Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2014, 18:46   #251
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał Gregonio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo podmienili na przeglądzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. coś czuję że na dniach znowu wyskoczy błąd. Wtedy nie gasząc auta podjadę i mają wymienić :-)
Wcale nie musisz tego przecież robić, w Biuletynie mają napisane jak sprawdzić czy masz uszkodzony parownik.

Przy następnej próbie wypalania DPF błąd znowu wyskoczy bo masz uwalony bezpiecznik przez brak paliwa - przegrzany parownik.

Wystarczy że im każesz zapodać wypalanie statyczne, tak jak ja i wyjdzie szydło z worka.

__________________
_
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2014, 19:28   #252
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Paweł, dzięki za info. W ASO mówili, że bezpiecznik sprawdzali i był ok. Może tylko coś nie stykało? W każdym bądź razie zrobiłem z 400 km i usterki brak, ale też i nie zauważyłem wypalania, a potrafię to wyłapać (oczywiście w mieście).
Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2014, 21:37   #253
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał pawel2m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wcale nie musisz tego przecież robić, w Biuletynie mają napisane jak sprawdzić czy masz uszkodzony parownik.

Przy następnej próbie wypalania DPF błąd znowu wyskoczy bo masz uwalony bezpiecznik przez brak paliwa - przegrzany parownik.

Wystarczy że im każesz zapodać wypalanie statyczne, tak jak ja i wyjdzie szydło z worka.
Sprawdziłem dziś znów cały tor: bezpieczniki OK, przekaźnik OK, świeca 1,4oma. Zasilona bierze 10A. Ja się pytam gdzie jest błąd? Podgrzana rezystancja się zmienia - rośnie. Może za bardzo??
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 09:56   #254
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał Gregonio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale też i nie zauważyłem wypalania, a potrafię to wyłapać (oczywiście w mieście).
Dokładnie tak, jeśli tylko dopalanie się zacznie i zakończy to nie ma żadnego problemu, średnio w SMaxie co ok 500km (przynajmniej u mnie).

Gorzej się jak się kolejny raz rozpocznie i nie zakończy... a DPF będzie już zapchany.
__________________
_
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 10:29   #255
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

W moim pomimo że jeżdżę nim już 4 latka przebieg chyba 96 tyś.
to również, nigdy nie miał typowych objawów wypalania DPFa . (kopcenie / buczenie / czy świecąca usterka silnika .
Tylko ja dość często sprawdzam poziom oleju i jak się podwyższy to wnioskuję że trzeba go trochę podusić na trójce po trasie to może się dopali .

Należy czekać cierpliwie może kiedyś znajdzie się ktoś co rozwiąże ten węzeł gordyjski w naszych maxiach .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 10:46   #256
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

W DW10C oleju nie przybywa od DPF nie wiem jak w poprzednich.
__________________
_
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 17:32   #257
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał pawel2m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie tak, jeśli tylko dopalanie się zacznie i zakończy to nie ma żadnego problemu, średnio w SMaxie co ok 500km (przynajmniej u mnie).

Gorzej się jak się kolejny raz rozpocznie i nie zakończy... a DPF będzie już zapchany.
No dziś wreszcie zauważyłem wypalanie :-). Ciekawe, że nie wyskoczył błąd "Usterka silnika"…. hmmm czyżby ASO naprawiło (np. bezpiecznik nie stykał? Czy to możliwe).
Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 18:54   #258
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

bywa , bywa, a nawet czasem bezpiecznik wygląda na oko sprawny a elektrycznie jest do d......
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2014, 08:04   #259
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
bywa , bywa, a nawet czasem bezpiecznik wygląda na oko sprawny a elektrycznie jest do d......
Dzięki za info. Ciekawe tylko jaki był powód jego spalenia..... Pojeździmy, zobaczymy, czy nowy też się nie spali :-)
Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2014, 08:35   #260
edytka_ba
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-05-2014
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam. Postanowiłem podzielić się swoimi doświadczeniami z komunikatem - usterka silnika. Pojawiał się on z różną częstotliwością, czasami kilka razy dziennie, czasami raz na dwa-trzy dni,pojawiał się gdy jadąc ze stałą prędkością, zwalniałem (lub zatrzymywałem) i dodawałem gazu (ruszałem), po 30-60 sek. pojawiał się ten nieszczęsny komunikat, żółta ikonka "i", auto słabło o 50%. Wystarczyło zgasić silnik na minimum jedna minutę i wszystko wracało do normy. Po podłączeniu do komputera w ASO - info o błedzie czujnika przepływomierza, zaproponowano mi nowy czujnik za około 890zlGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czując, że Panowie nie są pewni swojej diagnozy podziękowałem. Pożyczyłem czujnik o identycznych numerach (z citroena jumpera), błąd pojawiał się nadal. W między czasie wymieniłem olej, filtry, tankowałem tylko paliwo premium, zamieniłem akumulator, wypalałem dpf w Aso itd. nic nie pomogło. Po podłączeniu do komputera w małym prywatnym zakładzie do błędu przepływki był opis o zbyt wysokim ciśnieniu doładowania. Panowie poinformowali mnie, żeby nie sugerować się dosłownie opisem (tłumaczeniem), zbyt duże może oznaczać zbyt małe - sprawdzić intelcooler i przewody za turbiną. Po powrocie do domu w 10 min. znalazłem źródło problemu - pęknięty wąż łączący intercooler z kolektorem dolotowym, przy opasce zaciskowej na dolocie. Od teraz auto śmiga, aż miło. Rozpisałem się, mam nadzieję że komuś pomogę. Pozdrawiam.
edytka_ba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.