Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2014, 22:16   #111
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Po pierwsze, zastanówcie się, ilu (i których) dodatków z Titanium faktycznie potrzebujecie. Po drugie, miejscie na uwadze, że demówek się nie oszczędza, co może (choć nie musi) rzutować na ich trwałość w późniejszym okresie czasu. Po trzecie - demówki mają już za sobą największy spadek wartości, co akurat jest pozytywem...

Zastanawia mnie tylko to "1.3" - nie chodziło Ci czasem o 1.4? Benzynowy, tak? Ja EcoBoostem 1.0 jeździłem tylko w Focusie (wersja 125 KM) i radził sobie bardzo fajnie, natomiast 1.4 w B-Maxie to tak jak mówisz - na autostrady średnio, ale do miasta się bez problemu nada, no i w trasę również, ale z wyprzedzaniem będzie tak sobie. Proponowałbym jednak najpierw przejechać się EcoBoostem - ma trzy cylindry, więc również dość charakterystyczny dźwięk, co nie każdemu odpowiada. Decyzja jest tym trudniejsza, że Ford (zapewne żeby zwiększyć sprzedaż EcoBoostów) w B-Maxie obniżył moc silnika 1.4 (w Fieście ma bodajże 96 koni), więc osiągi są jakie są...


Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 30-08-2014 o 22:19
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2014, 11:46   #112
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Oczywiście chodzi mi o 1.4 Duratec, moj błąd.
Testowalem Fieste z silnikiem 1.0 Ecoboost i jeździ przyjemnie, dynamiczne... jednak przy jeździe miejskiej do sklepu, przedszkola, pracy i ten 1.4 jest przyjemny. Moje rozterki wzięły się stąd że handlowcy w salonie zachwalaja ten 1.0 i ze taki silnik powiązany z tańszą opcją wyposażenia to lepszy wybór. Jak dla mnie jednak 1.4 w Titanium to opcja ciekawsza ku której się skłaniam... mimo że uzywka. No i niby ta uzywka nie była dawana na weekendowe samotne jazdy a tylko takie w towarzystwie handlowca.
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2014, 19:22   #113
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

To że "tylko w towarzystwie handlowca" w niczym tu nie pomaga. Jazdy próbne na ogół są relatywnie krótkie, silnik nie zdąży się porządnie zagrzać, a wielu kierowców chce sprawdzić, jak "się zbiera". Pół biedy jak poczekają, aż chociaż płyn chłodniczy się rozgrzeje (bo wskaźnika temperatury oleju i tak nie ma), ale nie wszyscy tak robią. Ba, nawet nie wszyscy sprzedawcy - jak byłem kiedyś na jeździe próbnej Toyotą GT86, to sprzedawca jechał jako pierwszy - spod salonu wyleciał na zimnym silniku i "dokręcał" praktycznie do czerwonego pola.

Jaki przebieg ma ten 1.4?

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 01-09-2014 o 19:32
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2014, 10:31   #114
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Auto ma przebieg 5,5 tyś ... więc znikomy. Dowiedziałem się że rejestrowane było na przełomie 2012/2013 więc do końca roku ma jeszcze gwarancję. Poza przeglądem zerowym na początku roku miał drugi przegląd. Wydaje się być godne uwagi, jestem po jeździe próbnej. Jak dogram cenę to dziś lub jutro będzie już wszystko wiadomo.
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2014, 13:06   #115
Mixto
ford::beginner
 
Imię: W...
Zarejestrowany: 20-02-2013
Model: Ford B-Max
Silnik: 1.4
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Maxio jest super, jako drugie autko w domu sprawdza się w 100% od nowości tj 1,5 roku przejechałem głownie po mieście całe 11500 km. Mam wersje Titanium nawet nie wiem jaka jest różnica pomiędzy wersjami - dla mnie najważniejsze jest ze mam w samochodzie system bezkluczykowy i sterowanie głosowe telefonu. Po takim czasie mogę powiedzieć ze Max był bardzo dobrym zakupem i pewnie ze względu na kilometry zostanie z nami na dłużej :-))
Mixto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 09:56   #116
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Cytat:
Napisał Mixto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Maxio jest super ...
Trzymam Cię za słowo. Padło na B-Maxa 1,4 o którym pisałem wyżej. Dziś popołudniu odbiór, oby użytkował się bezproblemowo i bezpiecznie.
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 10:17   #117
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Trzymamy kciuki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 15:34   #118
Mixto
ford::beginner
 
Imię: W...
Zarejestrowany: 20-02-2013
Model: Ford B-Max
Silnik: 1.4
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Super, gratuluję kolejny Maxio na drodze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jaki kolor ???
Mixto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 11:37   #119
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Po paru przejażdżkach powiem ze to dobry był wybór. Silnik 1.4 do miasta idealnie się nadaje, a i na obwodnicy jedzie tyle ile trzeba. Wyposażenie i wykończenie wnętrza daje więcej niż potrzeba. Na razie uwag brak, przedstawie B-maxa na forach jak tylko cykne.
Kolor to taki jasny brąz /czekoladka.
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2014, 10:30   #120
macka
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Focus mk2, mk3
Silnik: 2.0 TDCi, 2.0 TDCI
Rocznik: 2007, 2012
Postów: 319
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

koledzy ma ktoś silnik diesla 1,6 95 KM?? Poszukuję drugiego auta i prawdopodobnie padnie na B-Maxa...tyle, że w dieslu...jakieś opinie, sugestie??
macka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.