Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2016, 22:39   #1
pioliverr
ford::beginner
 
Avatar pioliverr
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-09-2012
Skąd: Liverpool
Model: Transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Wymiana pompy ABS

Mam problem z pompa ABS. Dluga historia. Chcialbym wymienic na uzywke, ale... Nie moge znalezc takiego samego zestawu pompa/modul. Tzn bez problemu znajduje pompe o takich samych numerach(1c15 2c285 af/0265 220 53Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nigdzie nie znalazlem modulu bosch o numerach takich jak moje(401 590 50213 5 284). Moje pytanie - czy jesli zaloze pompe o takich numerach z innym modulem to czy to bedzie dzialac? Modul znalazlem, ale na innej pompie...Z gory dzieki za jakakolwiek odpowiedz

pioliverr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2016, 09:03   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Wymiana pompy ABS

Ale czy potrzebujesz wymienić całość (tzn pompę z modułem/sterownikiem) czy tylko jedną z tych rzeczy?
Jeżeli padł sterownik, to można go łatwo przełożyć nie ruszając pompy z samochodu i nie bawiąc się z hydrauliką - a to spory kłopot jest.

Czy inny sterownik będzie prawidłowo działał - trudno powiedzieć, powinien pochodzić z podobnego modelu.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-06-2016 o 09:06
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2016, 23:14   #3
pioliverr
ford::beginner
 
Avatar pioliverr
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-09-2012
Skąd: Liverpool
Model: Transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana pompy ABS

Dziekuje za odpowiedz, zajety bylem nie moglem wczesniej opisac. Sytuacja byla taka: zaswiecil ABS, diagnoza - modul, wyslany do naprawy, niestety chyba zle naprawiony, bo po naprawie jeszcze gorzej - duzy pobor pradu, przez noc rozladowal akumulator. Robil to elektryk, nie ja. Poniewaz bylo to juz dwa lata temu, obawiam sie ze moze byc problem z uruchomieniem tej pompy ponownie. Te wystajace czesci(nie wiem czy to zaworki czy cos inne) sa pordzewiale, dostep do pompy trudny, czyszczenie ich bardzo klopotliwe(tak mi sie wydaje). Do tego problemy z hamulcem. Jest twardawy, pulsuje, wysoki. Nowa pompa vacuum, klocki, szczeki tarcze ok, na rolkach przy przegladzie wszystko ok. Wiem, moze byc serwo, ewentualnie pompa hamulcowa, ale, na dzien dzisiejszy jest jeden niesprawny element w ukladzie - pompa ABS. Chcialbym najpierw ja naprawic a potem szukac dalej. Rozmawialem z mechanikeim - jego zdaniem zle dzialajaca pompa ABS moze powodowac problemy calego ukladu. Podejmuja sie wymiany mechanicy, elektryk powiedzial ze zaprogramuje, kwestia tylko jak wczesniej napisalem numerow czesci. Mam nadzieje ze ma to jakis sens co napisalem
pioliverr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 07:31   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Wymiana pompy ABS

Jeżeli tak w ogóle pompa działa, to warto zostawić ją w spokoju i zmienić tylko sterownik. Te wystające części mieszczą w sobie tworniki zaworów i wchodzą w uzwojenia cewek na sterowniku. Fizycznie są rozdzielne, skoro jest tam rdza, to znaczy, że pod osłonę sterownika weszła wilgoć. Ale same tworniki są bezpieczne, te "rogi" trzeba tylko oczyścić.
Piszę to wszystko, bo wywalenie pompy, wkładanie nowej i odpowietrzanie to naprawdę grubsza robota dla człowieka kumatego w tym względzie...
Jeżeli pompa działa, to wtedy opłacałoby się założyć tylko nowy sterownik z prawidłowym numerem na oczyszczoną z korozji pompę (twardy pędzelek i benzynka ekstrakcyjna).

Jeżeli odłączysz ABS i pedał nadal będzie pulsował przy hamowaniu - to oprócz zwichrowanych przednich tarcz, bardziej prawdopodobne może być zowalizowanie tylnych bębnów. Co więcej - drgania od tylnych bębnów przenoszą się na kierownicę poprzez dwuobwodowy system i pompę - sugerując, że wibracja jest od przednich hamulców...

Największym twoim problemem jest brak możliwości zdiagnozowania zdjętego z pompy sterownika, przez kumatego speca - czy jest ok, czy nie. Może ktoś ci z kraju przyśle sprawną używkę o prawidłowych numerach?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2016, 20:02   #5
pioliverr
ford::beginner
 
Avatar pioliverr
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-09-2012
Skąd: Liverpool
Model: Transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana pompy ABS

Dzieki za odpowiedz. Nad tymi bebnami zastanawialem sie rowniez, z tym ze na przegladzie sprawdzaja i nic nie mowili ze krzywe, a pamietam laaata temu w PL zuczku odrazu znalezli.W zasadzie to trwa to juz chwile. Pompa abs jest odlaczona bo modul jest zdjety, czyli jezdze z odslonietymi twornikami. Pomysle nad tymi bebnami a potem moze faktycznie cos pokombinuje z samym modulem abs. Tylko ten dostep tam... W sumie to czasem warto cala pompe dla samego modulu kupic. Wyslac modul do naprawy do PL to tez nie problem. Przynajmniej narazie. Ktos sprawdzony w tym temacie?
pioliverr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2016, 11:23   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Wymiana pompy ABS

Ja zanosiłem sterownik tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To firma taka trochę "na stole w kuchni", ale nie szkodzi - znają się na tym co robią.

Bębny sprawdź, podnosząc tył raz z jednej, raz z drugiej strony, leciutko zaciągaj ręczny tak by zaczął łapać i potem kręcąc kołem sprawdź, czy na obwodzie łapie mocniej i słabiej...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2016, 11:20   #7
pioliverr
ford::beginner
 
Avatar pioliverr
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-09-2012
Skąd: Liverpool
Model: Transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana pompy ABS

Dziekuje, przystepuje do dzialania
pioliverr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2016, 15:24   #8
PiotrT87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-08-2016
Model: Ford Transit
Silnik: 2,0
Rocznik: 1999
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana pompy ABS

Cytat:
Napisał pioliverr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam problem z pompa ABS. Dluga historia. Chcialbym wymienic na uzywke, ale... Nie moge znalezc takiego samego zestawu pompa/modul. Tzn bez problemu znajduje pompe o takich samych numerach(1c15 2c285 af/0265 220 53Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nigdzie nie znalazlem modulu bosch o numerach takich jak moje(401 590 50213 5 284). Moje pytanie - czy jesli zaloze pompe o takich numerach z innym modulem to czy to bedzie dzialac? Modul znalazlem, ale na innej pompie...Z gory dzieki za jakakolwiek odpowiedz
Sprawdź dostępność w/w części na www(.)transitcenter(.)pl
PiotrT87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2016, 18:31   #9
leon_oio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Transit 2.4 tde
Silnik: 2.4
Rocznik: 2003
Postów: 44
Domyślnie Odp: Wymiana pompy ABS

Witam.
Chce tylko opisac swoj problem ktory kiedys mialem - moze sie komus przyda.
Mialem uszkodzony czujnik abs co skutkowalo tym ze czasami (nie za każdym razem) podczas hamowania zalaczal sie abs (pedal drgal i ciezko bylo zahamowac). Po wymianie czujnika w kole problem znikl.
leon_oio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2016, 22:21   #10
pioliverr
ford::beginner
 
Avatar pioliverr
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-09-2012
Skąd: Liverpool
Model: Transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana pompy ABS

Dlugo to potrwalo, ale wreszcie cos drgnelo. W miedzyczasie poszla pompa paliwa(sterownik) wiec musialem o hamulcach zapomniec. Przy okazji - sterownik pompy wymieniony na inny, numery jak sie okazalo niewazne bo sterownik sie zeruje i zaklada jako 'nowy'. Ale wracajac do tematu- na rolkach wyszlo ze jednak tarcze krzywe, dzis wymienione, pozostaje je powoli docierac i zobaczymy. ABS - zostaje na pozniej, ten sam elektryk ktory zrobil pompe obiecal ze z nim tez damy rade. Dziekuje za podpowiedzi
pioliverr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.