Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2007, 19:54   #1
marian 1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2007
Skąd: mazowieckie
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1996
Postów: 42
Domyślnie Zawór recyrkulacji spalin EGR

Po podłączeniu do VAG-a wyskoczyło mi że przycina się zawór ERG, co by się zgadzało bo pod czas przyspieszania przerywał. Chciałem się do niego dostać i przeczyścić. Zacząłem tak szukać na forum i po przeczytaniu sporej ilości opinii stwierdziłem że chyba warto go zaślepić a konkretnie przewód podciśnieniowy, który do niego dochodzi. Problem w tym że nie wiem gdzie on się w galaxy znajduje. Wszystkie posty które znalazłem mówiły o fordowskich silnikach chyba że coś przeoczyłem. Mógłby ktoś mnie naprowadzić a już by pięknie było jak by były jakiś fotki. Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez deku ; 23-09-2014 o 15:45 Powód: prefix
marian 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2007, 21:54   #2
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie

Cytat:
Napisał marian 1
Problem w tym że nie wiem gdzie on się w galaxy znajduje
masz diesla, więc ci nie pomogę w zloklizowaniu EGRa.

Ale, żeby mieć jakiekolwiek pojęcie jak on wygląda, masz tu linka z mondeo:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Od siebie dodam, że ja zaślepiłem przewód podciśnienia od EGRa i jeżdżę już tak jakiś czas bez problemu.
Pamiętaj, że aby znależć EGR oblukaj dokładnie okolice kolektora wydechowego, bo stamtąd powinna iść jakaś rurka metalowa, którą są cofane spaliny na dolot do EGRa.
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2007, 22:07   #3
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie

Zaślepiać się nie powinno. Zawór ten łączy kolektor ssący z wydechowym i powoduje powrót części spalin do kolektora ssącego. Jest na wierzchu więc łatwo go zlokalizować.
piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2007, 22:24   #4
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotr14758
Zaślepiać się nie powinno
Każda ingerencjaw "fabrykę" jest niewskazana, ale spokojnie, ludzie to robią i jeżdżą.
Zawór ma zastosowanie czysto ekologiczne (dopalanie tlenków azotu) i ewentualnie obniża nieco temp. saplania, ale jest to raczej marginalne działanie na silnik, biorąc pod uwagę, np.
że niemieckie ople EGR miały, a te same montowane w Gliwicach w Polsce w bloku silnika w ich miejsce miały wkręconą blachę (były po prostu bez EGRa).

p.s.
Wysłałem do Ciebie PW w sprawie vaga i próbowałem też na maila z Twojego profilu, ale coś nie 'teges' !
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2007, 22:28   #5
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie

Dla przykładu jak to wygląda.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do zasadności zaślepiania to nie jestem zwolennikiem.
Silnik został konstrukcyjnie i programowo do tego przystosowany. Silniki doładowane jeżeli mają EGR to powinny mieć go dalej.
piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2007, 23:04   #6
marian 1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2007
Skąd: mazowieckie
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1996
Postów: 42
Domyślnie

No dzięki koledzy za informacje i wasze opinie. Sprobuje w takim razie go tylko przeczyścić, zobaczymy czy to pomoże. Piotr 14758 to co oznaczone to oczywiście przewód podciśnieniowy a to u góry to jest ten zawór? Możesz mi coś jeszcze powiedzieć odnośnie samego czyszczenia ,na co trzeba uważać i takie tam.



P.S. PAGOB sprawdzałem maila i jest ok także nie wiem czego nie teges, pewnie coś u nich .
marian 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2007, 23:20   #7
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie

Cytat:
Napisał marian 1
to co oznaczone to oczywiście przewód podciśnieniowy
raczej to jest rura doprowadzająca spaliny z wylotu do zaworu EGR

Czyszczenie polega na udrożnieniu zaworu, czyli czyścisz go z sadzy, aby elementy wewnątrz luźno chodziły, bez oporu i przycinania się (nie wiem jak to jest w podcisiniowych EGRach, bo ja czyściłem EGR sterowany elektyrycznie).
Możesz czyścić na sucho lub na mokro (nafta itp.)

Cytat:
Napisał marian 1
P.S. PAGOB sprawdzałem maila i jest ok także nie wiem czego nie teges, pewnie coś u nich
sorki, ale info było do PIOTR14758 :fcp4
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2007, 23:21   #8
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie

Zdjęcie znalazłem na google. To nie jest do tego silnika ale dałem to dla przykładu.
Poniżej masz ten zawór w całej okazałości.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To jest ten element brązowego koloru z siłownikiem podciśnieniowym. To jest silnik AFN który też był montowany w Galaxy.
Wyczyść i zobacz.
Powinno się sprawdzić też zawór regulujący. Wygląda jak zawór N75 od turbiny i reguluje pracą tego siłownika.
piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2007, 23:21   #9
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie

Cytat:
Napisał marian 1
No dzięki koledzy za informacje i wasze opinie. Sprobuje w takim razie go tylko przeczyścić, zobaczymy czy to pomoże. Piotr 14758 to co oznaczone to oczywiście przewód podciśnieniowy a to u góry to jest ten zawór? Możesz mi coś jeszcze powiedzieć odnośnie samego czyszczenia ,na co trzeba uważać i takie tam.



P.S. PAGOB sprawdzałem maila i jest ok także nie wiem czego nie teges, pewnie coś u nich .
To co oznaczone na czerwono, to nie jest przewód podcisnienioy tylko miejsce styku do kolektora wydechowego, gdzie trzeba, wg uznania załozyć blachę. /zaslepić/ Węzyk podcisnieniowy jest cienki, czarny, gumowy i idzie z zawóru elektrycznego do czapki zaworu RGR, która jest na samej górze tego zdjęcia, a tam na niej po lewej stronie widać malutki 'cycek' na który ten wężyk jest zakładany.
Czyli blacha na dól i do węzyka jakąś plastikowa zaslepkę, średnicy okolo 5 mm.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2007, 23:28   #10
marian 1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2007
Skąd: mazowieckie
Model: FORD GALAXY
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1996
Postów: 42
Domyślnie

Jeszcze raz dzięki. Teraz wszystko wiem. Pozdrowienia
marian 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.