-2014 o 21:01
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.