Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2017, 22:08   #181
dymitr2006
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-02-2016
Skąd: mazowieckie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie. Dlaczego i jak to naprawić ?

U mnie wymiana zbiorniczka niestety nie pomogła. Sprawę załatwiła regeneracja pompy.

dymitr2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2017, 09:27   #182
gunter2079
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 349
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie. Dlaczego i jak to naprawić ?

a ile taka nieprzyjemność kosztuje ?

Ostatnio edytowane przez deku ; 01-03-2017 o 06:46
gunter2079 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2017, 21:02   #183
dymitr2006
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-02-2016
Skąd: mazowieckie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie. Dlaczego i jak to naprawić ?

Mnie kosztowała 600zł
dymitr2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2017, 20:46   #184
kleryk
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Mielec
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 Duratec-HE 145KM
Rocznik: 2010
Postów: 290
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie. Dlaczego i jak to naprawić ?

Nad tym samym się zastanawiam. Warto wiedzieć na jaki koszt się nastawić.
kleryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2017, 09:39   #185
MisiekK
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-02-2007
Skąd: Szczecin-Gdynia
Model: FORD S-MAX MK2 FL
Silnik: 2.0TDCI 150PS
Rocznik: 2020
Postów: 81
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie - awaria układu z wyrzutem płynu.

No i mnie dopadło - niestety wcześniej nie trafiłem na ten wątek. Zanim doczytałem że układ elektryczno- hydrauliczny tak ma wymieniłem płyn i wyrwali mi sitko.
Trochę ucichło - albo zrobiło się cieplej sam już nie wiem.

Skutkiem tej operacji była wczorajsza awaria - wspomaganie stopniowo padło przez 5km z miarowym bulgotaniem w tym czasie - po otwarciu zbiorniczka widać było jak resztka płynu strzela fontanną co chwila na jakieś 15cm ze środkowego węża (tam gdzie wcześniej było sito).
Cały zbiorniczek był oblany płynem, jakby wyrzuciło go ciśnienie przez korek.

Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu cofający się płyn nie poszedł w odpływ (w drugą stronę)?
Jakie są przekroje w tym układzie? Podejrzewam że kawałek tworzywa z sitka wpadł do pompy i zatkał. Chyba że kierunek się odwrócił?

Dojechałem bez wspomagania do warsztatu wyjmując bezpiecznik F3 80A (też nieźle zamocowany), co wyłączyło silnik elektryczny pompy żeby jej nie zatrzeć.
__________________
poprzednio GALAXY MKI 2,8V6, Galaxy MK2 1,9TDI 130PS, Galaxy MK3 2.0TDCI 163PS, Kuga MK2 2.0TDCI 150PS
MisiekK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2017, 15:46   #186
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie. Dlaczego i jak to naprawić ?

Ten co wojował z tym zbiorniczkiem dł ciała i pewnie pomylił wężyki .Stąd taki efekt .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 13:41   #187
MisiekK
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-02-2007
Skąd: Szczecin-Gdynia
Model: FORD S-MAX MK2 FL
Silnik: 2.0TDCI 150PS
Rocznik: 2020
Postów: 81
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie. Dlaczego i jak to naprawić ?

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten co wojował z tym zbiorniczkiem dł ciała i pewnie pomylił wężyki .Stąd taki efekt .
Niestety nie tak prosto i to z kilku powodów.
Po pierwsze co miałaby dać zamiana wężyków? przecież sita nie ma więc płyn krąży wokół obiegu, obojętnie w którą stronę.
Po drugie węże są różnej średnicy, a awaria wystąpiłaby od razu nie po 100km.
Po trzecie fontanna strzela ze środkowego węża (pod sitkiem), którym płyn powinien być zasysany - stąd podejrzewałem zatkanie przewodu za pompą i cykliczne cofanie płynu.
Tylko czemu ciśnienie tak rośnie przed pompą że wywala płyn górą przez korek, zamiast wrzucić go do odpływu?

EDIT: Problem rozwiązany. rośnięcie płynu i jego wyrzucanie spowodowane było usunięciem filtra. Nie pamiętam kto to proponował (czy tu czy w dziel Mondeo), jednak
filtr ma od góry kapsel i rozrzuca płyn na boki. Wyrwanie filtra powoduje fontannę płynu aż do korka (kapanie z uszczelki), oraz po spadku poziomu napowietrzanie płynu tak silne,
że kilka skrętów powodowało burze w zbiorniczku i podniesienie poziomu o 1-2cm. Potem już lawina wycieków. Spadek poziomu i bąble z przewodu ssania widać po wyłączeniu silnika.
Wymiana zbiorniczka pomogła (filterek wstępny usunięty na drugi dzień). Wniosek -nigdy NIE USUWAĆ filtra.
Wycie oczywiście pozostało, czas przywyknąć.
__________________
poprzednio GALAXY MKI 2,8V6, Galaxy MK2 1,9TDI 130PS, Galaxy MK3 2.0TDCI 163PS, Kuga MK2 2.0TDCI 150PS

Ostatnio edytowane przez MisiekK ; 06-04-2017 o 21:20 Powód: problem rozwiązany
MisiekK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 00:04   #188
Marjian
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-09-2018
Skąd: Westcliff On Sea
Model: S-MAX
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie. Dlaczego i jak to naprawić ?

Witam.
Jestem świeżym użytkownikiem S-maxa 2.5T oraz na tym forum. Kupując auto na jażdzie testowej (kilka mil) waszystko bylo OK. Pod koniec jazdy pojawił sie niepokojący chałas -tylko podczas skręcania kierownicą. Auto kupiłem i nadal są te same objawy. Na angielkim ebay mozna kupic regenerowna maglownicę. W opisie poruszaja temat fabrycznej wady maglownicy, która zatyka filtr w zbiorniku a następnie psuję pompę. Nie zalecają wymiany pompy na nowa bez wcześniejszego wymiany "ich" maglownicy oraz zbiornika, ponieważ zostanie uszkodzona ponownie. Czy ktoś z Was wymieniał może maglownice na regenerowaną i problem ustąpił.
oto opis z aukcji na ebay:
"FORD SMAX MODELS OFTEN HAVE POWER STEERING PROBLEMS. IT CAN START WITH A LOSS OF ASSISTANCE ON EITHER ONE SIDE OR BOTH SIDES. THIS IS A MANUFACTURING FAULT WITH THE STEERING RACK, IT CAN LEAD TO THE PISTON INSIDE OF THE RACK STARTING TO DISINTEGRATE AND LOOSE INTERNAL PRESSURE. THIS CAN LEAD TO THE RESERVOIR FILTER BECOMING BLOCKED AND THIS IN TURN STARVES THE PUMP OF FLUID AND CAN LEAD TO PUMP FAILURE.

IN ORDER TO SOLVE THESE ISSUES THE RACK AND RESERVOIR BOTTLE MUST BE REPLACED FIRST, THE SYSTEM MUST BE FLUSHED AND THEN RUN TO ESTABLISH WHETHER THE PUMP WILL ALSO REQUIRE REPLACEMENT.

REPLACING THE PUMP BEFORE REPLACING THE RACK AND RESERVOIR BOTTLE IS NOT RECOMMENDED AS THIS CAN LEAD TO THE NEW PUMP FAILING AGAIN. "

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Marjian ; 05-10-2018 o 00:07
Marjian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 06:21   #189
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie. Dlaczego i jak to naprawić ?

Twój profil to;
Imię
Mariusz
Skąd
Westcliff On Sea
Województwo
warmińsko-mazurskie
Model
S-MAX
Silnik
2.5 T
Rocznik
2007
Więc ...skoro zalogowałeś się w języku polskim to powinieneś też pisać po polsku chyba że nie potrafisz obsługiwać komputera więc może zacznij od tego .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2019, 21:36   #190
filip170
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-10-2016
Skąd: Elbląg
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 115km
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie. Dlaczego i jak to naprawić ?

witam.troszke czasu minelo moze ktos ma jakies inne pomysly, sugestie co do tematu.tez przerabiam problem buczenia.po przeplukaniu ukladu i zalaniu nwego plynu na jeden dzien przestalo po czym wroilo.(plyn mial kolor cherbaty i cos w nim plywalo.....jakies biale male cos ....)zalalem dedykowany plyn firmy swag,,,jakie nie myle,jutro postaram sie zlac jeszcze raz plyn i przeplukac sam zbiorniczek i zabrac sie za nieszczesna siateczke...
filip170 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.